Протягом останніх кількох років Кабінет міністрів, Міненерго та ПАТ «Укргідроенерго» планують відновлення будівництва Канівської ГАЕС та шукають інвестиційні кошти для цього. Будівництво цього об’єкту було заплановане ще за радянських часів як компенсуючі потужності для нових атомних енергоблоків, які мали будуватися на території УРСР. Активним прихильником будівництва був уряд Януковича – станом на кінець 2013 року вартість будівництва сягала більше 11 млрд. грн. Чи потрібен такий енергетичний об’єкт нині? Які ризики несе таке будівництво? Які втрати матиме природа, історія та культура від такого будівництва?
Цій темі присвячена експертно-громадська дискусія
“ГАЕС на Канівщині — куди йдемо?”, яка відбудеться
У пятницю, 17 липня у Каневі (Черкаська обл.)
Мета заходу - обговорити доцільність і всі аспекти будівництва ГАЕС з експертами, представниками місцевого самоврядування, громадськими організаціями та активістами, а також взяти участь в обговоренні документації, яку готує замовник будівництва - ПАТ Укргідроенерго - на вимогу процедури підготовки пошуку інвестицій згідно норм європейського законодавства. Зокрема, це Технічне завдання на підготовку Звіту з екологічних та соціальних впливів, а також "План залучення зацікавлених сторін", який передбачає графік та опис громадської активності.
Організатори:
- Національний Екологічний центр України (НЕЦУ)
- Національний Шевченківський заповідник
Учасники:
Володимир Усатенко - експерт з енергетики, один з розробників Енергетичної концепції України, екс-народний депутат;
Володимир Цибулько - екс-народний депутат, політолог;
Микола Чорний - кандидат біологічних наук,
Віктор Мельничук – гідролог, член Ради НЕЦУ
До участі запрошені керівники Канівської РДА, райради, представники депутатського корпусу, громадські активісти.
Дискусія відбудеться у конференц-залі Музею Шевченка, що на Тарасовій горі у Каневі.
Початок – об 10.30.
Вхід – вільний
Довідки для представників ЗМІ:
Дмитро Іванов, заступник директора підрозділу НЕЦУ-Бучак - 0662159546
запис то обіцяли зробити і поширити, але ж їм цікава і думка громади міста, а не тільки керівників.Краще прийти особисто,а те,що упустите ,додивитесь у запису
Яка ГАЕС? Ви шо, всі подуріли? Країна котиться в прірву, а вони фантазують!Промисловості немає, заводи, фабрики закриті, населення жебракує та розбігається по світу - кому потрібна ця ГАЕС? Таким країнам як Германія, США. Китай потрібні ГАЕС, у них економіка розвивається і їм потрібні регулюючі потужності! Так шо не шукайте собі роботу - ніхто за неї не заплатить!
Тарнава, всё пропало, шеф? :) Кончай нюни распускать, Украина в своей многовековой истории перенесла и не такие испытания и всегда возрождалась. Открою тебе тайну, ГАЕС и АЕС нужны в первую очередь Украине, но не в Каневе и даже не в Черкасской области, нельзя здесь уничтожать экологию, впрочем не только здесь, но сама Черкасщина является серцем Украины в историческом географическом и экологическом плане.
tarnava,прежде чем возмущаться ,вы бы тему прочитали для начала. Посмотрели бы на участников круглого стола. Не уж то их состав говорит о том, что они за?
nnn1, читай внимательно гаэс финансирует твой Евросоюз. А значит тебя ушлепка с твоими стежками никто спрашивать не будет. Не много поиграем в демократию.
18 липня 2015, 17:47 Маджик выбирай выражения, а то и тебя пошлют туда куда заслали изморчика, а я лично против потери такого собеседничка, иногда здравые мысли проскакивают и у тебя, хотя пока и достаточно редко.
Кто бы не финансировал строительство ГАЕС, это не важно, важно то что бы это строительство было, но не в Черкасской области и не в Центральной Украине, На юге возможно и даже желательно.
nnn1, ну извини особенно расмешил своей угрозой весь отель. У меня есть рациональность у тебя одни лозунги. Хотя я лично понял чей ты казачек. И если привлечешь в отару несколько баранов то получишь пару рублей. Да ладно без обид. Сносить гэсы мечтаете о Евросоюзе
Даня Кейнт, а що саме ви знаєте про Канів до будівництва ГЕС, та після нього.
Мій дідусь приїхав сюди з сім'єю саме на будівництво. Мої двоюрідні дідусь та бабуся приїхали у Канів працювати на ГЕС. Можливо й можна говорити про "понаїхали", але це повернення та приїзд кваліфікованих кадрів, це молодь, це статки, це не лише будівництво ГАЕС, але будівництво нових жилих кварталів, це відродження міста.
