2 червня 2010 року у місті Каневі відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики та спорту. Окрім голови комісії Анатолія Градовського, членів комісії – Євгена Мулярова, Анатолія Бардана, Ігора Дем’янчука та Василя Олійника, у роботі взяли участь заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Надія Старченко, а також представники місцевої влади – перший заступник Канівського міського голови Микола Москалець, секретар міської ради Лариса Томілєва-Кугно та начальник відділу культури і туризму міської ради Андрій Курінний. У ході розгляду виконання Регіональної програми духовного розвитку Черкащини, прийнятої у 2008 році та Програми роботи з обдарованою молоддю Черкаської області на 2007-2010 роки, учасники виїзного засідання відвідали об’єкт незавершеного будівництва міського будинку культури, ознайомилися з роботою Канівського училища культури і мистецтв, поклали квіти до Меморіалу Слави та могили Тараса Шевченка на Чернечій горі.
Зі станом будівництва міського будинку культури, який, до речі, планується відкривати як Шевченківський культурний центр, членів комісії ознайомили перший заступник міського голови Микола Москалець та генпідрядник будівництва – директор ПМП «Інтербуд» Олександр Куценко.
Розпочато об'єкт ще 1984 року як будівництво будинку культури на 700 місць загальною площею майже 6 тис. кв. м. І хоча з того часу було зроблено не мало, все ж для звершення та здачі будівлі в експлуатацію потрібно ще багато коштів, зусиль, і головне – розуміння важливості й необхідності відкриття такого центру. Важливу роль тут зіграє й воля центральних органів влади, адже обсяги фінансування, які ще потрібно залучити досить значні й не посильні для місцевого бюджету. До того ж, за відсутності грошового ресурсу, останні чотири роки будівельні роботи взагалі не велися.
До 90-х років на будівництво об'єкту було використано 5,888 млн. крб. Потім його було припинено й відновлено аж у 2004 році – у зв'язку з початком підготовки до відзначення 200-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Тоді ж, за погодженням із Кабміном, було змінено і його призначення на Шевченківський культурний центр.
Згідно зі змінами, протягом 2005-2006 років було виготовлено нову проектно-кошторисну документацію, за якою вартість об'єкта складала 85,511млн. грн.
Протягом 2004-2006 років було освоєно близько 9 млн. грн., виділених з Державного бюджету. За рахунок цих коштів виконані роботи з будівництва головного корпусу будинку, встановлені вітражі, вікна, зовнішні двері, побудовано покрівлю та внутрішні перегородки, частково зроблено штукатурні роботи, повністю виконано та підключено до зовнішніх мереж опалення, встановлено обладнання й трубні розводки з вентиляції та кондиціонування повітря, за тимчасовою схемою підведено електроенергію та воду. На 95% виконано конструювання підвісних стель.
Для завершення робіт необхідно майже 60 млн. грн. Будівельна готовність об'єкту (без обладнання) складає понад 60%. За словами Миколи Москальця, можливе здійснення поетапного фінансування по завершенню циклів робіт (без завершення глядацького залу), на що потрібно 35 млн. грн. (у тому числі на благоустрій – 6 млн. грн.).
Нині ж будівельний майданчик огороджений і об'єкт знаходиться під цілодобовою охороною, на що з міського бюджету щорічно витрачається 200 тис. грн.
Анатолій Градовський зауважив, що потреба у завершенні такого солідного об’єкту надзвичайно велика, адже він не лише вирішить проблему місця для проведення різних культурно-просвітницьких заходів, організації гурткової діяльності, дозвілля місцевих жителів, а й суттєво допоможе у розвитку інших перспектив Канівщини.
Відвідуючи Тарасову гору, члени постійної комісії оглянули й Шевченківський національний заповідник, будівництво якого планують завершити до національного свята – Дня Незалежності України. Як наголосив перший заступник міського голови м. Канева, зараз на цей об'єкт спрямовані основні сили.
Вклонившись могилі Великого Кобзаря, депутати обласної ради завітали до Канівського училища культури і мистецтв, де їх гостинно зустрів директор Віктор Тихомир. Заклад було створено ще далекого 1957 року й кілька років тому він відсвяткував свій півстолітній ювілей.
Канівське училище культури і мистецтв – вищий навчальний заклад І рівня акредитації, що готує спеціалістів народної художньої творчості, хореографії, образотворчого, декоративно-прикладного й естрадно-пісенного мистецтва, а також фахівців бібліотечної, кіно-фото-відеосправи тощо.
З метою удосконалення системи підготовки фахівців для установ культури Черкащини 2004 року на базі навчального закладу було створено Канівський навчально-консультативний пункт Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, який нині успішно працює.
При училищі діє й ряд творчих колективів, серед них фольклорно-етнографічний ансамбль «Канівчанка», естрадний оркестр, ансамбль народних інструментів «Жива вода», камерний ансамбль «Пектораль», ансамбль баяністів, ансамбль «Здоровенькі були».
Сьогодні у Канівському училищі навчається 320 студентів денної форми навчання та 125 – заочної.
Є тут і свій гуртожиток, який повністю забезпечує існуючу потребу.
Оглянувши будівлю навчального закладу, гості побачили, що приміщення навчального корпусу – будівля не нова, тож звідси й певні побутові проблеми, найважливіша серед яких, і всі у цьому переконалися, –протікання даху.
Як розповів директор навчального закладу Віктор Тихомир, у 2008 році власними силами закладу було замінено на шатровий третину даху, а саме – його центральну частину. Перекриття ж лівої та правої частин й нині залишається невирішеним питанням, а це не лише створює дискомфортні умови для роботи й навчання під час та після дощу, а й загрожує псуванню музичних інструментів, меблів тощо.
З проханням допомогти Віктор Петрович принагідно звернувся до членів профільної комісії обласної ради. Вони пообіцяли «пролобіювати» це питання на обласному рівні, оскільки проблема дійсно актуальна й серйозна.
На завершення візиту до училища, для гостей із невеличкою концертною програмою виступив ансамбль баяністів.
Під час виїзного засідання постійна комісія намітила також план своєї роботи на ІІ півріччя поточного року.
Джерело: Відділ з питань взаємодії зі ЗМІ та зв'язків із громадськістю виконавчого апарату обласної ради |