У селі Ліпляве Канівського району справжні пристрасті вирували не у день виборів Президента, а наступного дня, 8 лютого, коли на сходці села люди чинили спротив рішенню ЗАТ "Миронівська птахофабрика" (фірма "Наша Ряба") будувати на околиці села очисні споруди.
Зал засідань Ліплявської сільської ради був переповнений – більше півтисячі жителів села прийшли на сходку з єдиним бажанням: сказати рішуче "Ні!" будівництву очисних споруд на західній околиці села, за кілька десятків метрів від дренажного каналу, який сполучений з Дніпром. Із Канева підтримати селян приїхали члени садового товариства, чиї дачі розташовані за 200-300 метрів від місця, де планується будівництво очисних споруд. На сходці не було представників ЗАТ "Миронівська птахофабрика", хоча їх запрошували. – Як стало зрозуміло з відповіді директора ЗАТ "Миронівська птахофабрика" на мій депутатський запит, стривоженість жителів Ліплявого виявилася небезпідставною, – каже депутат Канівської районної ради Михайло Бала. – Будівництво очисних таки розпочнеться. Більше того, споруди, викуплені для цієї мети, розташовані за адресою: село Ліпляве, вул. Гайдара, 2А, тобто безпосередньо в селі. І хоча керівництво поважного підприємства запевняє, що все буде робитися згідно з нормами чинного законодавства та враховуючи думку громадськості, наразі є небезпідставні сумніви.
– "Наша Ряба" порушує законодавство і в тій частині, що змінює цільове призначення придбаного об’єкта, – розмірковує житель Ліплявого Євген Письмак. – Спочатку там був асфальтний завод – його придбали для будівництва бази відпочинку, то нехай то і буде зона відпочинку, там дуже гарна природа, близько дренажний канал.
Ліплявці вже мають проблеми від сусідства з цехами з вирощування курей – хутір Германів потерпає від неприємного запаху, люди скаржаться на забруднення води у криницях. Учасники сходки створили ініціативну групу, яка буде контролювати ситуацію навколо можливого будівництва очисних споруд.
|