Обласна рада “піде в народ” – депутати провалили “агресивний” план об’єднання громад (відео)
Понад дві години обговорювали на сьогоднішньому позачерговому засіданні сесії Черкаської обласної ради проекти перспективних планів об’єднання громад.
Дискусії велися жваві, виступило багато депутатів і представників громад.
Презентував перспективний план директор Департаменту інформаційної діяльностіСергій Пасічник. Він повідомив, що об’єднання громад стане можливістю донести ближче до людей ті послуги, які надаються нині виключно в районах.
“Перспективний план – це далека перспектива з точки зору експертів, як мали би об’єднуватися громади. Є ще Закон про добровільне об’єднання громад, в якому йдеться, що ініціаторами можуть бути виключно сільські голови, депутати сільрад, сільські громади, – сказав Пасічник. – Якщо громади не хочуть об’єднуватмся добровільно, їх ніхто не змусить цього зробити”.
За його словами, на території Городищенського району планують утворити три об’єднаних територіальні громади, так само три – на Драбівщині.
Першим виступив золотоніський депутат від “Свободи” Олександр Лошков:
“Вам мало курників, що колотиться цілий район? Так ви отримаєте із такими підходами соціальний вибух в усій області! Люди отримали захмарні платіжки, а ви їм ще скажіть, що в них не буде сільської ради, а отже школи, ФАПу, при тому, що доріг і автобусів вже немає”.
“Ви рахували, скільки людей внаслідок ціє так званої реформи буде викинуто на вулицю?”, – запитав Пасічника депутат Володимир Гресь.
“Не думаю, що когось викинуть на вулицю. Лунає багато звинувачень, що зникнуть села, школи, лікарні. Це неправда. Села, селища, міста – все залишається. По суті, ми пускаємо рівень району ближче до громадян. Якщо раніше людина їздила до Городища, до тепер – у ближчу Хлистунівку, – відповів Пасічник. – Що стосується шкіл і лікарень, то вони залишаються в компетенції органів місцевого самоврядування. Громада сама вирішуватиме, потрібен їй один клуб, два чи три”.
“То скільки людей скоротять? Наприклад, у Драбівському районі викинуть на вулицю після скорочення 100-150 працівників сільських рад”, – не вгавав Гресь.
“Буде утворено Раду об’єднаної територіальної громади, де буде виконком. Я не впевнений, що ці люди будуть звільнені. По-друге, самі громади вирішуватимуть, скільки людей залишиться працювати, – сказав Пасічник. – 80% сільрад “зав’язані” на обслуговування самих себе, а 90% сільських бюджетів – кошти на адміністрування сільрад, а не на добробут громади, асфальт, інфраструктуру”.
За словами Пасічника, держава сприятиме об’єднаним громадам. Зокрема, кошти будуть виділятися з фонду регіонального розвитку. “Якщо говорити конкретно по Черкаській області, то з затвердженням плану отримаємо 70 млн. грн. Наступного року ця цифра буде порядка 150 млн. Європейський Союз хоче побачити побачити початок реформи”, – зауважив Пасічник.
Депутат Інна Добрянська говорила про те, що сільські громади Уманщини не хочуть об’єднуватися з містом в Уманську громаду.
“Перед затвердженням перспективного плану об’єднання територіальних громад Уманського району робоча група проподила обговорення з сільськими головами, депутатами сільрад та громадськістю. В кожній із сільких громад категорично висловилися проти об’єднання з сільською громадою, в якій перспективи розвитку сільських населених пунктів відсутні. При об’єднанні з містом із 17 сіл у 7 будуть ліквідовані школи. Слід врахувати, що дитячі садки в Умані переповнені і не зможуть приймати дітей із сільської місцевості”, – сказала Добрянська.
Вона повідомила про визначення 3 потенціальних адміністративних центри – Бабанська, Ладиженська й Родниківська територіальна громада (замість Уманської). І від імені громад району просила включити до перспективного плану такий варіант об’єднання громад.
Голова фракції ВО “Батьківщина” Анатолій Бондаренко говорив про те, що “батьківщинівці” не голосуватимуть за згаданий проект рішення, бо плани об’єднання не обговорювалися на рівні громад, а нав’язуються владою “зверху”. “Після цієї реформи не буде ні районів, ні Черкаської області”, – настрахав присутніх Бондаренко.
