А після нас...
хоч трава не рости!
Вода – це перше і чи найголовніше. Та є ще не менш важливі питання, пов’язані із розширенням виробництва «Нашою рябою».Мова йде про викиди в атмосферу.
Аналізуючи тип шкідливих речовин, що викидає в атмосферне повітря Канівщини ПрАТ «Миронівська птахофабрика», я хочу проаналізувати деякі з них, зокрема, щодо їхнього впливу на живе оточуюче середовище.
Зупинимось на формальдегіді. Порівняємо його вплив на природне середовище із впливом радіаційного забруднення.
Після Чорнобильської катастрофи та кількість радіації, що потрапила на наші землі, майже залишилася без змін. Щось приноситься вітром, опадами, поверхневими та грунтовими водами, антропогенною діяльністю, щось виноситься. Але радіаційне забруднення з часом зменшується природним шляхом у процесі розпаду, термін розпаду – в залежності від матеріалу забруднення.
Із формальдегідом відбувається все навпаки. Як видно з офіційних джерел, все ніби в нормі. Але ви знаєте, що це за норма. Все ніби добре. Але ж все працює, і викиди без зупину продовжують надходити в атмосферу, землю, воду. Формальдегід має властивість накопичуватися і зберігатися в живих організмах. Тобто, проходить якийсь час і в організмі починаються зміни, які вже неможливо зупинити. Ви прекрасно розумієте в яку сторону ідуть зміни.
Формальдегід дуже токсичний, він негативно впливає на органи дихання – викликаючи зупинку дихання, на шкіру – викликаючи дерматити, екземи, язви, нервову систему. Тобто він являється канцерогенним препаратом. Його допустима норма в повітрі – 0,5 мг/куб. метр. При постійній дії цієї речовини відбувається мутація органів. Він впливає на печінку, нирки, викликає головний біль, втому, депресію. Потенційно він може викликати астму, судоми. Коли це станеться? Все залежить від імунітету людини, особливо сильно негативний вплив цієї речовини відчувається на дітей. Найстрашніше те, що у воді і на землі його неможливо відчути. Із збільшенням відстані від джерела викиду запах у повітрі тільки слабшає.Формальдегід, накопичуючись в організмі, дуже важко з нього виводиться.
Варто також нагадати, що, окрім вищеназваного підприємства, на землях Канівщини є інші підприємства, що також викидають в повітря формальдегід. Серед них: : Ергопак, підприємство по вирощуванню грибів та інші.
Тож думайте, робіть висновки. Вислів: «моя хата з краю» буде дорого коштувати кожному! Не думайте, що воно вас омине.
Хата у нас одна – Канівщина. Тільки всі разом МИ не дамо перетворити нашу Канівщину в звалище хімічних відходів.
Кількість викидів у атмосферне повітря на одного жителя у порівняні з Черкасами у нас, на Канівщині, перевищує у кілька разів. І це не рахуючи інших забруднень.
Думайте, аналізуйте, робіть висновки … |