18 липня 2015, 19:08 По поводу Европы, я тебя понимаю, там нет дерьма в котором ты привык жить поэтому тебе Европа и не нравится. Кто то живёт в чистоте уюте комфорте, а кто то такой как ты предпочитает гнилой сарай и дерьмо вокруг.
limnade
18 липня 2015, 20:17 Ви самі вірите тому, що написали? Не був я ні в Кривому Рогу ні в інших індустріальних місчтах України, можливо там і достатки і єкологія і робочі місця, можливо, але я в цьому глибоко сумніваюсь. ГАЕС ні з якого боку Каневу не потрібна, вона потрібна для забезпечення стабільної роботи АЕС, якої біля Канева не спостерігається.
nnn1, задам тебе вопрос с чем ты можешь сравнит чистоту? С своей квартирой. У меня в Кабуле номер был КАЖДЫЙ день выдраен до угла. А я так понял что сарай это твое обиталище. Легок клепай лампочки и не обсуждай то о чем понятия не имеешь.
"...це не лише будівництво ГАЕС, але будівництво нових жилих кварталів, це відродження міста.
В цьому якраз Ваші іллюзії. Нове будівництво вже не буде всесоюзною будовою у колишньому радянському стилі. Ніякого житлового будівництва для будівельників не чекайте. Хіба що гуртожиток-казарма. Будівельників заманюватимуть зарплатою, потрібних фахівців влаштують у гуртожитки. Інші: хочете працювати - наймайте житло. Після завершення будівництва робота на експлуатації ГАЕС буде лише для 250 працівників далеко не будівельних професій.
Якщо ж побудудують житло для будівельників і частина прибулих на будівництво людей осяде на Канівщині, це закладе на майбутнє проблему працевлаштування будівельників. Тож щоб люди мали зайнятість знову щось треба буде будувати.
Місцевим бюджетам світить отримати з будівництва ГАЕС 300 млн.грн. на соціальну сферу, тобто на дороги, благоустрій населених пунктів, медицину, культуру. Така сума оприлюднювалась в фінансових планах. Але хто ці кошти отримає? Якщо їх почнуть ділити між бюджетами, то в цьому буде ще одна місцева драма. Можна з цієї суми щось рвати на житло вчителям, медикам, іншим бюджетникам та людям, що стоять на чергах у виконкомах місцевих рад. Але ці гроші - це сльози в порівнянні до потреб регіону і продаватися, наражаючись на загрози та ризики і пов'язані з цим будівництвом втрати на мою думку не варто.
Олександр Скорина, тож давайте не продаватися. Будемо бідними, але гордими )))
Справа в тому, що не роботодавець виховує робітників, це взаємний процес. І якщо ніхто з кваліфікованих робітників не поїде "жити в гуртожитках", то доведеться будувати нове житло.
Ви вважаєте, що серед мешканців міста і найближчих сіл не знайдуться будівельники, і що вони не варті роботи на шість років?
Це сльози, якщо ви забезпечені роботою, а можливо варто ще думати і про інших громадян?
limnade, ГАЕС - будова, що має свою специфіку. Звичайно, частина канівців і жителів сіл отримають роботу на будові. Але значна частина робіт буде виконуватися спеціалізованими організаціями-підрядчиками. Вони привезуть своїх фахівців, які сьогодні працюють на інших будовах.
Олександр Скорина, пан Скорына а это Ваша обязанность как власти поставить условия что строить должны каневчане. А теперь о стилях. Вы знаете такие организации как Днепрострой и Спецгидроэнергомонтаж . Не надо выдумывать фигню.
Олександр Скорина, а ці фахівці де жити будуть, та що їсти, де вони будуть купувати собі одяг і де будуть відпочивати?
І якщо в них немає власного автомобілю, то з яким перевізником вони будуть їздити додому, а якщо в них є автівка, то де вони будуть купувати пальне?
Ви ж людина, про яку люди мають думати, що в вас є комплексне мислення. Не засмучуйте мене )))
Я працювала на будівельних об'єктах. Об'єкт у 150 млн.долларів, наприклад, потребує 100 робітників "офісних, проектувальників та інженерів" та близько 600 на будівництві. Це на півтора роки, тож має бути щось близько до цього, але на шість років для будівництва ГАЕС.
Доречі я помилилась у три рази, вартість проекту не 0,5 млрд.долларів, а 1,5 мільярди. Та женіть кого завгодно з Білого дому, хто буде протистояти такому інвестиційному проекту!
limnade
18 липня 2015, 22:25 Есть возле Чигирина стройплощадка, кстати недалеко там начато строительство городка, так строительство на этой площадке стоит гораздо больше 1,5долларов, но нужно гнать не тех кто против этого строительства, а тех кто за это строительство. ГАЕС для Канева не дасчт ничего хорошего, а вот проблемы с экологией будут обьязательно.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]