14 травня ц.р. у залі засідань будинку рад відбулася сесія Канівської міської ради VI скликання, присвячена екологічним питанням
Першим на порядку денному сесії стояло питання про підтримку створення національного природного парку "Середньодніпровський". Презентував проект присутнім колишній директор Канівського природного заповідника, голова Товариства охорони природи в Черкаській області Микола Чорний.
Він розповів, що метою створення парку є збереження унікального природно-історичного комплексу, збалансування економічних і природоохоронних потреб, розвиток туристично-рекреаційної діяльності в регіоні. За задумом, територія природного парку охопить частину прибережної території Дніпра у Канівському, Золотоніському й Черкаському районах. Особливе місце в парку посідає Канів, який повинен стати його центром, адже історичні пам'ятки міста особливо цікаві для туристів. Микола Чорний зауважив, що впродовж декількох останніх років канівській громаді вже неодноразово доводилося захищати своє право на чисте повітря, доводячи неприпустимість будівництва екологічно небезпечних підприємств на берегах Дніпра, тому створення національного природного парку, до якого належатиме територія Канева й частини Канівського району, дозволить на державному рівні захистити Канівщину, її унікальні природні та історичні об'єкти від "зазіхань" екологічно небезпечних об'єктів. На думку ініціаторів проекту, створення парку надасть нові можливості та переваги для підтримки й розвитку господарської діяльності в галузі туризму.
Після обговорення проекту депутати вирішили звернутися із пропозицією про створення національного природного парку до Черкаської облдержадміністрації, Золотоніської й Черкаської райдержадміністрацій.
Потому депутати обговорили питання про вплив на навколишнє природне середовище промислових підприємств Канева та Канівського району. Заслухавши доповідь депутата міськради Володимира Коржова, депутати ухвалили рішення, в якому рекомендують промисловим підприємствам, що працюють на території Канева та Канівського району, здійснити заходи, направлені на мінімізацію шкідливого впливу на екологію Канівщини. Зокрема, рекомендували ПрАТ "Миронівська птахофабрика" здійснити заходи щодо обмеження використання питної води з артезіанських свердловин для промислових цілей та провести проектувальні підготовчі роботи до кінця 2015 року та переходу в наступному році на використання поверхневих і оборотних вод тощо.
Також депутати розглянули питання про хід виконання Програми охорони навколишнього середовища м. Канів у 2014 році, про невідкладні заходи по реконструкції очисних споруд та інші питання.
Підготувала Марія ГЛАМАЗДІНА
Дніпрова зірка
|