Громадська експертиза діяльності органу виконавчої влади - це оцінка прийнятих ним нормативно-правових актів, його рішень, дій чи бездіяльності з метою визначення їх відповідності діючому законодавству, правам та інтересам населення в цілому або окремих його груп, яке проводиться непідприємницькими товариствами і установами (громадськими організаціями, благодійними і релігійними організаціями, професійними і творчими спілками, органами самоорганізації населення та іншими об‘єднаннями громадян, окрім політичних партій, а також недержавними ЗМІ)
Громадська експертиза діяльності органу виконавчої влади - це оцінка прийнятих ним нормативно-правових актів, його рішень, дій чи бездіяльності з метою визначення їх відповідності діючому законодавству, правам та інтересам населення в цілому або окремих його груп, яке проводиться непідприємницькими товариствами і установами (громадськими організаціями, благодійними і релігійними організаціями, професійними і творчими спілками, органами самоорганізації населення та іншими об‘єднаннями громадян, окрім політичних партій, а також недержавними ЗМІ)
Порядок проведення громадської експертизи законодавством не встановлено, так як ця діяльність є вільною реалізацією громадянами свого права на демократію та участь в управління державними справами.
Для отримання сприяння громадський експерт подає до державного органу письмовий запит із зазначенням:
+ найменування організації, відомостей про легалізацію, її місцезнаходження, предмета і мети експертизи,
+ переліку необхідних матеріалів,
+ адреси для відповіді або П.І.Б. і телефону уповноваженої на одержання відповіді особи.
Слід зазначити, що день надходження запиту вважається датою початку проведення громадської експертизи.
Після ініціювання експертизи державний орган зобов‘язаний здійснити наступні дії:
+ у тижневий строк видати наказ (розпорядження) про проведення експертизи і заходів, пов‘язаних з підготовкою матеріалів, визначити відповідальних за взаємодію з громадським експертом осіб; це рішення доводиться до відома експерти протягом 3-х днів
+ у разі потреби для підготовки необхідних матеріалів утворити робочу групу із залученням представників громадського експерта
+ у 7-денний строк розмістити на власному веб-сайті інформацію про запит та заходи по сприянню проведенню експертизи
+ у 30-денний строк надати громадському експерту матеріали або їх завірені копії
+ у 7-денний строк розмістити на власному веб-сайті підготовлені громадським експертом пропозиції
+ у 14-денний строк розглянути пропозиції за участю представників громадського експерта (або на найближчому засіданні колегії органу)
+ у 10-денний строк письмово проінформувати громадського експерта про результати розгляду його пропозицій та розмістити відповідну інформацію на власному веб-сайті або у ЗМІ
Орган виконавчої влади враховує експертні пропозиції у своїй поточній діяльності та під час підготовки програм соціально-економічного розвитку, державних цільових і регіональних програм, формування бюджетів.
Зрозуміло, що чиновники як раніше, так і зараз не бажають ніякого контролю з боку громадськості. Однак тепер ми маємо додаткові правові важелі впливу та у разі ненадання сприяння у проведенні громадської експертизи або при неврахуванні експертних пропозицій, тобто при порушенні Порядку, слід без вагань звертатись з письмовими скаргами до вищестоящих інстанцій, до прокуратури або навіть до суду. Так ми швидше «навчимо» державних службовців поваги до прав громадськості на участь в управління державними справами на всіх рівнях держуправління. Давно вже слід почати застосовувати «метод кнута і пряника» знизу вверх...
