Для виставки зібрана колекція робіт, що втілює бажання поділитися внутрішнім сприйняттям світу, радістю і світлом того, що нас оточує. Умовно, роботи авторів, що представлені на виставці можна розділити на три розділи: олійні полотна, виконані в різні роки, замальовки київської архітектури, під час навчання на архітектурному факультеті, графічні замальовки на тонованому папері – відображення подорожей. В приватних колекціях друзів, художньому бюро в Києві знаходять акварельні та олійні роботи автора, замальовки архітектури міст Берна, Фанкфурта зберігаються в колекції друзів з Німеччини.
Виставка проходить у Канівському музеї народного мистецтва.
ЛИСЕНЬКА Юлія Володимирівна
Кандидат архітектури
Народилася 25 травня 1977 року в місті Каневі, Черкаської області, Україна. Дитинство, навчання в сш№4, випуск 1994 року, минули в рідному Каневі. З дитинства займалась малюванням, відвідувала художній гурток у молодшому віці та у старшому навчалася в художній школі мистецтв. Після закінчення школи навчалася на факультеті «Декоративно-прикладного мистецтва» в Канівcькому училищі культури, який успішно закінчила у 1997 році достроково з червоним диплом та отримала спеціалізацію - художник. В тому ж році продовжила навчання на Архітектурному факультеті Київського національного університету будівництва та архітектури. Також успішно закінчила Університет у 2003 році з червоним дипломом , отримавши звання магістр архітектури та продовжила наукове здобуття знань в аспірантурі рідного Університету і отримала науковий ступінь Кандидат Архітектури у 2007 році. Професійний шлях архітектора пов'язаний з архітектурною діяльністю в Україні, безпосередньо Києві, Німеччині, наразі з будівництвом нового міжнародного термінального комплексу в аеропорту Бориспіль. Але завжди художня творчість співає в душі і виплескується емоціями на полотна.
Відкритий щирий характер, бажання пізнання і спілкування з навколишнім світом, людьми, архітектурою прагнули і втілювали в реальність подорожі рідною Україною і поза її межами. Фарби, пензлі, олівці, звичайні ручки і папір супроводжували в будь-якій подорожі лише з метою в час натхнення зупинитися й замалювати мить життя.
Наразі для виставки, що є першою в житті автора, зібрана колекція робіт, що втілює бажання поділитися внутрішнім сприйняттям світу, радістю і світлом того, що нас оточує. Умовно, роботи автора, що представлені на виставці можна розділити на три розділи: олійні полотна, виконані в різні роки в період з 1997р. і до 2009 р., замальовки київської архітектури, під час навчання на архітектурному факультеті, графічні замальовки на тонованому папері – відображення подорожей.
В приватних колекціях друзів, художньому бюро в Києві знаходять акварельні та олійні роботи автора, замальовки архітектури міст Берна, Фанкфурта зберігаються в колекції друзів з Німеччини.
Щиро висловлюю подяку моїм рідним батькам, що навчили любити красу природи і вміти її передати емоціями. Велика подяка моїм першим творчим вчителям Коржу Борису Івановичу і Дехтяренко Олександру Юрійовичу, що навчили художньої техніки і надихнули на велику творчість. Також дякую моєму науковому вчителю Товбичу Валерію Васильовичу за розкриття внутрішнього архітектурного світу.
ЛИСЕНЬКИЙ Володимир Федорович
Художник
Народився 25 травня 1947 року в чарівному місті Канів, Черкаської області, Україна, серед співу солов`їного, солодощів цвіту акації на схилах могутнього Дніпра. Навчався в канівський середній школі №2, випуск 1963 року. З дитинства малював, відвідував художній гурток у молодшому та у старшому віці, спостерігав та навчався художньої майстерності від київських художників з академії мистецтв, що приїздили у літні канікули, на творчий відпочинок на базу художників, що на Бесарабії. З 1966-1969 рр ніс службу перед вітчизною 3 роки на іранському і на китайському кордонах, де також у хвилини відпочинку робив замальовки природи в альбомах фотографій військових друзів.
Художня творчість крокувала впродовж життя поряд з працею на канівському заводі «Магніт», наразі художник в пенсійному віці і творчість ллється співучою душєю. Володимир має широке розкриття творчості, що відображається в представлених акварельних полотнах на виставці, яка є першою в житті автора-поета. Так, саме поета, незабаром вийде збірка віршів автора живопису, в яких природу описано неначе фарбами. Акварельні роботи, замальовки канівської природи, Дніпро, ліси і схили, знаходяться в приватних колекціях друзів. В колекції американських шанувальників канівської природи в Сономі знаходиться одна із робіт автора.
Талант від природи, вміння бачити крізь простір красу сонця і зелені схили рідного Канева, любити, шанувати й зберігати спадщину, - все це відображено в картинах з натхненням і віддачею тепла Канівщини глядачу.
Схід Сонця
Проснувся вранці
Та й швидко вийшов на балкон,А там схід сонця,
Такий прекрасний!
Не стримався, схопив я фарби
Та й замалював!
Вийшло в мене
А чи ні, не знаю.
Що скажуть, як побачать,
Сподобається друзям?
Їх думка для мене вагу має
Як схвалять, то й хай собі існує. |