Сьогодні стан доріг в Україні найгірший за останні десять років. Це пов’язано зі збігом двох чинників: холодної зими зі значними опадами і дефіцитом коштів на ремонтні дорожні роботи за останні два-три роки. Протягом цього періоду ремонти практично не проводилися. Фінансування складало близько 30%. Гарантійні терміни експлуатації доріг давно перевищені. У Канівському районі ситуація не краща: дороги розбиті настільки, що без термінового ремонту рух транспорту буде не лише утрудненим, а й дуже небезпечним. Проте шляховики, здається, не будуть сидіти, склавши руки, а все ж таки наведуть лад на дорогах. Як повідомив начальник Канівського райавтодору Валерій Лактіонов, нещодавно відбулася зустріч голови Канівської райдержадміністрації Валерія Карпушенка з першим заступником начальника служби автомобільних доріг в Черкаській області Миколою Алілуйком, в ході якої було обговорено питання капітального ремонту дороги державного значення Миронівка-Канів-Софіївка. Питання стосувалося в першу чергу відрізка дороги від круга біля «Довжика» до примикання об’їздної дороги на повороті до Костянця у зв’язку з його аварійним станом (який поглибився після минулої зими), що становить загрозу безпеці руху. Проектно-кошторисною документацією передбачено виділення коштів з державного бюджету в межах 34-35 млн. грн. на ремонт цієї ділянки дороги. Ширина її становитиме 9 метрів, відрізок бетонної дороги на підйомі буде також розширено до 9 метрів (дві смуги руху транспорту вгору), а також добудовано ще одну смугу шириною 4,5 метрів (одна смуга руху транспорту вниз). Асфальтований спуск після будівництва і введення в експлуатацію дороги, повністю закриють.
Вже із 2 квітня ц.р. рух транспорту на цій ділянці обмежується (асфальтований спуск закрився на ремонт), і здійснюється він по бетонній дорозі в обидва напрямки. Така схема руху повністю погоджена зі службою автомобільних доріг, з відділенням ДАІ в Канівському районі.
В.Лактіонов звернув увагу водіїв автотранспортних засо-бів на ці зміни в русі, закликав їх бути пильними і уважними, дотримуватися правил дорожнього руху та слідувати вказівкам дорожніх знаків. Виникнуть тимчасові незручності, проте, аби отримати нову дорогу, доведеться потерпіти.
За проектом будівництва дорогу заплановано закінчити приблизно за два роки. Хоча все залежить від фінансування, проблема з яким нині стоїть досить гостро – в країні досі не прийнято держбюджету. Проте є надія, що з прийняттям нового бюджету, в ньому будуть закладені кошти на ремонт шляхів. Якщо з грошима все буде гаразд, то завершити ремонт, можливо, вдасться через рік. Проводити будівництво будуть силами не лише нашого райавтодору, а й усього ДП «Черкаський облавтодор».
Валерій Лактіонов подякував Канівській райдержадміністрації, завдяки тісній співпраці з якою і було прийняте рішення про ремонт зазначеної ділянки дороги. Крім того, спільними зусиллями влади району та дорожної служби планується відновити роботу асфальтно-бетонного заводу в районі, без якого забезпечення нормального стану доріг немоливе. Нині асфальт возиться за 80-100 км з інших районів.
Службою автомобільних доріг на Канівський райавтодор покладено завдання до кінця квітня ц.р. усунути деформації покриття усіх доріг району державного значення шляхом проведення ямкового ремонту. Тому зараз проводяться роботи і в цьому напрямку.
В.Лактіонов зазначив, що шляховикам нині важко працювати, зважаючи на нестабільне фінансування, застарілі техніку та обладнання, які не оновлюють через кризовий стан в державі. Проте працівники райавтодору з оптимізмом дивляться у майбутнє і повністю налаштовані на роботу, передає Анатолій Дмитренко.
Джерело: "Дніпрова зірка" |