Селянам заборонять продавати м'ясо і молочку з власних господарств Новий рік готує неприємний сюрприз для всіх, хто звик купувати і продавати на ринку парне м'ясо, а також домашнє молоко, сир та сметану. З 1 січня вступають в силу статті закону "Про безпеку і якість продовольчих продуктів", які призводять наше законодавство до стандартів СОТ та ЄС. Вони зобов'язують селян не забивати худобу самостійно, а везти на спеціальні бойні, а молочні продукти - переробляти промисловим способом. Експерти побоюються, що ці норми можуть спровокувати закриття сільгоспринків.
В ЧОМУ СУТЬ. У 2008 році, при вступі у Всесвітню торговельну організацію (СОТ), Україна зобов'язалася привести законодавство до міжнародних стандартів. Як роз'яснив нам директор інформкомпанії "ПроАгро" Микола Верницький, за нормами СОТ, в роздробі може продаватися м'ясо виключно тварин, "забитих гуманним способом (наприклад, електрострумом) на спеціалірованних бойнях". Молоко ж можна продавати тільки в тому випадку, якщо при його обробці "не стосувалися людські руки": на молокозаводи молоко від селян має надходити з ферм, де доїння і транспортування повністю автоматизовані. Коли Рада приймала ці норми, було передбачено п'ятирічний перехідний період - до 2013 року, пізніше ці зміни відклали ще раз, до 1 січня 2015 р. За цей час в країні повинні були побудувати бойні та забезпечити їх роботу (у штаті повинні бути м'ясники та ветлікарі). Але їх, звичайно ж, не побудували - це економічно недоцільно, визнали у нас, мовляв, селянин, що має одну свиню, не поїде вбивати її на бойню, а краще дасть хабар і продасть, порушуючи закон. Така ж ситуація з молокозаводами: зараз понад 70% сировини для них збирають молочними цистернами по селах і хуторах, де селяни, як і раніше, тримають худібку. Але таке молоко, за стандартами ЄС, вважається неякісним.
РИНКИ ЗАКРИЮТЬ. Глава Держветфітослужби Віталій Башинський визнає, що ситуація складається патова: після вступу закону в силу лабораторії санветэкспертизы, які контролюють якість продуктів на ринках, не пустять у продаж м'ясо без довідки про те, що тварину було забито фахівцями. "Але отримати таку довідку ніде, а значить, виходить замкнене коло", - говорить він. Також, за законами ЄС, з базарів назавжди повинні зникнути домашні молокопродукти: закон забороняє приватним особам торгувати такою продукцією. "Нам потрібно терміново переносити терміни вступу закону в силу. Інакше з 2 січня (1 січня на ринках - вихідний день) настане колапс", - сказав Башинський.
ЩО РОБИТИ. Заступник голови комітету ВР з агрополітики Олександр Бакуменко запевняє, що ситуація під контролем, і вже днями законопроект про відстрочку подадуть на обговорення депутатам: "Місцева влада вчасно не виконала вимоги в цій сфері, тому знову потрібна відстрочка хоча б на рік, враховуючи важке становище в країні і в економіці. Сподіваюся, ми встигнемо до Нового року все оформити, і населення не постраждає". За словами Верницького, просто відстрочення мало: в законі треба прописати терміни будівництва боєнь і створення сільських кооперативів з утримання молочного стада: "10-12 селянських дворів об'єднуються, купують в кредит доїльне обладнання, ємності для зберігання й автоматичного переливу в молоковоз - і питання вирішене. Інакше ми ніколи не виконаємо вимоги ЄС".
"Сало почнуть продавати під парканом" За словами аналітика консалтингової компанії "ААА" Марії Колесник, новий закон треба впроваджувати, але з коротким перехідним періодом. "Плюси в тому, що наш споживач гарантовано отримає якісну продукцію, а наші переробники молока зможуть вийти на європейський ринок. Мінус - якщо заборонити продаж різко, відразу після Нового року, то на ринках зникнуть м'ясо, сало і молочка. Але почнуть продавати "під парканом": з багажників машин, без перевірки в лабораторіях... Міліція, природно, стане кришувати стихійних торговців, стягуючи з них мзду, а в результаті постраждає споживач, який заплатить дорожче. Головна проблема - молочка: заборона селянам здавати її на переробку залишить молокозаводи без сировини, споживачів - без молока, а господарів корів - без доходу".
