В газеті «Дніпрова зірка» № 007-008 від 22.01.2015 надрукована «Заява про наміри» ПрАТ «Миронівська птахофабрика» (далі Заява), про наміри будівництва виробничих дільниць (бригад) з вирощування птиці № 25, 26 на землях в адміністративних межах Степанецької та Литвинецької сільських рад Канівского району (з тексту намірів – за межами територій населених пунктів).
Ознайомившись з опублікованою Заявою про наміри, Рада ГО «МАЙДАН» звертається з пропозиціями до даної Заяви, які відповідно до норм Закону України «Про екологічну експертизу» повинні бути виконані до проведення громадських слухань в с. Степанці та в с. Литвинець (п. 13 Заяви).
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КАНІВСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «МАЙДАН»
Черкаська обл. м.Канів, вул. 206 дивізії, буд.12.
№ 1414572 від 30.01.2014р в Державному Реєстрі Міністерства Юстиції України.
Вих №6 ПрАТ «Миронівська птахофабрика»
від 04.02.2015р м. Канів Черкаська область вул. Леніна 177
Пропозиція: публічно призначити дати проведення громадських слухань в с. Степанці та в с. Литвинець, при цьому зареєструвавши у відповідних сільських радах клопотання та склад ініціативних груп по проведенню громадських слухань та надавши висновок екологічної експертизи відповідно до статті 11 Закону України «Про екологічну експертизу».
ПрАТ «Миронівська птахофабрика» опублікувавши Заяву, до цих пір через ЗМІ не оголосила про проведення та висновки екологічної експертизи (вимоги статті 10 Закону України «Про екологічну експертизу») та, чи висновок екологічної експертизи станом на 22.01.2015 (публікація Заяви) затверджений Черкаською обласною державною адміністрацією (вимоги п. 4 ст. 39 Закону України «Про екологічну експертизу»)?
У п. 3 абзац 2 означеної Заяви, інвестор (замовник) аргументує постановою КМУ № 808 від 28.09.2013, в той же час в переліку розпорядчих документів КМУ є постанова КМУ № 808 від 28.08.2013 (інд. 70)
Постановою КМУ № 808 від 28.08.2013 «Про затвердження переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку» (далі Перелік), визначений перелік підприємств діяльність яких віднесено до об’єктів підвищеної екологічної небезпеки: відповідно до п. 23 означеної постанови виробнича діяльність ПрАТ «Миронівська птахофабрика» відноситься до таких об’єктів (вирощування птиці 60 тис. і більше), проте ПрАТ «Миронівська птахофабрика» у своїй Заяві не розкрила екологічний вплив в часовій перспективі по використанню питної води для технічних цілей з власного водозабору (а реально це нові свердловини на території Степанецької та Литвинецької сільских рад) і відповідно до п. 15 вказаного Переліку – нове будівництво, реконструкція, капремонт водозаборів: «поверхневих та підземних вод для … та промислових підприємств» - відноситься також до об’єктів що становлять підвищену екологічну небезпеку! Про що не вказано в заяві і не визначений вплив на екологічну безпеку!
Пропозиція: розширити аргументацію екологічного впливу по використанню питної води для технічного використання.
Пункт 4 заяви передбачає підписання угод (протоколів намірів) інвестора з місцевими громадами з питань розвитку інфраструктур регіону.
Пропозиція: на громадських слуханнях публічно оприлюднити такі угоди (протоколи намірів), об’єми робіт, назви об’єктів та їх часова перспектива виконання.
Станом на 01 січня 2015 року ПрАТ «Миронівська птахофабрика» має послідосховище розраховане на прийом посліду з наявних бригад по вирощування птиці, а при збільшенні продуктивності додатково-збудованих 2 бригад (1 млн. 800 тис голів птиці за один цикл) відповідно збільшується і річний вихід посліду. Чи врахована можливість наявного послідосховища на прийом додаткового посліду? (Час від часу жителі с. Орлівець та с. Курилівка скаржаться на те, що послід складується поряд сіл, а не на послідосховищі).
