Компанія «Нібулон» вітала гостей з Канева на терміналі у Вітово
У суботу, 20 березня ц.р. ініціативна група у складі депутатів Канівської міської ради, представників міськвиконкому та громадськості міста на чолі з мером Канева Василем Коломійцем відвідали термінал з відвантаження зернових та олійних культур компанії "Нібулон", що знаходиться в с.Вітово Чигиринського району, на Черкащині. Метою поїздки було ознайомлення з діяльністю термінала, вивчення можливих негативних наслідків під час будівництва та роботи термінала в Каневі, а також перспективи співробітництва підприємства та громади міста.
Представники компанії ознайомили делегатів з історією будівництва термінала у с.Вітово, основними промисловими показниками діяльності підприємства, а також відповідали на численні запитання щодо дотримання ним екологічного законодавства та виконання соціальних програм з підвищення добробуту працівників підприємства та співпраці у цій сфері з місцевими громадами.
Отже, надаючи коротку довідку про термінал, представники компанії розповіли, що 17 серпня 2009 в с.Вітово Чигиринського району Черкаської області компанія "Нібулон" почала будівництво терміналу з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт. Загальна площа ділянки терміналу складає 12,852 гектарів; обсяг зберігання зерна - 66 тис. тонн; добова потужність сушарки - 4 тис. тонн; потужність по відвантаженню на річковий транспорт - 5 тис. тонн на добу; кількість працюючих - 60 чоловік; витрати на будівництво склали більше 100 млн. гривень.
Термінал в с.Вітово є не першим об'єктом компанії Нібулон" в Черкаській області. Тут вже побудовано Золотоніський елеватор, на якому в 2008-2009 маркетинговому році було прийнято і відвантажено 219 тис. тонн зернових і олійних культур. Також, у відповідності зі стратегією компанії, в Черкаській області розташовані виробничі філії "Чигирин" та "Кам'янка".
Філія "Вітове" стала першим з терміналів ТОВ СП "Нібулон", орієнтованим на відвантаження на річковий транспорт. Будівництво нового терміналу було логічним етапом у реалізації інвестиційного проекту компанії "Нібулон" вартістю 150 млн. доларів США. Загалом проект включає будівництво 8 елеваторів та річкових терміналів в Черкаській, Запорізькій та Полтавській областях, що дасть змогу компанії до 1 липня 2010 року збільшити свої обсяги ємностей для зберігання с/г продукції до 2 млн. тонн, будівництво 24 несамохідних суден змішаного ("річка-море") плавання дедвейтом 108 тис. тонн, будівництво і придбання 14 морських і річкових буксирів. Масштаби інвестиційної програми з будівництва мережі елеваторів річкових терміналів, а також формування власного флоту для перевезення зернових, є досить великими. Варто зауважити, що на завершених будівництвах працювали тисячі будівельників з більш ніж 140 будівельних організацій з усієї країни.
Швидкість будівництва також вражає. Через неповні півтора місяця від його початку було встановлено кілька терміналів, збудовані вагова, лабораторія та адмінкорпус, підведені електроенергія і газ, а вже через рекордні 62 дні термінал було повністю здано в експлуатацію.
На об'єкті паралельно працювали будівельно-монтажні організації з багатьох регіонів України. До робіт було залучено сотні людей, що проживають у сусідніх селах - близько 800 жителів. Та найголовніше, компанія допомогла повернути до життя ті землі, які були кинуті і десятки років заростали бур'янами.
Для усіх будівельників було створено цілком прийнятні побутові умови: одні проживали в гуртожитках сусіднього селища Орбіта, інші - просто в приватних будинках. Ритм робіт був високий настільки, що у будівельників залишався час тільки на те, щоб поїсти і добре виспатися. Зате велике виробниче завантаження добре компенсувалося в матеріальному плані. Домогтися прискорення термінів робіт вдалося за рахунок збільшення кількості працюючих бригад, розписаного буквально по хвилинах графіка і оригінального рішення з одночасним використанням декількох кранів, які спеціально прибули з Миколаєва.
