Верховна Рада та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію України та Євросоюзу.
За відповідне рішення проголосувало 355 народних депутатів України, а у Стразбурзі за нього проголосувало 535 євродепутати.
Виходить, через три роки в Лондоні наша гривня 33 £ курсуватиме?
Проте дебати щодо ратифікації угоди про асоціацію показали, що рішення, ухвалене наприкінці минулого тижня Києвом, Москвою і Брюсселем, про відкладення імплементації угоди про асоціацію, було доволі неоднозначно сприйнято серед євродепутатів.
"Я особисто багато працювала над цією угодою, і сьогодні не знаю: плакати мені чи радіти", - сказала німецька депутат Ребекка Гармс. На її думку, відкладення імплементації угоди - "це не те, про що мріяли українці". Укладений компроміс щодо відтермінування економічної частини угоди Ребекка Хармс назвала "самообманом Євросоюзу".
Німецький депутат Ельмар Брок доволі оптимістично налаштований з приводу майбутнього Угоди. "Ми ратифікуємо цей документ сьогодні, цей текст буде зафіксовано, і ніхто ні за яких умов не зможе змінити його", - заявив він.
Президент Європарламенту Мартин Шульц назвав цю подію "історичною і безпрецедентною, якою всі ми маємо пишатися". Угода була ратифікована абсолютною більшістю. "За" проголосувало 535 депутатів, 127 - "проти". Ухвалення угоди про асоціацію з Україною євродепутати вітали оплесками стоячи. Щоправда, представники крайніх правих сил та "ліві" демонстративно залишилися сидіти на своїх місцях.
Якщо на дебатах, які передували ратифікації угоди, у залі були присутні лише кілька десятків євродепутатів, то під час голосування була заповнена не лише сесійна зала, а й усі гостьові трибуни. На столах кількох парламентарів стояли жовто-блакитні прапорці, та й сама атмосфера у залі, підігріта емоційними виступами під час дебатів, які передували ратифікації, була відчутно наелектризованою.
Для того, щоб Київ і Страсбург могли синхронно проголосували за текст угоди про асоціацію, було організовано телеміст. За подіями у Верховній Раді європарламентарі спостерігали на двох великих екранах і промову президента Порошенка не раз зустрічали оплесками. Проте після його слів "Хто тепер закриє двері в ЄС перед Україною? Хто буде проти того, щоб запросити Україну до Євросоюзу?" у секторі, який традиційно займають позафракційні депутати та політична група "Європа за свободу та демократію", що об’єднує консерваторів і євроскептиків, підвелося багато рук і залунали вигуки: "Ми!".
Якщо українські депутати, проголосувавши за угоду, почали співати національний гімн, то європейські парламентарі спочатку зустріли цю подію оплесками, проте за хвилину зі свого місця підвівся депутат Яцек Саріуш-Вольськи, за ним - Ельмар Брок, потім їхньому прикладу послідували майже всі депутати і присутні на трибунах, таким чином вітаючи подію, яка, за словами Мартина Шульца, "втілила в життя мрію сотень тисяч українців і тих, хто боровся за неї на Майдані". |