Про це заявив Президент України Петро Порошенко.
Президент наголосив, що проголошення режиму припинення вогню дало можливість звільнити з полону терористів більше тисячі українських військових та укріпити позиції сил АТО.
«Вдалося вибудувати вже надійну лінію оборони. Це не означає, що ми збираємося порушити режим припинення вогню, але ми сьогодні маємо здатність забезпечити безпеку наших міст, сіл і селищ», — сказав Глава держави, зауваживши, що особливу увагу було приділено безпеці та обороні Маріуполя. Додаток 1
ЗІ ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ МИРНОГО ПЛАНУ ТА ЗМІЦНЕННЯ ОБОРОННОЗДАТНОСТІ ДЕРЖАВИ
Дорогі співвітчизники!
У вересні, майже місяць тому, у Мінську було ухвалено протокол щодо реалізації Мирного плану Президента України. Саме в цей час відбувся Саміт НАТО в Ньюпорті.
Чого ж вдалося добитися за цей непростий час, що минув від моменту підписання?
Перший результат.
Ми змогли зупинити по всьому фронту наступ ворога. При чому не найманців, не бойовиків-терористів, а добре вишколені підрозділи регулярної армії сусідньої країни. Зусиллями наших воїнів були зупинені сотні інтервентів, яким вже ніколи не повернутися додому. По той бік кордону це стало вагомим аргументом на користь миру.
Результат номер два.
Режим припинення вогню встановлено вздовж значної частини лінії зіткнення. Кількість жертв серед наших військових значно знизилася і на щастя протягом останніх днів нам вдається не втрачати жодного нашого героя. Ті ж, хто порушують режим припинення вогню, отримують гідну відсіч. Тут ніякого пацифізму бути не може. Наші відважні воїни героїчно тримають оборону Донецького аеропорту, який вже став символом мужності і героїзму. З вражаючими мужністю і відвагою. Українськими кіборгами прозвали вороги цих героїв. Карбувати їхній подвиг в літописі української бойової слави треба буде золотими літерами. Держава належним чином оцінить їх мужність.
Третій важливий результат, про який хочу вам доповісти.
Вже майже півтори тисячі наших полонених, наших людей, які перебували в заручниках, вдалося звільнити з катівень терористів. Ми боремося за повернення всіх без виключення затриманих. І тих, кого утримують бойовики, і тих, кого мордують як політичних заручників в російських в'язницях.
По-четверте.
Ми отримали можливість частково здійснити ротацію військових, загоїти рани, відремонтувати пошкоджену та доставити нову техніку в зону АТО. Звести кілька ліній оборонних споруд на Донбасі і надійно прикрити решту української території від розповзання тероризму.
І, нарешті, п'яте.
В тих містах, селах і районах, над якими знову майорить український прапор, вже панує мир. Там платять зарплати і пенсії. Там є вода, світло, тепло. Там працюють школи, дитячі садки. Там налагоджується нормальне життя. Призначено нових голів обласних адміністрацій Донецької і Луганської областей. Ними стали два генерали. Відповідно, Олександр Кіхтенко та Геннадій Москаль. Умовно ми їх називаємо генерал-губернаторами. Таке поєднання є оптимальним рішенням для того часу й тих умов, в яких нині перебуває Донбас. Для тих викликів, які ми спільно маємо вирішити. Я чітко поставив перед ними завдання в повній мірі відновити роботу всіх органів державної влади в кожному звільненому місті і селі.
Шановні співвітчизники!
Ми сильніші, набагато сильніші, ніж місяць тому. Ми тримаємо порох сухим. Бо мирний процес ще не став незворотним. Але головне – в рамках мирної стратегії ми добилися суттєвої деескалації конфлікту і кожен з вас це вже відчуває. Це дає шанс із великою надією та стриманим оптимізмом дивитися у наше українське мирне майбутнє. Я подвою і потрою зусилля для досягнення миру. Віримо, що після важких випробувань на нас очікують мир, реформи, процвітання, європейська перспектива.
Все буде добре!
Слава Україні!
Президент України: «Ми здатні захистити державу»
Україна розглядає вирішення проблем на Сході виключно мирним шляхом і буде відповідально ставитися до виконання Мінських домовленостей, проте – готуватиметься до рішучих дій на випадок негативного сценарію, заявив Президент Петро Порошенко, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони України.
«Ми здатні захистити нашу державу», – заявив Президент. Він повідомив, що, як Верховний Головнокомандувач, дав відповідні доручення начальнику Генерального штабу та Міністру оборони. «Сьогодні сформовані декілька нових частин і з’єднань, які дозволять вже зараз перекрити можливі наступи в напрямках Маріуполя-Бердянська, Харкова і північніше Луганська, Дніпропетровської області», – заявив Президент.
За словами Глави держави, план по спорудженню фортифікаційних споруд першої, другої і третьої лінії чітко виконується. «Забезпечення наших Збройних сил новітньою технікою, як наступальною, так і розвідувальною, і системами управління вогнем триває достатньо ефективно», – сказав Президент. Петро Порошенко повідомив, що запропонує РНБО розглянути питання про внесення до Верховної Ради подання по скасуванню дії Закону про особливості місцевого самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей.
«Цей закон дався нам дуже нелегко. Але Україна продемонструвала своє надзвичайно відповідальне ставлення до Мінських домовленостей, продемонструвала всьому світу рішучість і налаштованість на мирний діалог. Цей Закон нам допоміг зупинити агресію і не дати нікому жодного приводу для того, щоб звинувачувати Україну в відході від мирного процесу, відході від пропозиції щодо політичного діалогу», – сказав Президент.
Петро Порошенко висловив переконання, що РНБО і Верховна Рада підтримають таке рішення і скасують дію цього Закону «як такого, який відіграв свою надзвичайну роль».
Президент підкреслив, що скасування цього Закону не означає відхід від Мінських домовленостей. За його словами, Київ буде готовий прийняти новий Закон за наступних умов: стійкого припинення вогню, відведення військ від лінії зіткнення, чіткої демаркації лінії зіткнення, яка зафіксована 5 вересня в Мінському протоколі, звільнення всіх заручників, в тому числі і тих, хто незаконно утримується на території Російської Федерації, а також за умов скасування незаконного виборчого фарсу від 2 листопада.
|