Газетні кіоски в Каневі повільно, але впевнено “вимирають”...
Залишився один — на вулиці Героїв Дніпра... І ще — в куточку в приміщенні супермаркету... І це в “духовній столиці” з 25-тисячним населенням, в місті, яке відвідують люди з усієї планети!
Хоча... Чому тут дивуватись? У листопаді 2013-го цілий мікрорайон “духовної столиці” залишився без телефонного зв’язку — майже 800 абонентів з тієї чорної дати потихеньку почали забувати, що таке стаціонарна телефонізація. “Ну і що? — скаже якийсь читач. — Не вмерли ж від цього. Не вмруть і без газетних кіосків...”. Можливо й так. Але якщо тоді телефонна проблема ховалась в тих 800-х квартирах, то нинішня... У туристів, які відвідуватимуть Канів і здумають купити якесь українське видання чи буклет на зразок “Шевченковими місцями”, але не зможуть цього зробити, яке враження залишиться від Канева?
Добре, що в більшості магазинів міста канівці можуть купити місцеву пресу. А як бути тим, хто віддає перевагу центральній періодиці, хто десятиліттями живе з цими виданнями, не уявляючи жодного свого дня без свіжої газети?
Мені вдалося поспілкуватися з деякими мешканцями міста — спочатку, коли закрились два газетні кіоски 1 квітня цього року — біля 23-го училища та біля Будинку побуту. Обуренню цих людей, здавалося, не буде краю: “краще б пивнушки біля Дніпра позакривали, а не газетні кіоски!”, “тепер мені від училища за 7 гривень треба їхати в центр міста щоб купити газету!”, “я прожила майже 75 років, але не думала, що під кінець життя зможу в рідному Каневі залишитись без преси!”...
Ну а закриття на початку червня газетного кіоску в самому центрі міста, на площі Тараса Шевченка, викликало небачене обурення канівців. Довелось почути навіть нецензурну лексику з приводу цієї події.
У чому ж причина зникнення в Каневі газетних кіосків? Якщо коротко, причина закриття — “фінансова недоцільність їх існування”. Орендна плата за землю, на якій вони розташовані, — прийнятна, але з закінченням договірного періоду у випадку продовження договору оренду слід відновлювати технічну документацію на такі торгівельні точки. А це, як заявив один із власників кіосків, — надто накладно для них у фінансовому плані: при порівняно скромному виторгу вартість відновлення техдокументації їм не по кишені.
Я спілкувався з цього приводу з міським головою Ігорем Ренькасом. Він пообіцяв розібратися з проблемою одного з кіосків — на площі Тараса Шевченка.
Будемо сподіватись, що вирішення цієї проблеми (якщо вона, звичайно, єдина)— під силу місцевій владі і невдовзі кіоск на центральній площі відновить свою роботу. А там, дивись, “оживуть” і кіоски, закриті 1 квітня...
В «Федре» Платона Сократ описывает, как египетский бог Тот, изобретатель письменности, пришел к фараону Египта Тамусу и предложил даровать свое великолепное изобретение египетскому народу.
«Эта наука, царь, сделает египтян более мудрыми и памятливыми, так как найдено средство для памяти и мудрости», — сказал Тот египетскому владыке. Но Тахос не хотел принять дар. «В души научившихся им [письменам] они вселят забывчивость, — сказал он богу. — Будет лишена упражнения память: припоминать станут извне, доверяясь письму, по посторонним знакам, а не изнутри, сами собою. Стало быть, ты нашел средство не для памяти, а для припоминания. Ты даешь ученикам мнимую, а не истинную мудрость. Они у тебя будут многое знать понаслышке, без обучения, и будут казаться многознающими, оставаясь в большинстве невеждами, людьми трудными для общения; они станут мнимомудрыми вместо мудрых»
Як на мене, то зникнення кіосків є природним наслідком інформатизації і потуги Валерія Григоровича марні.
Чому б не відродити шкіряні сувої? Давайте облаштуємо кілька майстерень по виробництву папірусу, відродимо мистецтво клинопису на глиняних табличках та камінні?
Ми на новому рівні. Змінився не лише носій інформації а й спосіб її подачі. Пристосовуйтесь, або відійдіть подібно динозаврам
Проблема по сравнению с оккупацией Каневщины Нашей Рябой, конечно, не такая острая, но это тоже ПРОБЛЕМА. Думаю, городская власть должна "въехать" в эту проблему и поспособствовать расширению сети газетных киосков. Я так поняла, на пл.Шевченко киоск принадлежит Укрпочте. Не мешало бы его конечно немного примарафетить и работать он, безусловно, должен. А два других из закрытых - чьи киоски? Если Укрпочты - их тоже нужно открывать. Если их владелец кто-то другой - нужно решать вопрос о передаче этих киосков в собственность города или Укрпочты и пусть работают. Кроме прессы в таких киосках должны быть и почтовые конверты, кстати. Если кивать на интернет, то он никогда не заменит людям, особенного пожилого возраста, печатную прессу.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]