kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева






















Головна > Новини > Податкова 

Податкова інформує

 Електронна звітність: крок – до сучасності

 Сьогодні, в нашому житті міцно закріпилося користування інформаційними технологіями і сприймається цей сервіс як належне і буденне.

    Так, наприклад, для бухгалтерів, з метою розвитку технології подання платниками податків звітності, Державною податковою адміністрацією України було розроблене програмне забезпечення для формування та передачі до органів ДПС податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді. Тепер кожен суб’єкт підприємницької діяльності може використати таку перевагу інформаційного розвитку, як подачу електронної звітності засобами Інтернет. Але як все нове, вона сприймається платниками з ваганням. Необхідно зважити всі за і проти, оцінити майбутні наслідки. Тому фахівці сектору масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян користуючись будь-якою нагодою чи то семінар-практикум, чи тематичний семінар, чи індивідуальні консультаційні бесіди, розповідають платникам податків про переваги подання звітності в електронному вигляді засобами Інтернет, а саме:

- економія часу;

 - гарантія доставки звітів;

- немає потреби надавати звіти на паперовому носії;

 - конфіденційність;

 - сумісність з бухгалтерськими програмами;

 - своєчасне відшкодування податку на додану вартість при обмеженому спілкуванні з  представниками органів фінансового контролю;

- спрощення процедури підтвердження сум до відшкодування, зменшення термінів проведення перевірок;
-підвищення рівня обслуговування платників.

    Так що, поспішайте шановні платники податків скористатися перевагами подання звітності через Інтернет.

Триває перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Податки очима дітей - 2010"

  Канівська ОДПІ запрошує юних канівчан взяти участь у конкурсі.

 1 січня 2010 року розпочався перший етап щорічного Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості „Податки очима дітей”, започаткований ДПА України з метою виховання податкової культури у молоді – майбутніх платників податків, посилення творчого фактора у формуванні свідомого ставлення до сплати податків дітей і молоді шкільного віку.

 Перший етап проводиться на рівні державних податкових інспекцій у районах та містах області і триватиме до 1 травня 2010 року.

   Всеукраїнський конкурс проводиться серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів таких вікових категорій:

   І категорія: 9 - 12 років;

  ІІ категорія: 13 - 16 років.

  Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової тематики:
    1. Художні твори;

    2. Твори декоративно - прикладного мистецтва;

    3. Літературні твори.

 На конкурс приймаються тільки індивідуальні творчі роботи.

  Малюнки повинні бути виконані на форматі не більшим за А-2. На конкурс подаються роботи, виконані у довільній графічній, живописній формах. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.

Твори декоративно-прикладного мистецтва можуть бути виконані у довільній формі (ліплення, вишивка, мозаїка, аплікація тощо). На конкурс приймаються скульптури лише малих форм (статуетки з каменя, дерева, кості, металу, скла тощо).

Літературні твори мають відповідати таким вимогам: надруковані на папері формату А-4 в одному примірнику, а також обов’язково подані в електронному вигляді (диск, дискета, електронна пошта). На конкурс подаються різножанрові літературні доробки (оповідання, новела, публіцистичні роздуми, замальовка, казка, фейлетон, реферат, поезія тощо).

На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або додатком до роботи) необхідно зазначити українською мовою:

  • назву роботи, техніку виконання;
  • прізвище, повне ім'я та дату народження автора;
  • місце проживання (повну адресу) автора;
  • коротку біографічну довідку з описом творчих здібностей та хобі;
  • назву навчального закладу, контактний телефон (за наявності).

Переможців буде нагороджено дипломами та цінними подарунками від  Канівської ОДПІ - на першому етапі, від ДПА в Черкаській області – на другому етапі та ДПА України – на третьому. За бажанням, спонсори обирають найцікавішу роботу та нагороджують її автора. Під час оцінки робіт буде враховуватись актуальність та повнота розкриття податкової тематики, творчий підхід (відсутність копіювання та запозичення тем тощо) та охайність  роботи.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном: 3-69-07 в сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян  Канівської ОДПІ.

Бажаємо творчих успіхів та чекаємо на Ваші роботи!