Пропозиція: на громадських слуханнях аргументувати можливість забезпечення роботи послідосховища з додатковим навантаженням від 2-х новозбудованих бригад без екологічної небезпеки для навколишнього середовища та небезпеки для жителів прилеглих сіл Козарівка, Орлівець, Курилівка.
В означеній Заяві інвестор (замовник) не оприлюднює стан наявності проекту зонування Канівського району, та відповідність розташування новобудов (2-х бригад) цього проекту. Закону України «Про планування і забудову територій».
Пропозиція: оприлюднити додаткову інформацію до раніше оприлюдненої Заяви – про наявність та відповідність документації проектування плану зонування території земель району, з урахуванням їх розмежування з виділенням особливих зон і визначенням для кожної з них цільового призначення, пріорітетних функцій і відповідних режимів землекористування.
Останні 2-3 роки (2012-2014) населення сіл Канівського району, які розташовані в зонах діяльності ПрАТ стурбовані різким зменшенням запасів питної води у криницях, колодязях та свердловинах, часто пов’язуючи таку різку нестачу питної води (зниження її на рівнях) з виробничою діяльністю ПрАТ «Миронівська птахофабрика», а також фіксують загибель риби та іншої фауни в річці Росава пов’язуючи це з несанкціонованим скиданням неочищеної води з відстійників підприємства в річку.
Пропозиція: регулярно публікувати у місцевих ЗМІ стан дослідження, контролю і спостережень за використанням питної води ПрАТ в промислових цілях, а також публікувати відомості щодо кількості та якості води яка скидається в річку Росава , дату та час скидання води з відстійників. Які заходи ПрАТ розробляються для економії використання питної води в промислових цілях та перспектива альтернативного використання води з наземних водойм (річок, озер).
Наследники Азарова и последники Кличка - пояните в чем разница между "криницях, колодязях"???
В україномовного населення на Галичині, Поділлі, Заході України вживається слово «криниця» (діал. кирниця), а слово «колодязь» характерніше для русифікованого населення через запозичення цього слова з російської мови. На Поділлі також зустрічається синонім — слово «бурта». У Карпатах та Прикарпатті поширена також назва «студня».
Мне абсолютно насрать на всех минусовщиках.Люди,пока идет "смута" и не разбериха,всегда можно втюхать любую "тему".Ребятки,архив есть,гадить не надо в Каневском р-не.Знаю одно:Все заинтересованные стороны должны договариваться "разумно",по делу,как в Канаде...без взяток.
Головою Канівської громадської ради обрано справжнього патріота міста- Олександра Корнєєва.який переміг з великою перевагою регіоналку сандигу.Наш майбутній мер Канева
Люди добрі!
До чого тут колодязь чи криниця?
Тема то піднята правильно. Поки ви будете граматичні помилки виправляти, то не буде воли ні в колодязі, а ні в криниці. А смородом від Рябочки усю Канівщину отруять. От тоді заспіваєте!
Тож давайте не відходячи від теми, а "Майдан" цю тему підняв чи хтось інший, ролі не грає. Головне, що вона стосується кожного з нас, кожного мешканця Канева і району, бо нам тут жити, тут жити нашим дітям і внукам!.
karina, тему поднял еще не майдан, печально что нет других предложений развития района и города. Я говорю за реальные.
А уровень воды летом в скважине еще 15 лет назад на 3-10 метров падал
рівень води в криницях почав падати років 5 назад, та й смакові якості води змінилися.А ще років 3 назад з р.Росава літом раки табунами вилазили з води і по суші бігли до дренажного каналу в чисту воду. Риба плавала вверх брюхом по всій річечці.Старожили навіть пригадать уже й не могли, коли в останній раз там ловили жерехів.А після скидання неочищенної води виявилось, що жерехи ще в цій річці були. Діти ловили раків руками на суші, але після приготування їсти їх було не можливо- від них йшов незрозумілий зловонний запах.От вам і курка ряба
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]