Як ми вже повідомляли (ВІКА №43, жовтень 2014), канівці почали отримувати “приписи-попередження” від КП “Водоканалізаційне господарство” про необхідність проведення повірки лічильників води. Ці категоричні “приписи-попередження” викликали неабиякий ажіотаж серед мешканців міста — люди почали телефонувати в редакцію, в міськвиконком, у Водоканал, намагаючись з’ясувати, що ж їм робити зі своїми лічильниками. На таку реакцію людей зреагував міський голова: у п’ятницю, 24 жовтня, він підписав розпорядження (див.нижче), яким призупинив необхідність проведення повірки лічильників до вироблення механізму цієї процедури:
Розпорядження міського голови
від 24.10.2014 № 211-р
Про повірку лічильників води
Відповідно до ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою зняття соціальної напруги, що виникла після попередження мешканців міста про необхідність повірки побутових лічильників води
1. Директору КП «УВКГ» Цюкало В.М. призупинити будь-які заходи по відношенню до мешканців міста, в чиїх помешканнях лічильники води потребують повірки, до напрацювання чіткого і зручного для громадян алгоритму виконання робіт з метою забезпечення повірки.
2. Начальнику відділу з питань ЖКГ, транспорту та зв’язку Кучі В.В. спільно з КП «УВКГ» (Цюкало В.М.) визначитись з діями кожного суб’єкта в ланцюгу «споживач води - надавач послуг - орган повірки». За необхідності передбачити мінімальну суму в бюджеті міста 2015 року та розрахувати вартість робіт з повірки лічильників, яку повинен сплачувати споживач.
3. Організацію виконання розпорядження покласти на першого заступника міського голови Коломійця В.В.
4. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.
Міський голова І.О.Ренькас
У понеділок, 27 жовтня, в кабінеті міського голови я спілкувався з цього приводу з першим заступником мера Канева Василем Коломійцем та начальником КП “Водоканалізаційне господарство” Володимиром Цюкалом.
Вдалось з’ясувати, звідки ж “ростуть ноги” у цього “попередження”, яке отримали мешканці міста. Як пояснив Володимир Цюкало, “в серпні нинішнього року з облдержадміністрації згідно з факсограмою Міністерства регіонального розвитку надійшло розпорядження про поквартальний моніторинг приладів обліку холодної і гарячої води. Згідно з цим документом, я повинен щоквартально звітувати в область, а область — в міністерство про те, яка ситуація у нас з лічильниками. Ми почали проводити аналіз і вибрали тільки тих споживачів, у кого лічильники відпрацювали встановлений паспортом на них термін експлуатації. На сьогоднішній день проаналізували ситуацію з лічильниками по вулиці Леніна №№194, 196, 198, 200 та по вулиці 206 Дивізії. В результаті аналізу ми виявили 576 лічильників, із них 363 лічильники експлуатуються більше 10 років, 185 — більше 12 років. Це при тому, що гарантійний термін експлуатації лічильників — 24 - 36 місяців, а 12 років для лічильників згідно з паспортом до них — термін експлуатації приладу. Тобто, лічильник, який відпрацював 10-12 років, підлягає ремонту або заміні на новий. Згідно з проведеним нами аналізом, в Каневі потрібно міняти на нові близько 9 тисяч лічильників — це ті лічильники, термін експлуатації яких закінчився, тобто лічильники пропрацювали 10-12 років”.
В процесі спілкування зі згаданими вище посадовцями вдалося з’ясувати наступне.
Повірка лічильників води проводиться у Черкасах, в Каневі такої служби немає і її створення накладне для міського бюджету — надто дороге обладнання для проведення повірки лічильниів. Вартість нового лічильника води на сьогоднішній день складає близько 150 гривень. Лічильники води бувають з діаметром приєднання до труби 15 та 20 мм, як правило, в більшості споживачів лічильники мають діаметр приєднання 15 мм, але перед тим, як купувати лічильник, варто зателефонувати спеціалісту Водоканалу і уточнити, якого саме діаметру слід купувати лічильник (телефони ми повідомимо в наступних публікаціях). Купуючи лічильник води, звертайте увагу на рік виготовлення лічильника: у ваших же інтересах купувати лічильник, випущений у 2014 році, а не раніше. Якщо ви купили вже лічильник, зателефонуйте у Водокананал стосовно термінів і умов його встановлення.
Вартість повірки лічильників води — не така вже й “захмарна”, як видається багатьом споживачам, але ці цифри будуть оприлюднені після затвердженого міськвиконкомом порядку повірки і заміни лічильників.
Слід зазначити, що наведена в цій публікації інформація стосується не лише тих канівців, які отримали уже “приписи-попередження” стосовно повірки лічильників, а й тих, хто ці повідомлення ще не отримував, а особливо тих, у кого встановлені лічильники вже відпрацювали 10 і більше років.
Василь Коломієць під час нашої зустрічі висловив припущення, що протягом найближчого місяця на засіданні міськвиконкому буде затверджений порядок і деталі повірки лічильників води. Цей порядок ми обов’язково опублікуємо в нашій газеті.
Ще одна деталь. Коли цей матеріал був уже підготовлений до друку, в редакцію зателефонували з КП “Водоканалізаційне господарство” і повідомили, що на сьогоднішній день існує багато протирічивих моментів в багатьох містах України щодо повірки лічильників, і в зв’язку з цим 4 листопада у Києві у директора департаменту тарифної політики та регулювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення відбудеться семінар для представників водоканалізаційних господарств країни. Після цієї дати в одному з номерів газети ми повідомимо читачів про результати цього семінару та про рішення міськвиконкому щодо порядку проведення повірки та встановлення нових лічильників у квартирах канівців.
Валерій РЕВА, газета ВІКА №44, жовтень 21014 |