 

Викрито злочин посадових осіб

    Службовими особами приватного підприємства «А» в місті Каневі Черкаської області, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, придбали товарно-матеріальні цінності у інших підприємств. Розрахунки за придбані товарно-матеріальні цінності службовими особами підприємства»А» надані не були.

  Таким чином, працівниками підрозділу ВПМ ДПІ у Корсунь-Шевченківському районі було встановлено що дане підприємство порушило закон України « Про оподаткування прибутку підприємства», в результаті чого занизили податок на прибуток на суму близько 410 тисяч гривень.

  За даним фактом зловживання службовим становищем службовими особами підприємства, порушено кримінальну справу.

 Прес-служба ВПМ ДПІ в Корсунь-Шевченківському районі

 

Відповідальність за несплату податку з доходів фізичних осіб

   Відповідно до п. 18.7 ст. 18 Закону України від 23 травня 2003 року № 889-ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» із змінами і доповненнями, сума податкових зобов’язань, донарахована податковим органом, підлягає сплаті до відповідного бюджету у строки, встановлені законом.

Згідно з абзацем 2 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами і доповненнями (далі – Закон) платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності – протягом 30 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Згідно з пп. 17.1.7 п. 17.1 статті 17 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:<> - при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Також відповідно до пп. 16.4.1 п.16.4 статті 16 Закону нараховується пеня на суму податкового боргу із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

 

 

Приватизація дачної ділянки: платимо податок на землю

 Громадянин приватизував дачну ділянку, чи буде він платником податку на землю?
    Відповідно до ст. 2 Закону України від 03.07.1992р. № 2535-XІІ “Про плату за землю” із змінами та доповненнями (далі Закон № 2535 ) плата за землю справляється у вигляді податку на землю або орендної плати та нараховується в залежності від грошової оцінки земель. Якщо фізична особа є землевласником або землекористувачем, то плата за землю справляється у вигляді податку на землю.

    Право власності або користування підтверджується державним актом, що видається на підставі, зокрема, приватизації земельних ділянок, що раніше були надані у користування.
    Законодавством для фізичних осіб передбачено пільги щодо сплати земельного податку. Від податку на землю звільняються:

    - інваліди І та ІІ груп;
    - громадяни, що виховують трьох і більше дітей;
    - громадяни, у яких члени родини проходять термінову військову службу;
    - пенсіонери;
    - ветерани війни, а також інші особи, що користуються пільгами відповідно до Закону України “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993р. № 3551- XІІ (із змінами та доповненнями);
    - особи, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС.
    Для зазначених осіб надаються пільги на одну земельну ділянку кожного виду в межах норм, установлених Земельним кодексом:
    - для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га;
    - для садівництва - не більше 0,12 га;
    - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, у селищах – не більше 0,15 га, у містах – не більше 0,1 га;
    - для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,1 га;
    - для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.

    Якщо фізична особа приватизувала дачну або садову ділянку, то вона зобов’язана самостійно сплачувати податок на землю, якщо не приватизувала – його сплачує власник садового або дачного товариства. У такому разі особа відшкодовує товариству суму податку. І в першому, і в другому випадку фізична особа має право на всі передбачені Законом № 2535 пільги.
    Звертаємо увагу, що пільга поширюється лише на одну земельну ділянку по кожному виду цільового призначення.

       Плата за землю вноситься двічі на рік рівними частинами: до 15 серпня і до 15 листопада. При цьому до 15 липня податкові інспекції (на підставі наявної в податкові службі інформації) розсилають всім платникам повідомлення, в якому зазначається сума податку на землю і номер відповідного рахунку. Якщо фізична особа не отримала повідомлення, вона повинна самостійно звернутися до податкового органу і сплатити необхідну суму.
    Зазначимо, що за несвоєчасну сплату податку на суму боргу нараховується пеня з розрахунку 120% річних ставки Нацбанку України (на день появи податкового боргу або на день його погашення) за кожен календарний день прострочення. Крім пені, згідно з пп. 17.1.7 Закону України від 21.12.2000р. № 2181- ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов’язаний сплатити штраф у таких розмірах:
  - при затримці до 30 календарних днів – 10% погашеної суми податкового боргу;
    - при затримці від 31 до 90 календарних днів включно - 20% погашеної суми податкового боргу;
    - при затримці понад 90 календарних днів – 50% погашеної суми боргу.