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ:
Перелік основних актів законодавства, які стосуються громадського контролю органів і установ влади:
(нижчеперелічені нормативно-правові акти можна знайти на веб-сайті ВРУ, розділ «Законодавство»)
Закон «Основи законодавства про охорону здоров‘я» (статті 6, 24)
Закон «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 4)
Закон «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» (ч.7 р.ІІ, ч.2 р.ІV)
Закон «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» (ст.19,20)
Президент - указ №139 від 23.02.07 «Питання Ради громадськості»
Президент - указ №105 від 12.02.07, яким затверджено Стратегію національної безпеки України:
Президент - указ №1276 від 15.09.05 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»
Президент - указ №1049 від 05.07.05 «Про Національну комісію із зміцнення демократії та утвердження верховенства права»
Президент - указ №854 від 31.07.04 «Про забезпечення умов для більш широкої участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»
Президент - указ №683 від 01.08.02 «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади»
Кабмін - розпорядження №1035-р від 21.11.07, якою схвалено Концепцію сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства (план заходів до Концепції затверджено розпорядженням КМУ №784-р від 28.05.08)
Кабмін - постанова №14 від 16.01.08, якою затверджено Програма "Український прорив: для людей, а не політиків" (див. розділи 1.1, 2.4, 3.1, 3.2)
Кабмін - розпорядження №661-р від 27.12.06 «Про утворення Координаційної ради з питань захисту прав споживачів»
Кабмін - постанова №39 від 15.01.05, якою затверджено Порядок залучення представників громадських організацій до спостереження за зміною цін і тарифів на товари та послуги і рівнів зарплати (громадські експертні ради з питань індексації при Кабміні та держадміністраціях)
Кабмін - розпорядження №759-р від 18.10.04 «Про роботу центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення відкритості у своїй діяльності, зв'язків з громадськістю та взаємодії із засобами масової інформації»
Кабмін - постанова №1378 від 15.10.04, якою затверджено Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, Положення про громадську раду при Кабінеті Міністрів та Типове положення про громадську раду при центральному, місцевому органі виконавчої ради
Кабмін - постанова №429 від 01.04.04, якою затверджені Положення про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах для засуджених та умовно-звільнених
МВС - наказ №894 від 31.08.06, яким затверджено Положення про постійно діючі мобільні групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ
Мінбудархітектури та ЖКГ - наказ №7 від 16.01.07, яким затверджено Положення про громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів (мережа громадських інспекторів)
При центральних органах виконавчої влади вже діють консультативно-дорадчі громадські органи:
(МНС - наказ №4 від 10.01.08, Мінпромполітики - наказ №87 від 11.02.08, Держкомбуд - наказ №85 від 22.04.04, Держжитлокомунгосп - наказ №46 від 10.03.04, Державтодор - наказ №441 від 03.10.06, Держкомтелерадіо - наказ №141 від 14.05.04, Нацтелерадіорада - рішення №434 від 30.06.05, Нацкомзв‘язку - рішення №230 від 29.03.06 та ін.).
Така ініціатива в Каневі є! З минулого 2009 року в Каневі при міськвиконкомі діє Громадська рада, яка створена відповідно до згаданої Вами Постанови №1378... Ініціатива її створення вийшла знизу від громадської організації "Фонд розвитку "Шевченків край" - голова організації Яків Прогнімак. Він же і очолив громадську раду. Серед конкретних справ за цей час (серпень 2009 - травень 2010р.)було запропоновано альтернативне Положення про громадські слухання в Каневі (на жаль воно не було прийняте через явний спротив керівництва міськвиконкому), напрацьована Концепція "Останній шлях Кобзаря", яка на словах підтримана та ніби виконується. В січні 2010 року завдяки втручанню громадської ради була винесена на обговорення Програма розвитку культури в м.Каневі на 2010-2015рр., яка була підготовлена відділом культури міськвиконкому та схвалена сесією міської ради і в якій були навіть переплутані річниці з ня народження та перепоховання Т.Г.Шевченка в Каневі. Громадською радою напрацьовано альтернативний варіант такої Програми і за бажанням є можливість активним громадянам долучитися до її обговорення. А як результат можливо доведеться застосовувати механізм чи-то громадських слухань, чи-то експертизи діяльності влади. Все залежатиме від позиції міського голови Василя Коломійця. Поки що він вивчає наданий варіант. 10-11 червня в міськвиконкомі заплановано проведення конференції - "Канів в контексті регіональної конференції". Всі бажаючі можуть долучитися до її роботи чи принаймі поділитися своїми думками та пропозиціями. Телефонуйте (067)376-24-06 Яків
До складу громадської ради входить 17 осіб - заступники Володимир Коржов (ГО "Спілка підприємців Канівщини") та Іван Забродський краєзнавець. Представлені ГО Спортклуб "Івазар" Олександр Іванов, "Союз-Чорнобиль" Жанна Ніколенко, ГО "Батьківщина молода" - Ігор Цимбал,ЗМІ - Євген Бруслиновський. Повний склад ради на сайті www.rada.kaniv.net в розділі рішення виконкому №300 від 16.07.2009року
Дивно звучить Ваше запитання. Адже трішечки вгорі прочитайте перший коментар. Що зроблено то зроблено. Спробуйте зробити хоча б стільки. Термін повноважень громадської ради - два роки. Через місяць спливає лише перший рік. А відносно складу ради і незалежність від цієї ж влади, то прочитайте до кінця склад ради. Думаю Юрія Гамалія (ВО "Свобода") у залежності від влади ви не запідозрити.
