Перша масштабна екранізація твору Шевченка за часів Незалежності України.
Режисер - Михайло Іллєнко
ІСТОРІЯ
У тієї Катерини хата на помості...
В основу сюжету ліг шевченковий вірш про те, як в Катерину закохалися троє козаків. Вона пообіцяла, що піде за того, хто визволить її брата з турецького полону. Намагаючись зробити неможливе, двоє загинули.
Третій козак врятував брата Катерини. Але той виявився її коханим. Обман розкрився, і Катерина поплатилася життям. Вона знала, чим це їй загрожує, але пожертвувала своїм життям задля спасіння коханого.
Цим твором Тарас Шевченко повертає нас до часів, що вимагали ставити на кін найцінніше. Тоді кожен крок, кожен вчинок або рішення могли коштувати життя.
Ми порушили традицію
Творчість Шевченка завжди презентувалася виключно як трагічне звернення до глядача без жодної посмішки. У "Толоці" драматичні ноти будуть полемізувати з іронічними і навіть комедійними.
Ми хочемо зробити якісний фільм не лише для тих, хто знає і любить Шевченка, але й для тих, хто впевнений, що Шевченко – всесвітньо відомий футболіст. Кінострічка знімається за формулою: ми, для нас, про себе.
"Толока" – це вільна екранізація вільних рядків вільного поета. На екрані буде не лише відтворення фабули твору Шевченка, а й сучасний погляд на рядки романтичної балади, звучатиме відлуння творчості Шевченка в історії України та в сьогоденні.
Толока – ідеологічна зброя
Ми знімаємо фільм про перемогу. Сьогодні Україна долає фатальне коло, помічаючи його кордони кров'ю – йде війна. Ми затрималися у циклі приреченості від свободи до рабства, від свободи до рабства, від свободи до рабства, від свободи...
"Толока" – це спроба усвідомити "коло приреченості" нашої історії, до якого нас привчили, – і вийти за його межі. Цей фільм не ілюструє історію України. "Толока" фокусує увагу саме на кармі вітчизняної історії, щоб врешті допомогти змінити її.
Чотирнадцять разів...
Протягом віків, коли Україну рвали на шматки, нас об'єднувала саме толока.
Навіть якщо ви вчора полаялися з усіма сусідами, завтра вони прийдуть на порятунок, бо відмовитися від толоки – гріх. Толока була символом воскресіння – на руїні старої хати воскресала нова. Жодна хата в Україні ніколи не була "скраю" – завжди у центрі громади.
Вік української хати короткий: від навали до війни, від революції до окупації, від колективізації до голодомору, від індустріалізації до Чорнобиля...
Чотирнадцять разів скликатиме Катерина толоку, знову і знову підніматиме хату з руїни, аби зустріти свого коханого з війни.
Чекає вона закінчення війни й досі.
Тепер Толоку скликаємо ми
Сьогодні фільм "Толока" відзнято на 45%. Через відсутність фінансування довелося зробити зупинку більш, ніж на рік. До річниці Шевченка Верховна Рада України своєю постановою підтримала виробництво фільму, але яким був затверджений бюджет фільму "Толока" зразка 2012 року, таким він і залишається сьогодні.
Потім розпочалася АТО. І з нами більше немає актора Віталія Лінецького. Як би це не було складно, ми вимушені перезнімати фільм спочатку – з іншим актором. Тому гроші потрібні вже зараз.
Ми шукаємо можливості скрізь – звертаємося до іноземних продюсерів, до наших інвесторів. Збираємо частинами: матеріалами, грішми, вмілими руками, порадами...
Сьогодні звертаємося персонально до тебе та запрошуємо до нашої спільної толоки – допомогти відзняти фільм.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]