Президент Петро Порошенко своїм Указом увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 вересня «Про комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави та пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України».
Згідно з рішенням РНБО, Кабінету Міністрів, зокрема, доручено невідкладно переглянути порядок комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом, сформованим на добровільній основі, передбачивши, зокрема, укладання короткострокових контрактів на проходження військової служби.
Також Уряд має вжити заходів щодо відновлення початкової військової підготовки у загальноосвітніх навчальних закладах. Кабінету Міністрів також доручено у місячний термін опрацювати питання формування оптимальної моделі забезпечення безпеки України, зокрема, щодо укладання багатостороннього міжнародного договору або двосторонніх міжнародних договорів України з іншими державами про надання Україні дієвих гарантій безпеки для захисту її суверенітету і територіальної цілісності.
У сфері фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони Уряду, зокрема, доручено невідкладно доопрацювати проект Державного бюджету України на 2015 рік, передбачивши пріоритетність фінансування оборонних програм. Зокрема, передбачається фінансування потреб національної оборони на рівні не менше 3% ВВП на рік.
Уряду також доручено опрацювати питання розширення виробництва товарів військового призначення для модернізації оборонно-промислового комплексу.
Президент ввів у дію рішення РНБО про заходи із забезпечення державної безпеки
15 листопада, Президент України Петро Порошенко підписав Указ, що вводить в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада «Про невідкладні заходи із забезпечення державної безпеки».
Зокрема, рішенням РНБО доручено Кабінету Міністрів переглянути норми речового та продовольчого забезпечення особового складу військових формувань та правоохоронних органів України з урахуванням виявлених під час проведення АТО реальних потреб; визначити порядок обліку захоплених або вилучених одиниць озброєння та військового майна; для вдосконалення координації діяльності органів сектору безпеки і оборони та забезпечення належного інформаційного обміну вжити заходи щодо утворення Об’єднаного пункту управління при Міністерстві оборони. Уряд має опрацювати питання підвищення боєздатності з’єднань і частин Збройних Сил та Національної гвардії, а також оптимізації їх управління та логістичного забезпечення за рахунок особового складу, озброєння та військової техніки батальйонів територіальної оборони Збройних Сил, резервних батальйонів Нацгвардії, добровольчих батальйонів і рот міліції спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ.
Кабінету Міністрів за участю Генеральної прокуратури доручено опрацювати і внести пропозиції щодо запровадження спеціальної процедури досудового та судового провадження за матеріалами про вчинення військових правопорушень; підготувати і внести законопроект щодо посилення відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини). Також Уряд повинен вжити заходів щодо вдосконалення процедури надання органам і підрозділам Служби безпеки України, що здійснюють контррозвідувальну діяльність та боротьбу з тероризмом і зазіханням на територіальну цілісність України, інформації з баз та банків даних митних і податкових органів, органів внутрішніх справ, Державного земельного кадастру.
Крім того, Кабінет Міністрів разом з СБУ і за участю Національної академії медичних наук (НАМН) має затвердити військово-медичну доктрину; вжити заходів щодо створення міжвідомчого координаційного центру з надання допомоги постраждалим під час АТО, щодо забезпечення лікування та реабілітації учасників бойових дій у закладах охорони здоров’я для інвалідів і ветеранів Великої Вітчизняної війни та медичних закладах НАМН, а також вдосконалити систему забезпечення державного санітарно-епідеміологічного нагляду.
Рішенням РНБО доручено Уряду у двомісячний строк внести пропозиції щодо підтримки діяльності військово-патріотичних організацій, громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, волонтерських рухів; забезпечити роботу щодо пошуку, доставки та ідентифікації тіл військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів, які загинули під час проведення АТО; забезпечити розробку нових зразків і заміну посвідчень співробітників правоохоронних та розвідувальних органів, передбачивши посилення захисту від підробки; опрацювати питання відновлення військово-медичної підготовки у вищих медичних навчальних закладах.
Генеральній прокуратурі запропоновано провести перевірку додержання законів щодо стану тилового забезпечення підрозділів Збройних Сил, інших військових формувань та матеріального забезпечення правоохоронних органів для виконання ними завдань в осінньо-зимовий період.
Міністерству оборони доручено опрацювати у двотижневий строк і внести пропозиції щодо утворення високомобільних десантних військ як окремого виду Збройних Сил.
МВД, СБУ, Міністерству оборони та Адміністрації Державної прикордонної служби доручено вжити заходів у питаннях виявлення та вилучення вогнепальної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, вибухових речовин і матеріалів із незаконного обігу.
Крім того, Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у місячний строк має здійснити інвентаризацію інфраструктури урядового зв’язку в Донецькій і Луганській областях, визначити першочергові потреби та подати пропозиції щодо фінансування робіт з відновлення системи в цих областях, а також провести комплекс ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах наземної радіотелевізійної передавальної мережі Донбасу.
Нагадаємо, що напередодні Президент України Петро Порошенко провів нараду з керівниками силових відомств.
“Жодних підстав для того, щоб піддаватися паніці, не існує. Нами розроблені і за останні 2 місяці втілені в життя серйозні кроки з підготовки наших Збройних Сил, інших підрозділів для захисту України”, – сказав Глава держави.
“Якщо події почнуть розгортатися всупереч Мирному плану, то українські Збройні Сили сьогодні готові й здатні дати відсіч”, – наголосив Президент.
Він підкреслив, що Україна завжди відстоювала позицію мирного врегулювання ситуації на Донбасі й доклала максимум зусиль для того, щоб не допустити ескалації. “Ми бачимо вирішення питання окремих районів Донецької і Луганської областей виключно політичним, мирним шляхом. Але сили і засоби для того, щоб захистити державу, в нас на сьогоднішній день є. Порох треба тримати сухим”, – наголосив Глава держави.
За словами Петра Порошенка, для забезпечення потреб військових вітчизняна економіка працює зараз за принципом “все для фронту, все для перемоги”. За останній період, зазначив він, було докладено значних зусиль для посилення та дооснащення військових у зоні АТО. “Сьогодні українське військо здатне й готове захистити кордони нашої держави”, – заявив на нараді Президент України.
Джерело: Канівський військомат |