Доброго здоровля, ось придбав домашнього молока та сиру в своєї перевіреної молочниці, вона приїздить по неділях, таки якість-ціна - ІДЕАЛЬНІ, дай Боже корівці та господині.
Козацюра Луківський з молока отримує тверду гривню, 3 корови, телята, хутір, тракторець.. пятеро дітей виховує, тож тема ця йому близька
Трохи, часом, чутки хвилюють людей, але кому це на руку?
Зберігаючи ж спокій та кругозорко розібравшись починаєш петрати, що й не такий той страшний пукін, як його малюють. Норма про заборону реалізації та обігу необробленого молока та сиру домашнього виробництва, а також туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою на агропродовольчих ринках є частиною чинного українського законодавства вже дуже давно. Вона міститься у законі "Про безпечність і якість харчових продуктів" (№771/97) ще з 2005 року.
Єдиною зміною, яку вносили щодо цього питання, було відтермінування вступу в дію заборони з 2010 року на 2015-й.
З наближенням терміну вступу цієї заборони в дію люди, яких вона торкнеться, все більше стали перейматися тим, як діяти після 1 січня 2015 року та на що жити, бо для багатьох селян продаж молока та сиру домашнього виробництва є основним джерелом прибутку.
До вирішення проблеми терміново підключились усі, хто хоч якось може вплинути на її вирішення.
Внаслідок цього 25 грудня 2014 року до порядку денного Верховної ради було включено законопроект № 1499-1, яким пропонується скасувати заборону реалізації та обігу необробленого молока та сиру домашнього виробництва, а також туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою на агропродовольчих ринках.
28 грудня цей законопроект було прийнято у цілому.
У випадку, якщо він буде підписаний президентом та вступить в силу, можливість торгувати м'ясом, необробленим молоком та сиром домашнього виробництва збережеться до 20 вересня 2020 року.
А вже після цього часу набудуть чинності нові правила, передбачені євроінтеграційним харчовим законом України №1602, де зазначено:
- з 20 вересня 2020 року туші або частини туш парнокопитних та інших копитних тварин, туші свійської птиці, кроликів та малих диких тварин, риба, мед, яйця, молоко необроблене, сир домашнього виробництва і продукти рослинного походження зможуть продаватися на агропродовольчих ринках за умови підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії, яка знаходиться на агропродовольчому ринку, державним інспектором на цьому ж ринку;
- з 1 січня 2025 року продукти, отримані в результаті забою не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл, можуть використовуватися виключно для власного споживання або реалізації на агропромисловому ринку кінцевому споживачу в межах 50 км від місця забою або в області, в якій він здійснений.
http://www.eurointegration.com.ua/articles/2014/12/29/7029252/
|