 

Зміни в оподаткуванні цільової благодійної допомоги, що надається багатодітним сім’ям

 Законом України від 19.05.09р. №1343 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей” п.п.9.7.4 п.9.7. ст.9 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 23.05.2004 №889 доповнено п. п. “ж” такого змісту: “ж) платникові податку (батькові чи матері), який виховує трьох чи більше дітей”.
    Тобто починаючи з 1 січня 2010 року не буде оподатковуватися будь-яка цільова благодійна допомога, яка надаватиметься юридичними або фізичними особами сім’ям, які виховують трьох чи більше дітей.

 

Декларуємо доходи до 1 квітня

 На період кампанії декларування податківцями особлива увага приділяється проведенню масово-роз’яснювальної роботи, яка передбачає організацію та проведення семінарів, засідань „круглого столу”, зустрічей в трудових колективах району, функціонування консультаційних пунктів, де громадяни можуть отримати консультацію. Однією із найбільш зручних форм отримання консультації є робота телефонних „гарячих ліній”, під час яких громадяни, зателефонувавши до податкової інспекції, можуть отримати відповідь на будь-яке запитання стосовно оподаткування. Під час проведення 24 березня 2010 року чергового сеансу „гарячої лінії” жителі Канівщини мали змогу поспілкуватися з начальником Канівської ОДПІ Умришем Б.В. та отримати відповіді на питання стосовно декларування. Наводимо окремі з них.

    Чи відображаються у декларації про доходи платника податків доходи, отримані у вигляді спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою?
    Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.03.08 № 527-р „Питання декларування фізичними особами майнового стану та доходів» визначено, що фізичні особи – платники податку, які одержали дохід у вигляді спадщини, що оподатковується за нульовою ставкою, мають право не надавати декларацію про майновий стан та доходи (податкової декларації) за умови відсутності інших підстав для виконання такого обов'язку.
    Чи потрібно подавати річну податкову декларацію пенсіонеру, який здає в оренду свій земельний пай фермерському господарству?

    Ні, непотрібно. Відповідно до п. 18.2 ст. 18 Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV „Про податок з доходів фізичних осіб” (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон № 889) обов'язок платника податку з подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів, зобов'язаних подавати звітність з цього податку у встановленому порядку.

    Податковим агентом платника податку – орендодавця при нарахуванні доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю) є орендар (пп. 9.1.1 п. 9.1 ст. 9 Закону № 889), який зобов'язаний нарахувати, утримати, перерахувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету і повідомити податковий орган про виплачені суми доходу та утриманий податок.
    Отже, якщо фізична особа – орендодавець отримала дохід за надану в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення, земельну частку (пай) від орендаря – юридичної особи, то вона щодо такого доходу подавати податкову декларацію не зобов’язана.
    Якщо квитанція про сплату вартості навчання дитини не збереглася, чи може громадянин підтвердити факт оплати довідкою з вузу та одержати податковий кредит?
    Ні, оскільки відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 889 до складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат, тобто платіжними документами. Довідка з вузу про те, що на рахунок цього навчального закладу надійшли кошти за навчання певного студента, не є платіжним документом. Отже, для одержання податкового кредиту слід пред'являти податковому органу виключно зазначені Законом № 889 документи.

    Чи має право на податковий кредит на навчання дитини у вузі приватний підприємець, якщо він одночасно з отриманням доходів від підприємницької діяльності отримує заробітну плату?

   Згідно зі ст. 5 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (зі змінами та доповненнями), платник податку за наслідками звітного податкового року має право на податковий кредит, до складу якого він може включити, зокрема, суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання самого платника податку або іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення. Суми коштів, витрачених на навчання платника податку можуть бути включені до складу податкового кредиту або самого платника податку, або іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення за їх вибором. Вибір вважається здійсненим, якщо один з них подає податкову декларацію, в якій зазначається сума таких витрат.
    Податковий кредит – це сума витрат, понесених платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками звітного року. При цьому загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата. Тобто податковий кредит надається лише в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом звітного 2009 р. Визначення заробітної плати наведено у п. 1.3 та абзаці третьому п. 1.1 ст. 1 Закону № 889-IV. До доходів у вигляді заробітної плати не належать доходи, одержувані самозайнятими особами, зокрема фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності.

