За розпивання пива у громадських місцях відтепер штрафуватимуть на 6800 грн.
Віднині пити пиво та інші слабоалкогольні напої у громадському транспорті, на зупинках, дитячих майданчиках, у навчальних, освітньо-виховних закладах та інших місцях масового скупчення людей суворо заборонено. За порушення цих норм можна отримати штраф у понад 6000 грн. Серед нововведень уперше вводиться заборона на продаж слабоалкогольних напоїв особам до 18 років.
Директор департаменту екології та безпеки населення Черкаського міськвиконкому Юрій Підгорецький зауважує, що ухвалення таких законодавчих змін є надзвичайно важливим і потрібним кроком у напрямку оздоровлення суспільства, особливо молодого покоління. Адже закон суттєво розширює обмеження щодо продажу та споживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв.
За його словами, нехтування вищезазначених норм Закону коштуватиме чималих штрафів. Зокрема, істотно посилюється міра покарання за порушення вимог щодо обмеження продажу та споживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів. За це віднині передбачено штраф у розмірі 6800 грн. Тоді як раніше було 1700 грн. Також передбачена адміністративна відповідальність за необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації – 3400 грн.
Слідкувати за дотриманням законодавчих норм у Черкасах будуть дільничні та працівники патрульної служби.
Хоча, як розповів начальник відділу дільничних інспекторів міліції ГУ МВС України в Черкаській області Володимир Тютюнник, на початкових етапах зусилля правоохоронних органів спрямовуватимуться передовсім на інформування громадськості з нововведеннями, застосовуючи до порушників переважно – попередження. Адже стаття 178 Адмінкодексу (“розпивання спиртних напоїв у громадських місцях”) передбачає не лише накладання штрафу, але й попереджувальні засоби. При повторному ж учиненні порушення вже передбачається стягнення штрафу і навіть може бути адміністративний арешт – у залежності від складності скоєного.
— А от у роботі з неповнолітніми відповідні заходи вживатимуться не лише до них, але й до їхніх батьків, – зауважив Володимир Васильович.
Заступник директора департаменту муніципальної інспекції міськвиконкому Ольга Швець нагадала, що у 2005 році Черкаська міська рада ухвалила рішення “Про впорядкування тютюнопаління в місті”, визначивши місця вільні від тютюнового диму. Контроль за його виконанням покладено на правоохоронні органи. Окрім того, у 2009 році було ухвалене рішення “Про обмеження вживання алкогольних напоїв у громадських місцях м. Черкаси”, яким визначалися зони, де заборонено вживати алкогольні напої. Також відповідним рішенням Черкаської міської ради неповнолітнім заборонили відвідувати розважальні заклади після 23 години без супроводу батьків або опікунів.
— Аби забезпечити дотримання згаданих норм обов’язково необхідна співпраця з правоохоронними органами. Тому що інспектори муніципальної інспекції не мають повноважень встановлювати особу, без чого неможливо скласти протокол і, відповідно, притягнути порушника до відповідальності, – наголошує Ольга Швець. Отож:
• де віднині не можна пити пиво (крім безалкогольного):
Згідно з прийнятим законопроектом, споживання слабоалкогольних напоїв і пива забороняється: у закладах охорони здоров’я; у навчальних та освітньо-виховних закладах; у громадському транспорті. Не можна пити на зупинках транспорту, у підземних переходах; в установах культури, у закритих спортивних спорудах (крім пива в пластиковій тарі), у ліфтах і таксофонах, на дитячих та спортивних майданчиках, у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установах.
• де не можна курити:
Законом забороняється куріння тютюнових виробів: у ліфтах, в установах охорони здоров’я, у навчальних та освітньо-виховних закладах, на дитячих майданчиках, на спортивних майданчиках, у під’їздах житлових будинків, у підземних переходах, у громадському транспорті.
• неповнолітнім – ніякої “слабоалкоголки”.
Щодо продажу слабоалкогольних напоїв і пива Законом вводяться обмеження, які діють для алкоголю і тютюнових виробів. Тобто, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, що не досягли 18 років.
• на свята можна буде взагалі заборонити продаж алкоголю.
Згідно із нововведенням, на час проведення масових заходів сільські, селищні і міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива в пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв і куріння тютюнових виробів.
Довідка. Закон визначає слабоалкогольні напої як алкогольні напої з умістом етилового спирту від 1,2 до 8,5 відсотків об’ємних одиниць та екстрактних речовин не більше 14 г на 100 см3, виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів і консервантів, насичені або ненасичені діоксидом вуглецю.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]