Найменша необережність із вогнем у лісі може спровокувати масштабну лісову пожежу. Нерідко під час таких пожеж страждають люди – адже дим отруює повітря, сприяє загостренню захворювань органів дихання, а також погіршує видимість на дорогах, збільшуючи ймовірність дорожньо-транспортних пригод.
Чималих зусиль вимагає ліквідація лісових пожеж: величезні території, охоплені полум’ям, швидке поширення вогню, віддаленість пожежних водойм, відсутність під’їзних шляхів створюють серйозні перешкоди для роботи. Тому людям необхідно бути вкрай обережними у поводженні з вогнем у лісових масивах.
Упродовж свят чимало громадян запланували відпочинок на природі. Легковажно залишені вогнища після пікніків, непогашені сірники й недопалки – часті наслідки дозвілля. На жаль, це ще раз підтверджує істину: більшість лісових пожеж виникає саме з вини людини.
Вирушаючи до лісу, варто пам’ятати: до біди може призвести залишене без нагляду багаття, розведений у лісах вогонь.
Іноді для виникнення пожежі достатньо навіть недопалка, кинутого водіями на узбіччя, що межує з лісовими насадженнями.
У зв’язку з цим Канівський районний відділ Управління ДСНС у Черкаській області застерігає: не станьте винуватцем пожежі та навчіть дітей дбайливому ставленню до довкілля, демонструючи дотримання протипожежних засторог на власному прикладі.
Якщо ж людина стає свідком лісової пожежі, їй необхідно негайно повідомити про це рятувальників за номером «101».
Канівський районний відділ
Управління ДСНС Укаїни у Черкаській області |