Компанія «Нібулон» хоче збудувати на лівому березі Дніпра зерновий термінал
У п’ятницю, 12 березня ц.р. у Канівському міськвиконкомі пройшла зустріч громадськості міста, депутатів міськради з представниками сільськогосподарської компанії «Нібулон», яка має намір збудувати на лівому березі Дніпра на території Канева (район старого мосту, площа території близько 5 га) термінал для попередньої обробки та перевантажування зернових, а також подальшого їх транспортування Дніпром до місця призначення. Як заявили представники компанії, проект будівництва терміналу було розроблено з метою ефективного використання транзитних можливостей Дніпра та відродження судноплавства на цій річці. Для Канева очевидною вигодою, за словами представників компанії, є доходи від сплати податків підприємства та допомога у вирішенні різних соціальних проблем.
Деяких депутатів насторожили масштаби будівництва майбутнього терміналу та його потужність. За їхніми словами, на території Канівщини вже працюють два великі підприємства, — ЗАТ «Укршампіньйон» та «Наша ряба», — ставлення канівців до яких неоднозначне. Представники «Нібулону» запевнили громадськість, що працюватиме компанія чесно і відкрито, дотримуючись чинного законодавства, у т.ч. і щодо захисту навколишнього середовища. Пообіцяли також проводити активну діяльність у соціальній сфері: допомагати школам, лікарні, відремонтувати під’їздні дороги до терміналу. Розглядається також можливість відновлення залізничного сполучення до станції «Ліпляве»....................................
Тим, хто вже зрадів, пропоную звернути увагу на те,що проекти "Укршампіньйона" та "Нашої ряби" теж не смерділи і були на паперах привабливими. А Канівську ГЕС до будівництва теж рекламували, як техногенну прикрасу Дніпра. А що маємо?
А крім цього поцікавтеся, наскільки люди в Борисполі задоволені тим алюмінієвим заводом, який попав в Бориспіль після того, як розмістити його в Каневі на лівому березі заборонили.
Розвивати виробництво потрібно для отримання робочих місць, але при цьому відношення до промислових "гігантів" має бути дуже обережним. Як правило, для жителів місцевості, де вони розміщені, з ними більше біди, ніж радощів.
А все от того что нет местного независимого СМИ. Такие вещи не обсуждаются на сайте, где ежедневно тусуются 10 или 15 человек.
"Днипрова зирка" ни авторитета не имеет среди населения да и тираж далеко невысокий. Так же "Час Пик".
Ото они там поговорят между собой, кому-то из местных депутатов Нибулон подарит комп на школу (в смысле домой), кого-то просто деньгами заинтересуют - и миськрада даст разрешение на строительство.
А потом когда загадят Левый берег - более-менее еще чистое место в районе - население будет про себя плюваться и ругаться, что построили это так называемое сховище для зерновых.
КСтати, в "Днепровой зирке" было сказано, что в миськраде кроме депутатов и представителей Нибулона присутствовала "громада". Так а где ж она интересно там была? И кто из представителей этой громады решал строить или не строить Нибулону. Кажется, и не было там никакой громады и никто их и не спрашивал об этом.
Нет СМИ.
Бо бл..ледацюги нихера работь не хочем (максимум барыжить по магазах и базарах)... рот открили на... и ждем манну небесную. Нифига подобно.. Канів буде аграрно-промисловим. За туризм забудьте...!!
О каком производстве может идти речь- если мы беречь ничо не умеем.Сколько Всякого добра разбазарили, а теперь в крайности кидаемся.Дожились до того шо в Каневе, уже Всё привозное, своего то ничё - то нима, то нету, все розбазарили.Куда ни коснись, то с Черкас, то с Киева, шо умельцы в Каневе кончились?Наверное Vasoback має рацію.Тільки треба в першу чергу, самих себе працювати заставити, а не на когось надіятися, та чекати Манни небесної, в виде дерьма Всякого то сверху, то снизу по Днепру.
«А давайте пофантазируем - какое производство вы бы хотели в каневе? Так чтобы без недостатков, чтобы все были рады.»
Я скажу: розвивай виробництво у будь-якому напрямку, якщо маєш за що його розвивати.
Та проблема якраз у тому, що хто б не взявся щось запровадити тут – ЗАОЩАДЖУЄ на витратах по забезпеченню екологічних стандартів, стандартів безпеки і охорони праці, побуту на виробництві, на оплаті праці місцевої робочої сили. І заощаджує, в першу чергу, тому, що на Канівщині це їм «сходить з рук». І ця «ощадливість» часом є злочинною до здоров’я людей і стану навколишнього середовища.
