Русмір» на Савур-могилі: свято на кістках
Русмір» на Савур-могилі: свято на кістках
Мова — це не просто фонетичне кодування певних предметів чи явищ. Це ще й підсвідомий вплив на формування ментальності народу. В Росії не замислюються, чому в них правда — «подноготная», а разговор — «откровенньїй». А це все звідти, з глибини московитського рабства й нелюдських катувань, „коімі" так славилася завжди земля московська.
І ще от: яка різниця між «праздником» і «святом»? Начебто те саме, але в Росії для цього поняття базовим є «праздность», а в нас — елементи святості.
На фото: типовий празднік, влаштований „русмі-ром" на Савур-могилі. Приїхали місцеві мешканці з дітьми. Вони празднуют. Там, де всього кілька днів минуло, як прибрали трупи, ходять мужики з пива-сом. Ви можете уявити собі подібне на Інститутській? Я не можу.
Ось як презентує це дійство Наталья Козловская (із мєстних): «Всем ополченцам благодарность за нашу сегодня безопасность на Саур-Могиле. За очень вкус-ньій кулеш и за обалденньїй шашльїк по очень низ-кой цене».
Ви розумієте, що відбувається? Вони там шашлики на природі влаштували! Та ще й — «по очєнь нізкой ценє»... Хтось може мені пояснити, як ми будемо далі жити в одній країні? От чесно, без істерики? Я не хочу постійно ненавидіти їх. Правда. Я хочу жити в одній країні з українцями, мати спільну мову й цінності. Я хочу, щоб у моїй державі Герої УПА славилися на державному рівні, а ідоли совдепії були знищені раз і на все. І я більше не маю наміру толерувати будь-які антиукраїнські випади. Не подобається українське? — Ворог.
Все мусить бути ясно і просто. Компроміси в принципових питаннях досягаються, зазвичай, коштом наших інтересів. Понад двадцять років нам казали: „Не можна порушувати мовне питання. Не дратуйте людей! Вони ж наші співгромадяни, їм треба час!" Скільки? От ті, кому було 20 - зараз за 40. І що?
Бандера, який сидів у Заксенхаузені практично до кінця війни, вам не подобається? А чому? Він що, прийшов на ваші русмірські землі і влаштував там парочку голодоморів? Чи може вивозив вас вагонами з Вологди в Казахстан? Ні. То що вам не подобається? Що ми хочемо жити у своїй хаті за своїми традиціями і звичаями? О, то великий гріх...
А знаєте, є одна цікава особливість: ті кримські татари, з якими мені доводилося спілкуватися, не мають жодних претензій до Степана Бандери. Чому б це?
Може, тому, що попри всякі негаразди, вони не мали наміру виморити нас голодом і заселити наші міста й села, а нам ніколи не спала б на думку нелюдська ідея — виселити цей сусідній народ з їхньої Батьківщини? Може, в цьому причина?
Так от: я не маю наміру бути толерантним до ворога. А оте бидло, що влаштувало на могилі шашлики „по нізкой ценє", для мене ворог. Це не значить, що я хочу їх убивати чи щось подібне - просто я не хочу мати з ними нічого спільного.
Окрім стіни.
Р. S. А оте місце, де вони зібрались попразновать, варто перейменувати на Саур-Мангал. Та й ціну на шашлики вже можна піднімати. Як знам 'я пабєди.
Олег Синякевич, оглядач
|