Сьогодні Урядом Азарова готуються нові Постанови та нові Правила гри у тому числі і з громадянським суспільством. Те що вони зміняться - це зрозуміло. Чи буде можливість Вам, як активістам-революціонерам долучитися до роботи згаданим же Вами дорадчих органів (по темі блогу "Що може громадянин?") покаже найближчий час.
революціонери? ні. просто новина є новина, а питання задав про те як працює в Каневі така ініціатива, бо ви її вже робите і це добре, питання що конкретно тільки тому є, бо самі ви написали :
1. пункт не прийнятий через владу,
2. пу кобзарю, супер
3.розвиток культури -теж добре
Просто цікаво що зроблено для простих жителів міста? Питання без підколу, а дійсно цікаво.
Прозвучало питання культури, як це вплине на молодь саме? На наркоманію та та їнші проблемні питання міста? Стан доріг? Чи є якісь рішення міської ради х цих питань? ЯК вони виконуються?
Наприклад та комедія з закладанням ям, коли президент їхав до Вас була комедійною не вперший раз)) фото зі снігом бачив тут зимою)
Пам`ятаю коли їхав ще Кучма в Канів тоді ремонтували дорогу від з Магніт до центру, зробили забор біля Автостанції під стоянку, а він не звідти приїхав, було комедійно. Хіба робити дороги потрібно тільки в той час? Чомусь мені думається це питання в точку для Канівчан . А питання земель? Ви на нього не звертали увагу? Поділіться, кожен в Каневі захоче знати що до чого, тимпаче так добре що є комітет і все може розповісти тепер народу.
Канівчани можливо не всі ще знають про Вас і Ваші можливості і права як комітету?
Менi цiкаво – а чи повинен iakiv вiдповiдати взагалi?
А якщо так, то кому, в який термiн та в якiй формi? Що про це каже статут Громадської ради? Та скiльки громадських експертиз допускається на одиницю громадської експертизи?
Success пiдняв такий пласт питань, що представникам громадської органiзацiї треба забути про сiм’ю, їжу та сон, i тiльки контролювати та контролювати – а чи правильно закатуєтся асфальт, чи достатньо отримують мiсцевi наркомани ширки, мiж дiлом забiгти в БТI та отримати службову iнформацiю хто, де, кому та за скiльки землю продав.
До речi, Success, коли передираєте статтю слово в слово, то треба ставити джерело. Якщо Ваше iм’я не Олександр Шаповалов, звичайно...
Ski взагалі я писав що добре як є така ініціатива, від громадян. якщо є такі громадські збори, коли всі чітко в Каневі знають що за громадська організация, хто там головний, як все робиться, фін очет. і тп. А доречі де можна почитати про всі громадські організації?
А питання відкрите поки, щодо наркомані і доріг, чекаємо від громадського контролю відповіді, а не розмов про час.
Доречі, не розумію чого такий настрій у Вас ? Громада хоче знати, що тут такого? я так розумію справу робите для громади? Комітет зробили також для громади, мабуть і для того щоб більше люду Вас пудтримали у цій ініціативі. Чи можливо є інщі цілі?
Громадська організація "Фонд розвитку "Шевченків край"
Основні напрямки діяльності:
- культурна та історична спадщина;
- розбудова місцевого самоврядування;
- робота з молоддю;
- антикорупційний проект "Гідна Україна";
- сприяння розвитку туризму;
- євроінтеграція.
Досвід роботи у сфері європейської/євроатлантичної інтеграції:
- створено міський Євроклуб;
- проведено інформаційний день Євросоюзу в Канівській міській раді (роздано 70 європакетів);
- проведено інформаційні дні Євросоюзу в школах України в 2007 році - 11 шкіл міста Канева та Канівського району;
- участь у форумі Tri.net 2007 рік Варшава (Парад Шумана);
- членство у мережі проєвропейських організацій України.
Партнери:
- Представництво Єврокомісії в Україні;
- Благодійний фонд "Меридіан";
- Канівська міська рада.
