Радіостанція Євгена Морозова – модернізований ним же японський підсилювач 1980-х років, є також радіотехніка 70-х років і апарати, яким більше півстоліттяСергій Ребров, російські космонавти й ватиканські ченці – серед тих, із ким спілкуються у радіоефірі канівські аматори.
Два роки тому більше десятка канівських радіолюбителів об’єдналися в міський радіоклуб, який взяла під опіку міська станція юних техніків. Радіоаматори налагодили зв’язок з усіма континентами. Очолив радіостанцію Євген Морозов. Об’єднання радіолюбителів – новітній період в багаторічній історії підкорення радіопростору, яке у Каневі активно розпочалося у 60-х роках минулого століття.
Радіостанція Євгена Морозова – модернізований ним же японський підсилювач 1980-х років, є також радіотехніка 70-х років і апарати, яким більше півстоліття
88 – "з любов’ю і поцілунком"
...Радіожаргон вважається найввічливішою мовою світу. У цьому я пересвідчилася, спостерігаючи зв’язок між Євгеном Морозовим і радіолюбителем з підмосковного міста Димитрова. Чемно привітавшись один з одним, вони назвали свої позивні, повідомили, хто з якого міста, коротко розповіли, де воно є і чим відоме, спілкувалися щодо якості зв’язку, наявної у кожного апаратури...
Якість апаратури у всіх різна, проте це аж ніяк не впливає на щирість людських стосунків і практично не впливає на якість зв’язку. До речі, за часів Радянського Союзу заборонялося називати місце розташування радіостанції. За порушення могли відібрати ліцензію і заборонити виходити в ефір.
У радіолюбителів є своя "конституція", в якій прописані певні правила. Наприклад, забороняється обговорення питань міжнаціональних і міжрелігійних відносин, політичної діяльності, суто комерційних справ, а також зміни державного устрою, військових дій, виявляти відвертий цинізм, нетактовне ставлення до кореспондента або третьої особи.
– Найбільш дисципліновані у цьому сенсі білоруси, – каже Євген Михайлович. – Вони не дозволяють собі і натяку на якісь провокаційні розмови. У росіян іноді буває, що в розмові зачіпають політику, але я стараюся не вступати з ними у полеміку.
На теренах колишнього Союзу мова спілкування зазвичай російська. З іншими країнами – англійська. Євген Морозов залюбки використовує азбуку Морзе. У цьому плані він – один з найкращих "морзистів" радіоефіру. Хіба що у Німеччині є кілька його колег. Щоправда, їм уже під 80 років. У сфері радіоаматорства існує система знаків, за допомогою яких можна спілкуватися без слів. Зокрема це цифрові символи. Наприклад, 73 означає "всього доброго", 88 – "з любов’ю і поцілунком". Останню фразу зазвичай адресують жінкам, котрі також виходять в ефір.
В одному ряду – канівець, шейх, футболіст, монах
Вперше в радіоефір Євген Морозов вийшов у 1973 році. Спочатку як спостерігач, згодом отримав індивідуальний позивний, яким користується досі – UX1CW. У звичайному житті він працює оператором міської котельні. До радіо приохотився в армії, де був радистом. За кілька десятиліть роботи в ефірі налагодив більше 10 тисяч контактів із радіолюбителями з усіх континентів.
За роки незалежності канівські аматори робили і роблять справді державної ваги справу – дають цінну інформацію про державу Україну. Євген Михайлович пригадує, що ще в кінці 90-х років минулого століття з Бразилії спеціальні картки, як документальне підтвердження зв’язку, радіоаматори пересилали через Москву. Нині завдяки канівським радіолюбителям про Україну і Канів знають у більш як 200 країнах світу. Певних успіхів досягла і новостворена колективна радіостанція Канева, яка об’єднала близько 15 радіолюбителів: за два роки налагодили радіоконтакт з більш як 100 країнами світу і мали 5,5 тисячі радіозв’язків. Крім того, у місті є кілька індивідуальних радіостанцій. Усі вони – легальні і мають ліцензію. Моніторинг їхньої діяльності здійснює Євген Морозов, маючи на це спеціальний дозвіл.
Нині в радіоефірі лишилися найбільш віддані улюбленій справі. Любов до радіотехніки успадкував від свого батька Сергій Кохно. Він наймолодший з канівських радіоаматорів. Хлопець тричі виходив на радіозв’язок з російськими космічними кораблями. Для цього він використав як природний ретранслятор поверхню Місяця.
Євген Михайлович показує десятки дипломів, які він отримав за кілька десятиліть роботи в радіоефірі. Є в радіолюбителя і картка, надіслана відомим футболістом Сергієм Ребровим.
– У Сергія Реброва успіхи у радіозв’язку не менші, ніж у спорті, – каже Євген Морозов. – У своїй групі він завоював перше місце на чемпіонаті світу. Серед відомих радіолюбителів також Білл Клінтон, родина шейха Саудівської Аравії. У радіолюбителів нема поділу на королів, президентів, сантехніків – усі рівні.
Євген Михайлович мав радіозв’язок з ченцем із Ватикану, полярними станціями, королівством Монако. До речі, у світі радіолюбителів вважається престижною робота на далекі станції. Наприклад, робота з Північною Кореєю чи Ватиканом більш цінна, ніж з японськими чи американськими станціями, яких безліч.
Радіозв’язок має кілька напрямків – повсякденний, участь у змаганнях: міських, районних, обласних – аж до чемпіонату світу. Днями Євген Морозов брав участь у радіозв’язку, який організували Нідерланди. Про результати поки що не знає, але зазвичай він не пасе задніх...
Я сам знаю что такое новость. для "Прес-Центр" ето новость а дл яВАС блохи!
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]