За словами місцевих жителів, з приходом "Нібулон" життя Чигиринського району помітно пожвавилося. З цією компанією вони пов'язують свої надії на відродження рідного краю. Багато хто влаштувався сюди на постійну роботу по завершенні будівництва, інші здають на термінал зерно, адже у "Нібулон" практично завжди закупівельні ціни вищі, ніж у інших зернотрейдерів. Подобається людям термінал і чисто з естетичної точки зору - тут все красиво, акуратно, по-європейськи. На елеваторі розбито газони та клумби, висаджуються дерева - виробничий об'єкт може бути дуже чистим і естетичним, незважаючи на те, що перевантаження зерна пов'язане з наявністю великої кількості пилу.
До речі, саме питання знешкодження пилу при перевантаженні зерна цікавило делегатів з Канева найбільше. Аби переконати їх у тому, що виробництво є чистим, представники компанії показали всім охочим термінал, де відвантажується зерно з автомобілів, та системи датських фільтрів, які знешкоджують пил. За словами працівників підприємства, ці фільтри є досить ефективними, оскільки рівень затримання пилу є високим, і навіть перевершує встановлені нормативи (викиди пилу становлять 20 мг/кв.м. при нормі 50 мг/кв.м.).
Ознайомлюючись з роботою лабораторії підприємства, делегатів цікавило питання протруювання зерна під час його зберігання. Представники компанії запевнили, що ніякого протруювання зерна не відбувається, оскільки воно утримується в оптимальних умовах. Крім того, воно піддається термічній обробці, під час якої гине більшість шкідників.
Лишилися задоволеними представники громадськості і депутати також соціальним забезпеченням працівників термінала. Працюючи на підприємстві, робітники можуть безкоштовно харчуватися в місцевій їдальні, отримують робочий одяг, забезпечується належний рівень санітарно-гігієнічних вимог. На роботу приймаються, в основному, молоді кадри, які навчаються і отримують кваліфікацію за рахунок підприємства. Вражає житлова політика підприємства. Для працюючих надається житло, яке вони можуть придбати у власність, виплачуючи на протязі певного терміну 10% коштів від зарплати. Так, молода сім'я з двох працюючих на підприємстві за п'ять років повністю викупляє для себе житло.
Канівський міський голова В.Коломієць у розмові з представниками компанії зазначив, що навіть якщо рішення міськради буде позитивним, і депутати дадуть дозвіл на будівництво терміналу в Каневі, питання не буде вирішено без згоди Шевченківського заповідника, оскільки територія, на якій планується побудувати основні потужності, є зоною регульованої забудови, будівлі якої не повинні перевищувати у висоту 10 метрів.
Під час поїздки на термінал у с.Вітово думки делегатів щодо доцільності будівництва філії підприємства у Каневі розділилися. Міський голова запропонував детальніше вивчити ситуацію, а потім приймати рішення.
те кто ширяются и бухают работать в любом случае не будут, разве что под дулом автомата. А предприятие не такое и безопасное, задохнется Канев еще и в пыли в придачу к запахам от Шампиньёна и Рябы.Была недавно по одному из телеканалов передача о том, что делается в селе где стоит такой терминал, люди окна не открывают, везде на улицах пыль. А сказки рассказывают красивые, такие же как Шампиньёны и Рябы.Будем и дальше терпеть пока на уши вешают лапшу? А Васе наверное уже забашляли,и немало.
Пыль, а точнее мельчайшая фракция зерновой шелухи, вызывает сильнейшую аллергию, особенно у детей, хронические бронхиты, астму и др. легочные заболевания. Эта пыль будет стоять в воздухе не только в прилегающих к Днепру районах, но и в центре Канева, т.к. «Нибулон», если верить статье, обещает ЕЖЕСУТОЧНО обрабатывать 4 тысячи тонн зерна и погружать на речной транспорт до 5 тысяч тонн КАЖДЫЕ СУТКИ. А еще перед погрузкой в трюм зерно всегда обрабатывается фунгицидами и инсектицидами, которые также будут входить в состав пылевых выбросов. Про прогулки в парке на набережной можно будет забыть, если человек конечно не враг своему здоровью. К тому же круглосуточная работа грузового порта, да и просто постоянное движение и разгрузка огромных фур-зерновозов будут создавать сильный шум, в том числе и в ночное время, что создаст невыносимые условия для жителей прибрежных районов. Не нужно забывать и про мусор и сточные воды, которые будут попадать прямо на наши пляжи. Короче, если терминал построят именно в этом месте, то на Каневе как рекреационной зоне можно будет поставить большой жирный крест.
