За часів Союзу в Каневі був чи не найбільший рибний базар. Продавали близько 100 видів копченої риби. Тепер копчену та солену рибу везуть із сіл, що розташовані на берегах Дніпра та Сули. Конкуренцію рибалкам-аматорам на Черкащині становлять промислові рибгосподарства. Найвідоміше серед них — ”Черкасирибгосп”. У штучних басейнах вирощують форель. — Імпортована на наш ринок форель із Польщі та Голландії, звиняйте, вся з біодобавками та барвниками. А в нас — натуральні корма. І риба по кольору м’яса не червона виходить, а жовтувата, — вихваляє продукцію голова правління ”Черкасирибгоспу” 59-річний Олександр Онученко.
Найближчим часом, окрім риби, планують постачати на ринок ще й чорну ікру.
— Це буде перший такий комплекс на всю Україну. Іншим підприємствам, щоб нас наздогнати, потрібно буде років 10 працювати, — говорить Олександр Веремійович. — Продаватимемо осетрину орієнтовно по 10 доларів за кілограм, а чорну ікру — за 700–850 доларів.
У рибгоспі ”Гірський Тікич” у селі Бузівка Жашківського району на Черкащині, червону рибу вирощують уже 10 років. Веслоніс, виловлений у місцевих ставках, іде переважно на столичні прилавки.
За метеріаламиНаталії ТАВАНЕЦЬ
ГПУ |