Згідно з наказом міністра культури і туризму М.Кулиняка №203/0/17-10 від 12 квітня 2010 року генеральним директором Шевченківського національного заповідника (ШНЗ) в Каневі призначено Ренькаса Ігора Олександровича.
Коментуючи своє призначення в ексклюзивному інтерв’ю для «Дніпрової Зірки», він заявив, що головною його метою буде якомога скоріше завершення реконструкції заповідника, в першу чергу - приміщення музею Т.Г. Шевченка. Дату 24 серпня цього року – День незалежності України, яку дехто називає терміном завершення реконструкції заповідника, Ігор Ренькас вважає необгрунтованою. На думку гендиректора, бодай ремонт приміщення музею вдасться завершити не раніше кінця поточного року, і то за умови стовідсоткового фінансування з боку Державного управління справами (ДУС), через яке буде здійснюватися проходження коштів, та Управління капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації, яке виступає замовником зазначених робіт. Не обійдеться і без концентрації зусиль з боку колективу заповідника, який наразі нараховує понад 100 працівників. Ігор Ренькас заявив, що обов’язково проведе кадрові перестановки, колективу необхідна оптимізація. Особливу увагу, зокрема, буде приділено реорганізації деяких служб в інженерно-технічний відділ, якого досі тут не було. Нові об’єкти, що з’явилися в заповіднику останнім часом, — газова та електрична котельні, нова трансформаторна підстанція, телерадіоустаткування, вентиляційно-кліматичне обладнання – усе це вимагає професійного контролю та обслуговування.
Окремим головним болем для І.Ренькаса є готель «Тарасова гора», який нещодавно було приєднано до комплексу заповідника. Звісно, готель – річ потрібна, проте ані коштів на його ремонт та утримання, ані концепції подальшого використання цієї споруди поки що немає. Як, власне, немає коштів на реконструкцію самого заповідника.
Однак, попри неоптимістичні прогнози, Ігор Ренькас все ж сподівається, що з прийняттям Держбюджету процес реконструкції ШНЗ активізується. Він надіється також на підтримку та співпрацю з колишнім своїм начальником – мером Канева В.Коломійцем, а також з колишнім гендиректором заповідника М.Піняком, який має значний досвід роботи у цій царині.
Своє ставлення до можливого будівництва біля Канева зернових терміналів фірми «Нібулон» І.Ренькас висловив так: — Представникам цієї фірми я б радив говорити з канівцями відверто і щиро. Слід врахувати всі потреби і вимоги нашого міста та його жителів. Манівцями, обхідними методами справу не зробиш. Усім треба ще раз добре подумати: чи потрібне місту будівництво цих терміналів? БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА. Ренькас І.О. народився 2.02.1957 року в місті Бугульма Татарської АРСР (нині Татарстан) в родині службовців. 1957 року сім’я переїхала на Україну в місто Черкаси, де Ігор Олександрович закінчив школу у 1974 році. Трудову діяльність розпочав креслярем у проектному інституті. Із 1975 по 1977 роки служив у лавах Радянської Армії. Вищу ос-віту здобув 1985 року, закінчивши архітектурний факультет Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту. Із 1985 року працював у виконкомі Канівської міської ради, з 2001 року – заступником міського голови, головним архітектором міста Канів. Одружений, має двох доньок.
Джерело: "Дніпрова зірка" |