«Душа піднесено горить» – під такою назвою 21 травня у науково-дослідному відділі «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника пройшла творча зустріч з Київською поетесою, нашою землячкою Надією Федорівною Чорноморець. Ініціатором організації цієї зустрічі стала методист Канівського районного будинку культури Бовшик Л.Ю. Вона не просто племінниця поетеси, а й глибока шанувальниця її поезії.
На зустріч з Надією Федорівною Чорноморець завітали учні 8 класу Канівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням іноземних мов (кл. кер. Л.Д. Бойко), члени Канівської літературної студії «Зорянка», громадськість міста.
Щоб атмосфера зустрічі була більш довірливою, поетеса розповіла про свій життєвий та творчий шлях. Ця скромна з м’яким і, якимось материнським, поглядом жінка народилася 8 квітня 1951 року у Каневі, закінчила Канівську середню школу №1 ім. Т.Г. Шевченка. З дитинства захоплювалася творчістю великого Кобзаря і саме вона надихнула Надію на ніжні і ліричні рядки. Як не дивно, але Надія Федорівна Чорноморець за професією – фізик. Але за покликанням вона – лірик. Авторка 3-х поетичних збірок: «Перевесла», «Валторнові колисанки», «Рум`яновида осінь». Працює у жанрі сонета. Школярам було приємно дізнатись про історію виникнення цього чудового жанру та його особливості.
Із задоволенням слухали присутні чудову поезію у авторському виконанні та у виконанні учнівської молоді.
Учасників заходу привітали працівники районного Будинку культури. Для всіх присутніх у залі прозвучали музичні номери у виконанні тріо народного вокально-хорового аматорського гурту «Зорецвіт» (керівник Наталія Апонасевич) та солістки народного аматорського вокального гурту «Дніпрова веселка Людмили Бовшик (керівник заслужений працівник культури України, кавалер ордена «За заслуги» Микола Масюк).
Привітали колегу по перу літстудійці «Зорянки», подарували їй колективні збірки літературної студії, поділилися своїми творчими напрацюваннями. Надія Федорівна у відповідь – подарувала студійцям свою останню збірку поезій.
І звучали мелодійні рядочки сонетів, і слухали їх присутні у залі діти із тихим спокоєм і вражаючим розумінням. Творча зустріч з Н.Ф. Чорноморець залишила незабутні враження від спілкування з талановитою поетесою, її чудовою поезією і від думки, що саме так ми повинні сіяти в душах наших дітей Розумне, Добре, Вічне…
А тому велика подяка директору науково-дослідного відділу «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника директору І.К.Юрченко, яка підтримала та організувала цей чудовий захід.
Начальник відділу Т.В.Святелик |