    Отже, якщо підприємець у 2009 році сплачував за навчання дитини у вузі та у цей період був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності – фізична особа, то незважаючи на те, що він одержував доходи від здійснення такої діяльності, він має право на податковий кредит за наслідками звітного податкового 2009 року лише в межах одержаної протягом року заробітної плати.

 

 

На шляху до європейського формату та вступу до НАТО

   Цільова програма інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України постіно висвітлюється в засобах масової інформації,адже вона розрахована до 2012 року. Головне питання сьогодення це вступ України до НАТО. Нинішня перспектива це швидке входження України у світовий економічний простір і це реально. Членство в авторитетних міжнародних організаціях сприятиме конкурентноспроможності вітчизняних товаровиробників на ринках інших держав і тим самим активізує інвестиційну діяльність зарубіжних компаній.    На порядку денному залишається відкритим питанням реформування податкової системи України, це внесення змін до чинного законодавства тобто прийняття Податкового кодексу. На порядку денному і надалі залишається питання руйнування схем ухилення від сплати ПДВ. За для цього запропоновано перехід на систему адміністрування цього податку та інших в електронному вигляді. Ще одне питання це ліквідація заборгованості з відшкодування ПДВ. Поступово проходить модернізація державної податкової служби України. Поліпшення обслуговування платників і забезпечення прозорості діяльності органів державної податкової адміністрації. Податкова служба знаходиться на шляху до європейського формату і буде і надалі вносити зміни ,які будуть сприяти розвитку та наближенню до цього формату.

WayBe

27 березня 2010, 11:25

Теги статті:
ОДПІ  податкова  
Голосів:
1
10

Всього коментарів: 2

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Товариство тверезості напідпитку

Влада людей з особливими потребами

Шабунін, який став учасником бойових дій, жодного разу не з’явившись у своєму підрозділі, займеться реформою ДБР, – Бойко

Силовики будуть ще більш жорстко реагувати на факти надання «липових» інвалідностей для ухилення від мобілізації.

Власник "УП" Фіала одночасно фінансує медіа в Україні, а його ТРЦ в Криму платить податки в РФ

Шукаємо волонтерів для юридичної допомоги!

Проблеми з виплатами військовим: де шукати правду?

Болівар не витримає двох

Бойова робота 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу

Ненароджені для війни від 3 ошб

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Анті-гоблін
Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами? Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки. Анекдот. Зах.. [весь]
Влада людей з особливими потребами [1]

Цімо Sіла
"Думаю, що глава держави Андрій Борисович Єрмак (нехай святиться ім’я Його!) відправив у США прохати дозвіл на удари по території Росії не того клоуна. Треба було Кошового відправляти" - пиш.. [весь]
Шабунін, який став учасником бойових дій, жодного разу не з’явившись у своєму підрозділі, займеться реформою ДБР, – Бойко [2]

Цімо Sіла
Володимир Бойко починав цікаво. Донецький і викрив судимості януковича, пише веселі пасквілі на силовиків, але якщо він сам позиціонує себе на фронті, то звідки в Бойка скільки часу на юридичну, .. [весь]
Шабунін, який став учасником бойових дій, жодного разу не з’явившись у своєму підрозділі, займеться реформою ДБР, – Бойко [2]

tzs
WayBe, Вітаю Ва теж!
вірші. [8]

WayBe
tzs, це ж треба. 13 років тому :) Вітаю!
вірші. [8]

tzs
В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається Мужик впіймав чарівну рибку… «Пусти мене й бажання швидко Тобі я виконаю в дар». «Багатим хочу буть, я.. [весь]
вірші. [8]

tzs
Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку
вірші. [8]

WayBe
vity,не пий більше
pruvit. [2]

vity
ШО/можнА ПРОГРАМУВАТИ?
pruvit. [2]

slavikf
Тут може бути ваша реклама (закреслено) рахунок для донатів 3 ОШБр
Ненароджені для війни від 3 ошб [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Листопад
НдПнВтСрЧтПтСб
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"