А что же «Нибулон» предлагает взамен нашего здоровья? Аж 60 постоянных рабочих мест, о чем написано в статье. Добавлю, что со слов человека, ездившего в Витово, зарплата составит аж 2000 грн. Правда на строительных работах будет много рабочих мест, но продлится стройка не дольше двух месяцев, «Нибулон» действительно строит свои терминалы в рекордно быстрые сроки. А по окончании строительства – гуляйте, работнички, на все четыре стороны. Только каневчанам мучиться болезнями потом всю жизнь. Разве оно того стоит?
Такое сооружение нужно строить подальше от города, а не за 700 метров от жилых домов, школ, детских садиков. И пусть возят людей на работу автобусами – не обеднеют, «Нибулон» компания богатая.
Дадуть Василю і Ко відкат,і виросте нове "екологічно безпечне" підприємство,як і курочка,шампіньйон,верес,мівіна,плавка пластмас на магніті,тощо. І дихнемо ще й пилюкою на повні груди,проїдемо по дорогах,розбитих вщент фурами. А шо ж - курортне місто
Я підтримував і підтримую створення хоч і 50 нових робочих місць в Каневі.. тим більш що піся Шампінйона і Їх Ряби нам вже нічого не страшно... А ваші видумки про якийсь ПИЛ.. Ви хоч знаєте з якого боку дме вітер у Каневі.. Канів не туристичне місто і вже давно..І ви цього не змінете (хіба що знесете ГЕС).. тому що працють не хочете лише ото язиком..
Да никто ведь и не против рабочих мест! Пусть себе строят, но не за 600 метров от жилых домов, школ, детских садиков, а за городом в нескольких километрах хотя бы. Например под Чигирином такой же терминал расположен в 18км от населенных пунктов. А людей на работу можно возить автобусом - "Ряба" ведь возит. Про пыль, к сожалению, не выдумки. Пыль от зерновой шелухи из легких не выводится. А при очистке и погрузке такого количества зерна эта пыль будет стоять взвесью в воздухе постоянно. А ветер (это знают все, кто живет или часто бывает возле Днепра) дует чаще всего с Днепра, а не наоборот. В Севастополе например люди, живущие в районах недалеко от такого терминала, жалуются, что дети задыхаются от аллергии и многие заболели астмой. Так что предприятие действительно опасное для здоровья. Город Канев был и пока остается туристическим, т.к. на могилу Тараса Шевченко приезжают не только со всей Украины, из России, но и из европейских стран (сама лично видела туристов из Германии). Так же не следует забывать про Каневский заповедник - уникальный природный комплекс, настоящую жемчужину Украины. И то, что в городе уже есть "Шампиньон" и "Ряба", еще не означает, что нужно весь Канев застроить вредными предприятиями и превратить пока еще цветущий зеленый город в грязную клоаку.
Лучше построили бы на левом берегу базы отдыха. Вон в Прохоровке базы каждое лето забиты отдыхающими под завязку, киевляне занимают места еще с зимы, и цены на домики ого-го - как в Крыму (я это знаю точно, т.к. у меня знакомые работают на одной из прохоровских баз). И рабочих мест было бы больше, и для экологии и здоровья вреда никакого. Ну это так - просто мысли вслух...
И еще - обвинение "працювать не хочете лише ото язиком" не принимается! Прежде чем бросать такие слова, нужно как минимум знать человека, которого обвиняете, и чем он по жизни занимается. Я работаю так же, как и большинство нормальных людей. А в свободное от основной работы время теперь еще и активно занимаюсь борьбой против строительства терминала в опасной близости от жилых районов Канева (борьбой не на форумах, а в реальной жизни). И это, между прочим, с больным сердцем, после трех операций, швы не так давно зажили... Так что подумайте, прежде чем обвинять в бездействии совершенно незнакомого Вам человека.
НЕБЫЛОН и гроша, да (и) вдруг алтын. (Рус н. пословица) может ктото скоро последует примеру хапуги и признается в хабаре?? =)
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]