Минулого тижня Олександр Черевко побував у Каневі, де ознайомився з ходом ремонтно-реставраційних робіт у музеї Шевченка.
Реконструкція та реставрація об’єктів Шевченківського національного заповідника у Каневі була розпочата у 2004 році у зв’язку з підготовкою до відзначення в 2011 році 150-річчя з дня повернення праху Великого Кобзаря до України та у 2014 році – 200-річчя від дня його народження.
У 2008 році обласна державна адміністрації прийняла на себе функції замовника по проведенню робіт. Голова облдержадміністрації підписав ряд доручень та розпоряджень по пришвидшенню завершення ремонтно-реставраційних та відновлювальних робіт. Через недостатнє фінансування з Держбюджету роботи тривають і нині. У кінці року уряд частково профінансував роботи у приміщенні музею Тараса Шевченка. Підрядникам вдалося оперативно освоїти до 13 млн. грн., решту коштів довелось повернути в бюджет.
За словами Олександра Черевка, на сьогодні об’єкт готовий на 60% , а для його введення в експлуатацію потрібно 30 млн. грн.
- Зроблено вже багато – ми збільшили площу заповідника, будівлі музею, що дало змогу розширити експозицію і створити належні умови для співробітників та відвідувачів. Ремонтно-реставраційні роботи виконані якісно та професійно. Відтепер музей матиме сучасні інженерні мережі, пожежно-охоронне устаткування, пандуси для інвалідів. Підрядники працювали у дві зміни, було задіяно понад 300 будівельників.
Губернатор Черкащини вважає, що завершити реконструкцію музею Тараса Шевченка – це справа загальнонаціональна.
– Роботи можна швидко закінчити, та все залежить від наявності фінансування, від того, чи будуть закладені у Державний бюджет 2010 року витрати на реконструкцію. На жаль, у 2009 році ми отримали кошти лише 9 грудня, що не дозволило їх освоїти в повному обсязі, - каже керівник області.
- Опираючись на Указ Президента України «Про заходи, присвячені 150-й річниці від дня смерті Т.Г.Шевченка та перепоховання його в Україні», ми будемо просити Уряд та Верховну Раду України виділити кошти на завершення реконструкції національної святині. У нас є реальна можливість до 22 травня здати цей об’єкт, - вважає він.
Олександр Черевко наголошує, що політика в цьому питанні зайва, і сподівається, що кошти виділятимуться, і це дасть можливість Національному музею Тараса Шевченка відчинити свої двері для відвідувачів в найближчий час.
– Наше завдання – гідно підготуватися до відзначення цієї дати. Вже найближчим часом буде завершено благоустрій схилів біля могили, облаштовано під’їзні дороги до Тарасової гори, прибережні території, реставрацію інтер'єрів Успенського (Георгіївського) собору, де відспівували перед похованням Великого Кобзаря, а також буде створено Шевченківський національний культурний центр на базі міського будинку культури, завершено газифікацію міста та проведено газопровід до Чернечої гори, - зазначає керівник області.
Джерело: прес-служба Черкаської ОДА |