У п’ятницю, 14 травня ц.р. у будинку рад відбулося засідання 35-ї сесії Канівської районної ради V скликання. На розгляд було винесено ряд питань, зокрема, і питання прийняття районного бюджету на 2010 рік. Крім того, депутати заслухали звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за І квартал 2010 року, а також питання Про програму економічного і соціального розвитку району на 2010 рік. На сесії були присутні сільські голови, керівники підприємств, установ та організацій, начальники відділів та служб райдержадміністрації, керівники правоохоронних органів, прокуратури, юстиції та інших установ. Розпочинаючи сесію, присутні заслухали звернення депутатів Канівської райради до прокуратури України стосовно надання Черкаською облдержадміністрацією лісових ділянок на березі Дніпра в межах Бобрицької, Ліплявської та Пекарівської сільрад у довгострокову аренду на 49 років без дотримання норм та правил, які регулюють порядок надання землі в користування. Депутати у своєму зверненні просять прокуратуру здійснити перевірки щодо законності даного рішення облдержадміністрації.
Обговорюючи питання про бюджет на 2010 рік заступник голови райради, депутат Микола Фесенко зазначив, що кількість населення в районі постійно зменшується, в той час як кількість освітян, медиків та інших працівників бюджетної сфери, що обслуговують населення, залишається на тому ж рівні. Це призводить до дисбалансу надходжень та видатків, що спичиняє нерівномірне надходження коштів на виконання та реалізацію різноманітних програм соціального розвитку району.
Розглядаючи статті видатків районного бюджету, депутат райради Лариса Некраса висловила своє занепокоєння з приводу того, що бюджетом не передбачено надання коштів на ремонт дитячого садка «Ромашка» в Таганчі, зокрема фінансування будівництва мережі водопостачання. Ще одне питання – ремонт райлікарні. В програмі економічного і соціального розвитку району на 2010 рік цей об’єкт не згадується, тому депутат внесла пропозицію включити даний об’єкт до пріоритетних. Депутати підтримали цю пропозицію.
Що ж до питання Таганчанського дитсадка, Микола Фесенко виступив з пропозицією створити на базі Таганчанської школи навчально-виховний комплекс, а дитсадок закрити заради економії. Як аргумент, депутат навів той факт, що кількість дітей в садку постійно зменшується і через 5-10 років він зникне сам по собі. Тому треба все робити на перспективу, і ті кошти, що йдуть на утримання дитсадка можна набагато ефективніше використати, відкривши в школі дитяче відділення. Це можливо, оскільки школа заповнена лише на третину.
Депутат райради, заступник голови райдержадміністрації Сергій Швець зазначив, що дитсадок у Таганчі знаходиться на балансі сільської ради, тому лише вона може приймати рішення про його закриття. За словами Сергія Швеця, питання з ремонтом дитсадка може бути вирішене вже найближчим часом. Сільська рада має лише визначити вартість матеріалів і виконання робіт. Кошти будуть виділятися з бюджету.
На сесії райради депутати прийняли рішення покласти вільні залишки коштів у сумі 5 млн. грн. на депозит строком на 3 місяці під 19% річних. Це дасть змогу додатково отримувати до бюджету 62 тис. грн./міс.
За словами М.Фесенка, проект бюджету, прийнятий райрадою на нинішній сесії, не передбачає закладення коштів до бюджету розвитку. Це лише прийняття контрольних цифр, якими необхідно керуватися. За місяць має відбутися уточнення бюджету - тоді можна буде говорити про залишки коштів, які й перейдуть до бюджету розвитку.
Закриваючи чергове засідання, голова райради Володимир Пилипенко зазначив, що сільським радам не потрібно сподіватися лише на районний бюджет. Для свого розвитку необхідно залучати кошти інвесторів, місцевих підприємців, орендарів. Щодо районної ради, то, за словами В.Пилипенка, необхідно переглянути ті програми, які були нею прийняті за останні роки, залишивши ті, які дійсно стосуються економічного та соціального розвитку району.
Джерело: "Дніпрова зірка" |