ЛЮДИ. Як розповіла власниця трьох корів Любов Іваненко з села Яблунівка на Черкащині, продаж молока поряд з овочами, допомагає вижити їх сім'ї, так як робота - тільки сезонна, на найближчому цукрозаводі. "Ми щодня здаємо по 30-40 л молока, заробляємо на цьому до 100 грн в день. По вихідним продаємо на ринку в Корсунь-Шевченківському молоко, сир і сметану. Якщо заборонять - нам просто не вижити! Можливо, доведеться шукати клієнтуру на дому, але це важко". А ось продавець свинини з Дарницького ринку в Києві Володимир Сидорчук не сумує: "Приватні бойні напевно побудують, хоч 1-2 на район. А везти туди тварин, думаю, не обов'язково: довідку можна буде придбати за 100-150 грн з туші. Просто витрати на бізнес стануть більше (Володимир їздить по селах, скуповує свиней, забиває, обробляє і продає) - доведеться підвищити ціни на м'ясо". Городяни вважають, що без м'яса не залишаться, але бояться за молочку. "У супермаркетах м'ясо - ті ж перекупники будуть здавати. А ось з домашнім сиром та сметаною доведеться попрощатися", - міркує домогосподарка Ганна Колкова.
А теперь давайте подумаем, что происходит на самом деле. Молоко перекупщики покупают в сёлах по 2,5грн за литр. Это для фермерских хозяйств ниже себестоимости, зато для пенсионеров получающих пенсию в самый раз. Пенсионеры никак не будут беспокоится о качестве молока, поскольку для этого нужны деньги которых у них нет. Вот и получается, что сало молоко мясо мы на базаре покупаем из под "бешенных" коров. Я утрирую конечно, но то что они не проходят сан контроль это точно. Фермерские хозяйства на 10 20 коров обьязательно будут иметь ветеринарный сертификат и потом фермеры вполне могут обойтись выращиванием коров и свиней, а забой оставить профессионалам. Поэтому я считаю при введении таких норм в Украине появится много фермерских хозяйств, которые обеспечат мясом салом молоком по приемлемым ценам население Украины, ну а индивидуальные хозяйства которые не могут по определению отвечать за качество товара останутся для личного потребления. Поэтому стандарты СОТ только улучшат качество безопасность асортимент и снизят цены на продукцию сельского хозяйства.
Это надо обьяснить селянам.Доходчиво.Так-же доходчиво селяне обьяснят Вам-"реформаторам" ,"почем фут лиха".Я только за здоровый и конструктивный диалог.Мнением народа не пренебрегайте,опасно.
было гладко на бумаге да забыли за овраги...
Есть перекупы, но есть и производители - те, кто производит и продает свою продукцию.
Цены снизят на что-то похожее "наша ряба".
По забою и реализации - будут зарабатывать те, кто продает. А что бы фермерские появились - нужны деньги... Покажите мне хоть одного человека, который будет влаживать деньги в непонятную перспективу?
здорово придумано!В магазинах пропонують нам всякий непотрібно в склад якого входить все крім мяса і молока. Залишать ще й без натурального молочка , творогу,сала і мяса. Селяни повирізають всіх корів - бо де взяти скільки грошей на закупівлю оборудовання.А нам молокозаводи будуть бовтать то пальмове масло розведене, то якусь суміш намішану білого кольору.Здорово!
может давно индийского буйвола подавали за украинскую говядину??? А по поводу "продуктов питания высокого качества европы" - вспомните пироги с мясом. Пироги проверили на наличие конины, так заключение было простое "в пирогах с мясом - мяса нет". Исландия.
Как всегда:Цель-хорошая,путь к достижению цели-непонятный(на бумаге-красиво,реальность -другая),и как результат:маемо , те що маемо.Ни одной удачной реформы ,за 23 года НЕ ПОМНЮ,поправьте если не прав.
