Незабаром на Черкащині стане на чотирнадцять довгобудів менше – вже цього року область отримає близько семидесяти мільйонів гривень субвенції з Державного фонду регіонального розвитку, мета якого стимулювати соціально-економічний поступ регіонів. При цьому Фонд відкинув поширену практику фінансування виключно нових об’єктів і спрямовує кошти на реанімацію соціально значущих довгобудів. Обсяг субвенції залежить від кількості населення та ВВП.
Регіональна комісія з оцінки та конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, до складу якої увійшли депутати облради, керівники департаментів ОДА та громадські активісти, вже визначилася, які недобудовані чи проблемні об’єкти найважливіші для інфраструктури області. Цього разу обирали більш, ніж з чотирьох десятків об’єктів, деякі з них вже давно перетворилися на головний біль для всієї Черкащини.
Після тривалих обговорень члени комісії склали список пріоритетних для області проектів.
– Обираючи об’єкти, ми враховували їх соціальну значущість, екологічну безпеку для довкілля, енергозбереження, - прокоментувала член комісії Наталія Старікова. – Як депутат обласної ради, а свого часу й перший заступник голови ОДА, я знаю всі вузькі місця в області стосовно об’єктів незавершеного будівництва, вивчала це питання, виїжджала на місця. Дуже добре, що цього року Черкащина отримає кошти, які дадуть можливість ліквідувати хоча б деякі з них.
У списку пріоритетних проектів і реконструкція ділянки самопливного каналізаційного колектору в Каневі на Тарасовій горі, туди піде мільйон дев’ятсот тисяч гривень.
Серед інших об’єктів – реконструкція котельної в Чигирині, Черкаської обласної філармонії (яка експлуатується у недобудованому стані), водозабірних споруд у Христинівці, гуртожитку під квартири для медичних працівників рай лікарні в Маньківці тощо.
Про це інформує прес-секретар депутата облради Ілона Левченко
Джерело: "Прочерк"
|