У селі Рацеве Чигиринського району, Черкаської області внаслідок надходження талої води з полів, за одну ніч було підтоплені 30 садиб. Вода біля будинків піднялася до одного метру, затопивши усі підвали, присадибні споруди та житлові приміщення.
До надзвичайної події призвело те, що село знаходиться у низині: нижче рівня полів та дороги.
Про це кореспонденту повідомили у Головному управлінні Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Черкаській області.
Подібна надзвичайна подія тут сталася не вперше. У 2006 році село вже потерпало від стихійного лиха, проте менших масштабів. Причиною цьогорічних надзвичайних руйнувань та значних матеріальних збитків крім великої кількості снігових опадів стало засмічення дренажної системи.
В останні дні різко потепліло і сніг почав швидко танути. Вночі вода з полів, розташованих на горі, буквально хлинула в село. Затоплені не лише підвали. Вода стоїть і в житлових приміщеннях.
Лиха могло б і не бути, якби районні чиновники прислухалися до скарг селян. Подібне затоплення вже були 4 роки тому. Але тоді ніхто навіть не став розбиратися у причинах повені.
Теперішня весна знову нагадала про проблему. Виявляється, річ у тім, що дренажна система побудована з порушенням норм – труби дуже вузькі і не можуть пропустити таку кількість води.
Місцева влада вже заявила, що компенсувати збитки не збирається, бо немає грошей. Люди у відчаї. Сніг продовжує танути.
Начальник Чигиринського райвідділу МНС Олександр Лазоренко стверджує, що дренажна система була побудована ще 20 років тому із допущенням порушення норм: “Труби завузькі і непристосовані пропускати велику кількість води, але проблема не лише у цьому. Коли підрозділ прибув на місце події було з'ясовано, що крім технічних недоліків дренажних труб, вони ще були засмічені побутовими відходами. В районах нежилих будинків місцевим населенням викидалося сміття, що призвело до замулення та забиття труб. Не маючи іншого шляху вода пішла на село”.
На місці події працювали підрозділи МНС, які залучили екскаватор та три мотопомпи для відкачування води. У місцях, де тала вода проходила не через дренажні труби за допомогою мішків з піском було створено своєрідні «дамби».
Усього для недопущення прибуття води до будинків було прокопано 8 обвідних каналів та спрямовано рух води в безпечне місце, прочищено 20 метрів дренажного каналу. Завдяки оперативним діям рятувальної служби вода з садиб відкачана повністю.
Видео тут
http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2010/03/24/674557.html
Матеріал з
http://www.golosua.com
http://www.meteoprog.ua/ru/newsweather/news/4289.htm
http://www.pres-centr.ck.ua/security/14269/ |