Натомість Петро Євич підтримав проект, зазначивши, що реформи проводити потрібно.
“Якщо ми хочемо рухатися вперед, то є досвід країн, які це вже пройшли: цивілізовано, мирно і спокійно. Я особисто збирав лікарів, вчителів, зустрічався з питань реформи, у Корсунь-Шевченківському районі це питання вже місяць обговорюється. Альтернативи цьому нема, – заявив Євич. – Звичайно, будуть зловживання, ми ж на Україні живемо. Має сільська рада якісь кошти. Куди вони підуть? Люди не мають впливу на ці кошти. Тому якщо буде реформа, в якій чітко буде закріплено – що ким зароблено, то треба цей шлях продовжувати”.
Фракція “Гідність” проект перспективного плану об’єднання реформ підтримала.
А от голова Драбівської районної ради, представник Черкащини в Асоціації голів районних рад України Володимир Дзега назвав намір влади – створенням гетто.
“Ані голів районних рад, ані сільських голів, ані громади до підготовки проекту не долучили! Не те що думки не запитали, навіть не показали, що там намалювали. Ми не проти реформи як такої, але ми проти таких методів її запровадження”, – різко виступив він.
На сесії також надали слово народному депутату України Сергію Рудику, до речі, першому нардепу, який від початку роботи Верховної Ради VIII скликання приїхав на засідання обласної ради.
“Доки я їхав, то мені по телефону погрожували, що якщо я буду радикально виступати, то хтось там робитиме висновки. Але я хочу сказати, що закон про об’єднання потрібно виконувати. Утім, потрібно виконувати всі його пункти: добровільність, зміни до Конституції, фінансування. І йти до людей, щоб їм почснити переваги. А то мені, наприклад, із вказаного проекту не зрозуміло, чому у Кам’янському районі 19 населених пунктів, весь район об’єднують в одну громаду, а у Смілянському, який не набагато більший за чисельністю населення, їх буде аж шість”, – виступив нардеп, запропонувавши свою допомогу по роботі з громадами і владними структурами по підготовці виваженого і обгрунтованого проекту об’єднання.
Виступила на сесії й керівник Черкаського обласного офісу реформ Наталія Даньковська.
“Об’єднання виключно добровільне і відбудеться тільки тоді, коли будуть прийняті відповідні рішення сільською радою, громадських слухань. Наразі ми обговорюємо питання перспективного плану – того документу, який, по-перше, дозволить отримати кошти з фонду регіонального розвитку. У постанові Кабміну чітко записано – ті області отримають кошти фонду, які затвердять плани до 5 червня 2015 року. У випадку незатвердження коштів на область не буде, – сказала Даньковська. – По-друге, деякі громади вже готові об’єднуватися. Незатвердження плану не дасть їм можливості об’єднуватися, отримувати відповідні повноваження й кошти на розвиток своїх територій. Цей план не є сталим. Ви в будь-який момент за пропозиціями громад зможете внести зміни і відкоригувати. З ЄБРР також на цю реформу виділяють 3 млрд. євро”.
Цікаву “версію” необхідності насильницької і агресивної адмінреформи висловив колишній помічник голови Черкаської ОДА Володимир Єрьоменко:
“Люди неукраїнської національності намагаються відібрати в українців їхню останню власність і стерти їх з лиця землі, – заявив він з трибуни облради. – Думаю, ви розумієте, про що я. Бо реформа потрібна, але у першу чергу люди, громади мають визначитись, як їм далі виживати”.
Кілька разів брав слово і голова ОДА Юрій Ткаченко, наводячи аргументи влади. Однак переконливих аргументів, які б влаштували громади, що масово пишуть листи з вимогою їх насильно не реформувати, так і не навів.
Зрештою після тривалих обговорень депутати проголосували за проект у цілому. Виявилося, що голосів це рішення не набрало (за – 51 депутат). Тому, як повідомила голова облради Валентина Коваленко, іще місяць плани створення територіальних громад будуть обговорювати на місцях у районах. До цього процесу залучать і обласних депутатів. До повторного обговорення проекту перспективного плану рада повернеться на наступній сесії 25 червня.
Цирк на дроті. Хто-небудь дивився карту, коли ділив громади? Я веду мову за Канівський район.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]