Але перш за все варто берегти і розвивати наші підприємства по переробці сільгосппродукції (сирзавод, «Верес») і створювати подібні інші. Можна й «Нібулон» будувати. Але територію під його будівництво треба обмежити і заборонити висоту будівель і споруд при розміщенні їх на лівому березі понад висоту двоповерхового будинку. Та ці підприємства не мають переслідувати ціль розкрутки надзвичайно великих обсягів виробництва. І «Наша ряба» булла б нормальним виробництвом, якби вона обмежила обсяги виробництва разів у 5, як мінімум, до теперішніх.
І «Шампіньйон» хай би працював, але продукцією для реалізації мають бути гриби в розумних обсягах, а ні в якому разі не компост. І це підприємство має пильно контролювати здоров’я працівників на надзвичайно шкідливому для здоров’я виробництві грибів. Вони мали б побудувати і оснастити сучасним обладнанням власну поліклініку і лікарню на щедріше оплачувати працю на шкідливих роботах.
Натомість варто реанімувати виробництво приладобудування на базі «Магніту», виробництво медичної техніки, підтримати виробництво металоконструкцій на базі «Закордоненерго». Але скрізь потрібні великі гроші, віддача від вкладення яких швидкою не вийде.
Ну ще, звичайно, майбутній напрямок розвитку Канева – розбудова структур і закладів туристичного бізнесу.
«А давайте пофантазируем - какое производство вы бы хотели в Каневе? Так чтобы без недостатков, чтобы все были рады.»
Ответ напрашивается сам по себе, а кто этим займётся? Ведь у Нас на Украине, когда доходит до дела, то Все ,как крысы с корабля по норам прячутся, зато в колуарах демагогию умеем разводить.
Такі виробництва можна розміщувати тільки подалі від цивілізації та людей. Місто Канів може мати розвиток за рахунок високотехнологічного виробництва та туризму. Мінімум шкоди. Переробка с/г продукції завжди буде створювати проблеми як із сморідом, пилом, засміченням Дніпра. Природа нашого міста не для таких монстрів. Уявіть 30-метрову вежу напроти старого мосту - чи не прикраса? А поруч металеві величезні бочки. Не вони повині до нас приходити, а ми повинні шукати інвесторів, пропонувати і нав'язувати їм своє бачення розвитку міста. А поки є Вася, то так і буде.
wolf, які ми, такий Вася. ))
Він же має догодити кожному, хто обрав його. А більшість з них кажуть "дай". Попробуй всім надати пільги за минулі заслуги, якщо зараз в економіці нема толку і в бюджеті лише дірки від раніше з"їдених бубликів.
Прочитав статью с перечислением всех плюсов от строительства элеватора в Каневе, поискала в И-нете информацию о минусах, о которых «Нибулон» умалчивает. Вот какое воздействие на окружающую среду оказывают подобные зерноперерабатывающие предприятия:
1. В результате очистки зерна происходят пылевые выбросы, достаточно сильно загрязняющие атмосферу и вредные для здоровья.
2. При сжигании лузги от семечек подсолнуха образуются канцерогены (вещества, вызывающие рак), тоже попадающие в воздух.
3. Происходит задымление окружающей территории (и соответствующий запах) при сжигании отходов производства.
4. Загрязненные нефтепродуктами сточные воды (тоже канцерогенны и вообще опасны для здоровья), попадут в итоге и в Днепр, и в грунтовые воды.
5. Выбросы оксидов серы и азота при сжигании топлива в котельной.
6. Большое количество грузовиков-зерновозов, загрязняющих воздух выхлопами и разбивающих и без того «убитые» дороги.
Учитывая, что элеватор додумались строить прямо в городе (сколько там метров до левого берега), все эти «прелести» мы и наши дети вкусим в полном объеме! А что, у каневчан много лишнего здоровья? Или недостаточный процент онкологических заболеваний по району? Тут подумать надо, стоит ли оно того: ради ста рабочих мест жертвовать здоровьем ВСЕХ жителей города (я уже не говорю про природу, пляжи, тишину и т.д.)? И думать быстрее, пока «наверху», как обычно, без нас все не решили. Может, если найдется достаточно единомышленников, устроить какие-нибудь акции протеста? Или связаться с инициативной группой каневчан, о которой упоминают в статье?
Де жа вью(щось уже таке було!)Я пам"ятаю як у "Д.З".розхвалювали таку чисту і не вонючу Курву рябу -а тепер що?А ви подумайте про дороги-весь великовантажний транспорт з Черкас і Миронівки через все місто!А їх і так не має.Як казав власник Рябої-спочатку курник а потім, дороги!Ну й що?Отримали?Зрозуміло,що за всі блага цивілізації потрібно платити,але не такою ціною!!Потрібно щоб місцева влада домовлялася конкретно-ми вам дозвіл.а ви місту те іте!І зверніть увагу-місту,а не Коломійцю і його компаньйонам по корупційному,кривавому бізнесу!!!
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]