Дякую за розуміння SKJ та іншим дописувачам, але прошу чітко зрозуміти наступне: Громадська рада - це виключно дорадчий орган міськвиконкому (чи іншого органу, який створює собі такий дорадчий орган). І ми не можемо переймати на себе функції міськвиконкому, міського голови або взагалі Канівської міської ради. Прошу Вас принаймі перечитати ті документи і рішення про які Ви підіймаєте тему в блозі. А що може громадянин? Та ще й у відносинах з канівською владою. Про це дійсно можна говорити і вдень і вночі... Створена громадська рада уже стала можна сказати винятковим явищем у органах місцевого самоврядування України. Ми маємо конкретну мету - підняти імідж Канева, зменшити відірваність мера міста, чиновників Канівського міськвиконкому від громади, простих громадян. Створюючи громадську раду ми вивчили та запропонували реальну та конкретну Програму - це Акція "Прозора Україна". Коротко її суть в запровадженні шести засад вдалого управління в роботу всіх структурних підрозділів Канівської влади без значних фінансових затрат. Що таке Акція "Прозора Україна" можна прочитати на сайті www.prozora.org Я найближчим часом викладу все, що по ній робиться в Каневі на нашому сайті в окремому блозі. Громадська рада не є юридичною особою, а тому не веде ніякої господарської діяльності. Ще раз наголошую - це дорадчий орган. Ми приймаємо рішення по нагальним питанням і доводимо його до Канівського міськвиконкому, а вони вже вирішують чи брати його до виконання чи відхилити.
Стосовно Громадської організації "Фонд розвитку "Шевченків край" це окрема тема. Ми зацікавлені в як найширшому інформуванні про свою роботу. Подана вами інформація - це про початок діяльності в 2007 році. Остання наша справа - "Врятуймо Королівську криницю" читайте на сайті www.kaniv.net
+++ Вам, але комітет має право слідкувати за виконанням обов`зків. Слідкувати за виконанням рішень, доносити до громади що відбувається та які накази вийшли і якщо не виконуються,чи не так як потрібно звертитися до суду.
Та тех общественных организаций в Украине как собак нерезаных
И что конкретно они делают? По-моему они финансируются теми ж партиями. Разница только в названии.
Шановний Success ще раз прошу ознайомитися із суттю питання. По перше не комітет, а громадська рада. Це велика різниця. По друге дорадчий орган НЕ може контролювати, примушувати, а тим більше ЗВЕРТИТИСЯ до суду... Учіть "МАТЧАСТЬ"...
Я так розумію, що Ви за будь-яку ціну, хочете довести - що б ми не робили -все не так. То тоді шановний зробідь самі так як треба. Одне діло базікати, а інше діло плуга перти...
За бажанням запрошую до співпраці.
До побачення.
Поспілкуємося в іншому блозі...
Леша, те кто от политиков вот как раз для себя все и делают, но нажаль только простіе граждане чтото пітаються искренно делать, но маленткими командами ничего не сдеаешь.
И кстати Иаков тогда зачем кромадські ради? Если по вашим словам не имеют прав в суд обращаться? как раз суд и должен решать такие вопросы. И не думайте что только вы правы. Так как Ваш комитет из политиков и друзей мера состоит таки. или близко знакомых)
Вы так и не ответили по поводу дорог наркомании как дела в городе? ЧТо делается . Или Вы просто не интересуетесь? И по поводу земли кстати тоже имеете право вопрос задать как рада)
Лешик просто в сми только и говорят о таких организациях, а обычным сложней прорваться. Вот кпримеру в Каневе на скольких биг бордах висит соц реклама?
И какую работу Вы проводите с молодежью? Зачем в Каневе организации общественные?
(далі - Громадська рада) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, який утворюється з метою здійснення координації заходів, пов'язаних із організацією громадського контролю та взаємодії громадських організацій з владою
. У своїй діяльності Громадська рада керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, актами Міністерства, а також цим Положенням.
Основними завданнями Громадської ради є:
сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень влади
Громадська рада відповідно до покладених на неї основних завдань:
здійснює заходи в межах компетенції щодо забезпечення прозорості у діяльності мерії Канева) та доступності всім громадянам рішень, зміст яких не стосується безпеки держави;
виконує дорадчі функції під час обговорення та прийняття рішень влади, а також здійснення громадського контролю реалізації зазначених рішень;
систематично інформує громадськість, зокрема через засоби масової інформації, про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання;
Ось тут ще цікаве інфо http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1378-2004-%EF
Які опитування ви проводили з Канівчанами і коли? Скажіть де ви висвітлюєте Вашу роботу? Які у Вас плани і цілі на цей рік і хто їх подавав на обговорення до громадян?
Я так розумію, що Ви за будь-яку ціну, хочете довести - що б ми не робили -все не так. --- Ні все так, просто хочеться розуміти ціль і як все вирішується,так як це пряма ваша справа і обовязок перед громадою
mailk - может, iakiv и вспомнит тебя гудящего, а я больше помню как ты сидел на "Метеоре" и девочкам коленки гладил...)))
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]