Не делайте маме мозги - за все время можно было привыкнуть что все что не принималось в верху - то тихо умирало внизу. Беспокоится надо жителям мегаполисов. Я лично уже забыл когда покупал мясо сало на базаре. Возле нас находится очень хороший мясной магазинчик и проблемы я не вижу.Не паникуйте - еще ничего не случилось. У нас такой изобретательный народ что всему миру надо к нам ездить на курсы повышения квалификации.
Вот мы и подошли до той черты, когда надо решать вопрос:" Или мы их, или они нас!" Из прошлой истории мы знаем, что Европа 3 раза за последние 200 лет насылала на наши земли полчища завоевателей - в 1812, 1914 и 1941гг! Сейчас последняя битва за Украину, и Украина её проиграла! То что не смогло сделать оружие, сделали большие деньги. Больно уж хороши на Украине черноземы! И немецкие бюргеры уже довольно потирают руки - Украина наша! И все потому что не смогли мы, украинцы, найти среди власти своег "Лукашенко". Обидно.
>Ни одной удачной реформы ,за 23 года НЕ ПОМНЮ,поправьте если не прав.
Разве что ВНО.
Реформы не нужны были, так как Украина находилась в стадии накопления капитала и передела имущества. Сейчас передел подходит к концу и реформы будут. Но немного не те, которые ждем народ. :-) Ибо цель реформ в капиталистическом мире - снижение поголовья и увеличение надоев ОДНОВРЕМЕННО. Готовьтесь.
У меня сложилось впечатление что большинство нытиков на сайте - это либо бизнесмены-неудачники либо раздолбаи-рабочие. Что вы хороните Украину - вы ее 23 года хороните. Не нравится вокзалы не закрыты. Езжайте в страну согласно вашим запросам и уму.
Haydamaka, таки не вопрос - семгу на трухановом в сараях мариновали для супермаркетов столичных. Курицу гриль продавали в столице - народ потравили... Вот вам сертифицированная продукция в "чистом" магазе
tma, Я никогда не хоронил.
За все время тяжелое смутное удачное не размазывал сопли - а пахал. От потери сопливых похоронщиков Украина только выиграет. Почитайте про Спарту.
Мадж
>От потери сопливых похоронщиков Украина только выиграет.
>Почитайте про Спарту.
Раз такий геройський парубок каже, треба трохи почитати.
"Во главе государства находились одновременно два царя — архагеты…
которые выбирались каждые восемь лет путем гадания по звездам.
Им подчинялось войско, и они имели право на большую часть военной добычи, обладали правом жизни и смерти в походах.
Спартиаты были обязаны заниматься только военным искусством и спортом.
"
Тут взагалі жах
"Сословия: полноправные граждане, Народ (обедневшие или физически неполноценные граждане)"
І ці люди будують нову країну? Канівчанам мабуть треба добре обмізкувати всі за та проти... Аже, здається, повноправных громадян буде не так багато.
tma, Украина ведет войну против монстра равного по подлости и коварству нет равных в мире. И любое хаянье украинцев как нации я рассматриваю как вражеские.
tma, Знову пана логіка підводить. От як таким людям довірити будувати країну?
Я прекрасно отпахал некоторое время и могу себе позволить блаженное ничего не деланье
tma, Ладно изменю правилу. Медвейчук вам доплатит. В ваших коментах просматривается методичка мумии. А-я-я-й все плохо А-я-я-й нам всем конец. Все что вы пишите - это .ру.
Мадж
>Ладно изменю правилу.
Хоч я й не одобрюю такого, але всі люди різні… Що вдієш.
>Медвейчук вам доплатит. В ваших коментах …
Якби заплатив, то може й взяв би. Завше приємно отримувати зарплатню, якщо це збігається з твоїм світоглядом.
>А-я-я-й все плохо А-я-я-й нам всем конец. Все что вы пишите - это .ру.
Боронь Боже… Коли це я таке писав. Правильно буде так: “А-я-я-й все плохо А-я-я-й Вам всем конец.” Про РУ з ваших вуст, так взагалі якийсь оксюморон виходить.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]