Около двух недель каждый день в 20-ти черкасских школах 50 старшеклассников либо в урочное время, либо после оного готовятся к параду Победы 9 мая.
На площади Ленина (Соборной) перед ветеранами войны и представителями областной и городской власти промаршируют 20 «коробок» по 50 школьников. Кроме них в параде примут участие курсанты Пожарной академии, пограничники и школа юных моряков. Для участия в параде каждому участнику пошили комплект «военной формы». Директора выкручивались, как умели. «Обложили данью» родительские комитеты, обратились к спонсорам. Пошив одного комплекта формы обошелся в 80-150 грн. Насколько при этом соблюдался приказ №724 от 5 ноября 2009 года «Про заборону незаконного збирання готівкових коштів з батьків дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади, батьків учнів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів», подписанный 1-м заместителем мэра Черкасс Николаем Шкарабурой, - не существенно. Ради благородной цели формальностями можно пренебречь.
Наверняка, многие «партизаны» чеканят шаг не без удовольствия. Еще бы! Вдобавок к 5 неделям «свиногриппозных каникул», подаренных в этом учебном году Тимошенко, сержант Одарич и генерал Шкарабура предоставили школярам дополнительную возможность не посещать занятия.
Любое педагогическое мероприятие преследует три цели – воспитательную, познавательную и развивающую. Какую цель преследуют Одарич и Шкарабура, принуждая школьников к участию в потешном параде? Развивающую или воспитательную? Может познавательную? Начиналось же еще вполне безобидно: прически со скидками, Левитан по радио, пошив галифе… В общем, еще чуть-чуть - и «синенький скромный платочек» упал бы даже на плечи сурового исполкомовского сокола - Карася. На каком этапе же исполкомовские выдумщики додумались до того, чего не делали даже во времена беспросветного «совка»? И административный ресурс исполкомовских сержанта и генерала «нагнул» самую зависимую от городских властей категорию – образование. Целый год директорам и завучам мэр и заместители рассказывают, как много бюджетных средств уходит на их содержание. Пугают оптимизацией, сокращением учительских ставок. Директора получают выговоры с занесением, молча внимают нагоняям от куратора Шкарабуры и начальника департамента бюджетной политики Джуган. Возвращаясь к педколлективам, пьют корвалол или 100 грамм – и врезают «по первое число» учителям. Ну, а как по –другому понравиться Тулубу, а через Тулуба – Януковичу, как не пустить по площади не в ногу марширующих детей? Политическая коньюктура меняется. Вчера без удержу «голодоморили», сегодня впали в иную крайность. По привычке - со звероподобным усердием. Итого: школьники хохмят – и маршируют. Если и можно было придумать способ, как правнуков «закошмарить» подвигом их прадедов в 45-м, то «внучкам» из исполкома это удалось. Им очень нужно произвести правильное впечатление на Януковича.
На наш останній матеріал „Потешный парад» у своєму блозі відгукнувся 1-заступник міського голови Черкас Микола Шкарабура. Наводимо текст повністю зі збереженням авторської орфографії та пунктуації:
„Останнім часом з боку ЗМІ і небайдужих громадян багато уваги приділяється тому, як міська влада планує відзначити День Перемоги. І в цілому це радує, що тема річниці та її відзначення – небайдужа.
Проте я хотів би висловити свої думки з приводу надто критично налаштованих відгуків. Загалом, мені здається, той, хто ніколи нічого не вмів чи не хотів роботи, найбільше і неконструктивно обурюється. А декому здається, що, якщо щось робиться нове, не таке як завжди, є неправильним, нетрадиційним.
Окрема порція критики спрямована на крокуючих школярів у параді. Незадоволені твердять, що, мовляв, міський голова і я заставили батьків учнів здавати гроші на форму, у якій останні і будуть крокувати. Що, до речі, начебто, суперечить, підписаному мною наказу «Про заборону незаконного збирання готівкових коштів з батьків дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади, батьків учнів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів». По-перше, ніхто нічого ніколи не заставляє робити: щодо відзначення 9 травня, то це було лише звернення до освітянських колективів підтримати ідею. По-друге, директори шкіл, які погодилися, брати участь у заходах, різними шляхами шукали форму: в одних вона була, інші безкоштовно діставали, треті шили за кошти школи, четверті збирали з батьків. По-третє, виявляється дехто не вміє читати накази, а дозволяє собі їх коментувати абияк: наказ не забороняє збирати благодійні внески як такі, а регламентує порядок їх надходження – через банківські установи, що згодом нами відслідковується і керівник закладу по кожній копійці звітує.
І наостанок, є накази керівництва держави про відзначення річниці Перемоги. Їх ми і виконуємо. А те що, декому здається, що ми хочемо перед кимсь «прогнутися» – глибоко помиляється. Ми робимо парад та інші заходи до 9 травня не для нового губернатора, не для Президента, не для себе, а для жителів міста, і перш за все – для ветеранів!
Від Провінції: Пане генерале! Співчуваємо, що доводиться вам реагувати на виступи нероб, які "ніколи нічого не вміли" та „неконструктивно обурюються”. Конструктивно пропонуємо: наступного разу, перш ніж „салагам" вказати на їхнє місце, надішліть текст на вичитку – навіть у 5-му класі за таку кількість стилістичних та пунктуаційних помилок в тексті Вам би поставили одиницю і за 5-ти, і за 12-ти - бальною системою.
Тепер по суті. Знаєте, коли досвідчений вояка прикидається викладачем сольфеджіо в інституті гречних пані, йому ніхто не повірить. Бо в установі, де Ви зараз маєте честь працювати, панує жорстка командно-адміністративна система, встановлена відомим сержантом. Основний засіб заохочення до роботи – покарання. Якщо зарплата вчителям не виплачується вчасно, можна дозволити собі „звернутися” до освітян „з проханням підтримати ідею”. Хто ж із заляканих Вами педагогів заперечуватиме, пане генерале? А хто з батьків, прочитавши про „різні шляхи пошуку форми”, не скривиться, бо незручно, коли генерал, і отак – не червоніючи...?
Далі: що саме ви вважаєте новим та нетрадиційним? Невже муштрувати школярів в урочний час? Навіть в СРСР піонерів та комсомольців так не ганяли. Це вже гітлерюгенд якийсь (даруйте, звісно, за порівняння, але саме Ви підштовхуєте до подібних аналогій).
Але ми не збираємося демонізувати Вас, пане генерале. Ви – людина військова. Був наказ керівництва, Ви його виконували. А виконували, як вмієте. Хотіли, ясна річ, як краще, а вийшло, як завжди.
Так победим?
…При всем том пафосе, который мы видели вчера во время празднования победы, при всех невероятных фейерверках, при огромном количестве молодых лиц, которые мы видим в радостной толпе, которая справляет праздник победы, все-таки давайте быть честными, это праздник ветеранов. Он дорог для ветеранов, и молодое поколение не проплаченных за сто рублей людей и не тех, кого сгоняют куда-то на стадион Лужники, к большому сожалению, может быть это печально для большинства молодых людей это все-таки праздник из такой исторической перспективы. Для многих людей, кроме тех, кто имел к этому отношение, чьи родственники погибли во время Второй мировой войны, чьи бабушки, дедушки смогли привить это отношение.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]