Прем’єр – міністру України Яценюку А.П.
Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б.
Народному депутату України Кужель О.В.
Народному депутату України Голубу В.В.
Напівкулуарне прийняття, практично без обговорення, Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» викликало обурення та не сприйняття цього бюджету українською громадськістю. Весь тягар реформ уряд вирішив перекласти на простих громадян та малий і середній бізнес. Інтереси олігархів від цього ніяк не постраждали, залишилась та сама економічна система, яка дозволяє на тлі зубожіння людей та непопулярних реформ і надалі отримувати надприбутки.
Реформи, звичайно, потрібні. Більше того – потрібні непопулярні реформи, які дадуть позитивні зміни. Потрібна жорстка фінансова дисципліна. Але реформи мають бути для всіх. Олігархів реформи не торкнулися, для них вони лишаються цілком комфортними. Бюджетом скасованні більшість пільг для самих незахищених верств населення. Порушується принцип справедливості та зрозумілості податків. Почніть непопулярні реформи з багатих, з олігархату, який повинен внести основну частину до бюджету. Лише кілька цифр – підвищення ставок для великого бізнесу на користування надрами (на 15-25%) дало би в бюджет додаткових 7 млрд., приватизаційна дооцінка підприємств (до 30%), які задешево приватизували Ахметов, Новінський, Суркіс, Фірташ у 2010-2014 рр., дало би в бюджет додаткових 15 млрд. грн., скасування особливих умов оподаткування для гірничо-збагачувальних комбінатів (власність Фірташа, Курченка, Бойка, Пінчука) додало би в бюджет 80 млрд. грн., зобов'язання всіх державних та казенних підприємств проводити відкриті тендери, заощадило би бюджет на 50 млрд. грн. Скасування пільг для страхового, кредитного бізнесу та монополії єдиного на всю Україну гуртового постачальника цигарок та тютюну надасть бюджету інші додаткові надходження. Ці цифри та приклади можна продовжувати.
Децентралізація, про яку так багато говорилось під час виборчої кампанії, сприймалась як надання додаткових повноважень місцевим радам для наповнення та використання бюджетів. А виявилось, що забрали навіть те, що було, - практично всі джерела наповнення суттєво зменшені. Зміни, які внесенні Законом «Про бюджет України на 2015 рік» - це спроба створити протистояння в суспільстві та перенести весь негатив з Верховної ради на місцеві ради. Оподаткування житлової нерухомості, яку люди придбали, збудували або отримали за спадщиною є спроба забрати останнє. Ситуація з нежитловою нерухомістю взагалі кричуща , не оподатковуються промислові, сільськогосподарські об’єкти, автозаправні станції - власність великого бізнесу. Застосований принцип несправедливого підходу до оподаткування автомобілів як легкових, так і вантажних. А чому не оподатковуються яхти та літаки, якими володіють не бідні люди? Знову за рахунок тих, що бідніші?
Ставка оренди землі для приватної забудови, городництва та інше зросла в сотні разів. Люди брали землю в оренду для виживання, але через непосильні податки змушенні відмовлятись від неї.
Обіцянкам зменшити податкове навантаження на малий та середній бізнес підприємці повірили та надали підтримку цій Верховній Раді та Президенту України. Вся Україна стояла на Майданах, мерзла, боролась, вмирали кращі патріоти не для того щоб депутати, уряд та Президент про нас забули і пам’ятали лише про інтереси олігархічних груп. Обіцянки виявились простим піаром та обманом! Ніякого зменшення податкового навантаження не відбулось. Відбулося просте перетасування податків: збільшились податки для бідних, зменшились для багатих. Тобто знову будуть платити ті, хто в даній ситуації просто виживає, а підприємства з мільярдними оборотами лише отримають додаткові прибутки. Єдиний соціальний внесок може бути зменшений за умов, які виконати в такій економічній ситуації не можливо. Додатковий податок на акцизні товари знову ж таки ляже на плечі простих громадян, це при тому, що акциз теж збільшився. Плата за ліцензію збільшується в п’ять разів, при тому що торгівля пивом теж стає ліцензійною діяльністю.
Суть реформ і змін до Податкового кодексу направлена на те, що весь тягар ляже на плечі простих громадян. Податки платять бідні, багаті не платять, бідні воюють, багаті голосують, щоб бідні воювали і гинули. Так не може далі продовжуватись. В людей складається враження, що цей уряд і депутатський корпус Верховної Ради ще більш цинічний та несправедливий за «попередників» - Януковича-Азарова.
Невже вам потрібні нові майдани та смерті, щоб почути та зрозуміти людей? Не змушуйте людей вдаватись до радикальних дій.
Ми, депутати Канівської міської ради, виступаємо з вимогою зупинити дію антисоціального Закону «Про державний бюджет України на 2015 рік» в частині змін до Податкового кодексу та переглянути його виходячи з принципів прозорості та справедливості.
Текст даного листа просимо оприлюднити на пленарному засіданні Верховної Ради.
Відповідь просимо надіслати у відповідності до вимог законодавства на адресу: 19000, м.Канів, вул.Олега Кошового,3, Канівська міська рада.
З надією на порозуміння, депутати Канівською міської ради:
В.Л.Коржов, Л.В.Сандига, В.М.Чиж, О.А.Воюцька, О.М.Коляда, М.П.Лисенко, В.Я.Мартинович, Н.Г.Мельникова, О.С.Куценко, М.Г.Майстрено
|