Сьогодні, як ми вже повідомляли раніше, Верховна Рада не включила до порядку денного сесії жоден із шести законопроектів, які вносили зміни у правила проведення парламентських виборів. Таким чином, вважає народний депутат, “батьківщинівець” Леонід Даценко, якщо парламент буде розпущено наприкінці серпня, то вибори відбудуться за старою змішаною системою, а відповідно, суттєвого оновлення його не відбудеться. “Депутати категорично не підтримали найкращий законопроект Сергія Соболєва, який передбачав виборчу систему за партійними відкритими списками. Звісно, більшості олігархів, які утримують сьогодні цілі депутатські групи, така виборча система не вигідна. А отже, вибори, якщо вони будуть оголошені, будуть проведені за старими правилами, коли 50% парламенту складуть депутати, що будуть обрані за закритими партійними списками, а 50% – мажоритарники, які можуть відновити практику “купівлі” округів. Тобто олігархи мають найбільше шансів провести до Верховної Ради свої численні групи і викручувати українцям руки й надалі. Можу впевнено сказати, що, скажімо, Черкащина навряд чи отримає інших представників у парламенті. Ну, хіба що Михайло Поплавський обере і скупить по 300 гривень якийсь інший округ вже не в нашій області. Я голосував за всі законопроекти, окрім того, що передбачав чисту “мажоритарку”, але мого голосу виявилось недостатньо”, – прокоментував ситуацію у парламенті Леонід Даценко.
На думку парламентарія, сьогодні обіграти олігархів можна було б іншим шляхом, який не передбачає значних витрат із бюджету, навіть навпаки.
“У зв’язку із вище викладеним, у мене питання, а чи доцільно в умовах війни і без гарантії суттєвого оновлення парламенту викидати на позачергові вибори понад 600 мільйонів гривень? Думаю, є кращий шлях. Генеральна прокуратура мала б підготувати і подати до парламенту список тих народних депутатів, які спочатку обкрадали, а тоді зрадили країну, починаючи з Володимира Олійника, Єфремова, Чечетова і закінчуючи останнім комуністом. Найбільш одіозних, кілька десятків. А на день голосування рішення про зняття з них депутатської недоторканості під Верховною Радою варто було було б зібрати велелюдний мітинг. Під тиском народу, впевнений, 226 голосів у парламенті знайшлося б. І вивести цих “діячів” із приміщення Ради у наручниках. А накрадене ними повернути державі. Таким чином ми суттєво підняли б якість роботи Ради і відновили б довіру народу. Можна було б і вибори відкласти до завершення Антитерористичної операції на Сході, хоча ті депутати із старої команди Януковича, які залишилися б у залі, проголосували б, як зайчики, за всі народні закони. В тому числі і за люстрацію та виборчий закон про відкриті партійні списки. Бо вибрали б менше зло між в’яницею і перспективою не потрапити у Верховну Раду знову”, – запропонував свій радикальний план оновлення влади народний депутат.
Даценко переконаний, що всі інші спроби “торгуватись” із проолігархічними і проросійськими силами у парламенті до реформ не призведуть, ба навіть не можуть теоретично призвести. Тільки демонстрація рішучості із боку Президента і здорових демократичних сил може хитнути ситуацію. |