Серед надзвичайних подій, які виникають на території Черкаської області значну частину займають випадки виявлення вибухонебезпечних предметів часів другої світової війни. Артилерійські снаряди, мінометні міни, гранати, ось такий непотрібний спадок наша земля отримала від Великої Вітчизняної війни. Нажаль з часом усі ці предмети не втратили своєї смертоносної руйнівної сили, і навіть стали більш небезпечними.
Події на Сході країни додають тривог рятувальній службі та правоохоронним органам оскільки сьогодні вже не можна виключати імовірність появи на Черкащині сучасних боєприпасів, інших вибухонебезпечних предметів, що несуть загрозу населенню. Введення на території Черкащини, «режиму підвищеної готовності» серед великої кількості актуальних завдань, вимагає від державної служби з надзвичайних ситуацій також і проведення активної роботи із навчання населення. Це стосується не лише громадян, правила першочергових дій у разі загрози виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій актуально і для посадових осіб підприємств та організацій.
Так, 27 лютого, фахівці Канівського районного відділу Управління ДСНС України у Черкаській області завітали до ПрАТ «Миронівської птахофабрики» де провели навчальний семінар із інженерно-технічним та обслуговуючим персоналом. Дане підприємство рятувальниками було обране не випадково, адже на ньому працює велика кількість людей, що дозволить охопити знаннями значну групу громадян. До того ж на підприємстві в технологічному процесі використовуються хімічно-небезпечні речовини, що необхідно враховувати з огляду на можливі наслідки у випадку виникнення надзвичайної ситуації, і для зменшення матеріальних та людських втрат велике значення має обізнаність та відповідна підготовка працюючих змін.
Серед тем, які піднімалися на семінарі фахівцями ДСНС, значну увагу було приділено терористичній загрозі. Нажаль ми вимушені попереджати населення про імовірність появи у нашому життєвому середовищі вибухових пристроїв замаскованих під звичайні, на перший погляд безпечні речі, не кажучи вже про боєприпаси. Тому поради, які озвучили рятувальники мали особливу актуальність. Власно кажучи це стосувалося і характерних ознак таких предметів і алгоритму подальших дій громадян.
Оскільки під час спілкування, учасників семінару зацікавили питання захисних споруд, співробітники районного відділу управління ДСНС детально охарактеризували їх види, класифікацію а також призначення та місце розташування.
Найближчим часом аналогічні навчально-методичні заходи пройдуть і на інших великих підприємствах Канівщини. |