1 травня у Канівському міському будинку культури відбулося урочисте відкриття обласного свята дитячої творчості «Тарасові джерела». Традиційно цей захід проходить в місцях пов’язаних із життям Кобзаря. Вперше «Тарасові джерела» відбулися в селі Шевченковому, згодом проходило в Моринцях Звенигородського району. Цього року до Канева прибули кращі дитячі колективи та виконавці Черкаської області. Довголітній організатор даного заходу це – КП Черкаський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. Тому почесними гостями були представники обласного центру: заступник директора Людмила Глухенко, начальник відділу з клубними установами Тетяна Кучменко та провідний методист по роботі з клубними установами Людмила Азязова. З вітальним словом виступила Людмила Іванівна Глухенко. Хореографічною композицією на пісню «Канів славетний» концертну програму відкрив зразковий ансамбль народного танцю «Барвінок» Канівського районного будинку культури (керівник Олександра Горідько). Цього року «Тарасові джерела» представляли дитячі творчі колективи та вокалісти, які сьогодні знаходяться на «хвилі» популярності в Шевченковому краї. Від Канівської дитячої школи мистецтв – зведений хор під керівництвом Марьяни Сторчоус, (концертмейстер Оксана Тищенко) та вокальний ансамбль «Джерельце» (керівник Ольга Секрет). Від Канівського міського Будинку культури – старша та молодша групи зразкового театру сучасної пісні «Невгамовні» (керівники Вікторія Воюцька і Наталія Скляренко); середня група хореографічного ансамблю «Веселка» (керівник Наталія Лисак). Від Канівської малої академії мистецтв «Родина» – молодша та середня групи хореографічного ансамблю «Покоління Next» (керівник Ірина Івановська); вокальні ансамблі «Любисток» і «Соколята» (керівник Галина Шаманаєва); дует у складі Наталії Яценко та Назара Верби. Від Канівської дитячої школи мистецтв – вокальне тріо «Тріоль» у складі Яни Скаржанівської, Влада Щепака та Олександра Жиліна (керівник Наталія Чернова).
Від шанувальників спортивного танцю – спортивний клуб «Івазар» (керівники Наталія Іванова, Вікторія Кобзаренко, Анна Потужня); ансамбль спортивного танцю «Тайфун» Канівської ДЮСШ (керівник Оксана Шевченко) та зразковий ансамбль спортивно-бального танцю «СпортМайстер» Канівського міського Будинку культури (художній керівник Леонід Майстер, балетмейстери Аліна Качан та Михайло Кулибаба).
Канівський районний Будинок культури представляли: зразковий ансамбль народного танцю «Барвінок» (художній керівник Олександра Горідько) та хореографічний ансамбль «Спарта» (керівник Юлія Власенко).
Також на свято приїхали учасники з інших районів Черкащини. Це – Анна Нальопа, Віта Панова, солістки зразкової вокально-естрадної студії «Свято» та старша група цього колективу Тальнівського районного будинку культури (художній керівник Наталія Довгань); Анна Христенко, солістка Драбівського районного Центру культури і дозвілля; Анна Шевцова, солістка Золотоніського районного Будинку культури; вокальний дует у складі Юлії Биковець та Вікторії Бабич Мошнівського сільського Будинку культури Черкаського району; Владислав Малюк та Ірина Малюк із села Вотилівка Лисянського району; Олександр Меркотан, соліст Кримського сільського Будинку культури Шполянського району.
Традиційно в програмі свята звучали твори на слова Тараса Шевченка. Пісню «Зоре моя вечірняя» виконав Артур Поркуян, соліст Остапівського сільського клубу Драбівського району; уривок з вірша «До Основ’яненка» читав Антон Квасов, артист Нехайківський сільського Будинку культури Драбівського району; пісню «Тече вода з-під явора» виконав дует у складі Ірини та Анни Жирних Мошнівського сільського Будинку культури Черкаського району.
У фойє Будинку культури була організована виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва та розташовані скриньки для збору благодійних внесків в підтримку наших воїнів-земляків, які перебувають в зоні АТО. Ведучі концерту Діанка та Інна Левіт згадали про збройний конфлікт на Донбасі: «Події які відбуваються зараз на нашій землі зміцнили наш дух, об’єднали український народ в єдиному бажанні миру, спокою і злагоди в нашій Батьківщині. Багато мужніх відважних воїнів зараз боронять нашу державу, багатьох з них вже немає серед нас. Але ми віримо в те, що вони не даремно віддали своє життя, ми віримо, що спільно досягнемо головної мети – жити у вільній, єдиній, незалежній Україні». Хореографічну композицію «Присвята загиблим» виконав ансамбль «Веселка» Канівського міського будинку культури.
Концерт завершив вокальний ансамбль «Веселка» Черкаського району та солістка Марина Биковець виконанням пісні «Україна – це ти».
Свято підготували та провели: працівники КП Черкаський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, Канівського міського Будинку культури за підтримки відділу культури і туризму виконкому Канівської міської ради.
Відділ культури і туризму виконкому Канівської міської ради |