В Кременчугском водохранилище в урочищах «Байкал» и «Очеретяное» Черкасской области гибнет рыба. Это одни из крупнейших нерестилищ области, их площадь достигает 250 гектаров. В результате чрезвычайной ситуации потери рыбного хозяйства Черкасской области составляют свыше 2,5 млн.грн. По предварительным данным управления госрыбохраны, от удушения погибло 7 тонн молодняка карпа, леща, сома, плотвицы и сазана. Рыба гибнет от того, что 15-сантиметровый слой льда давит мальков рыбы на мели, и от недостатка воздуха они погибают.
Проблема в том, что осенью уровень воды в этих урочищах падает, и рыба оказывается отрезанной от водохранилища. Если выкопать ров, который бы соединял урочища с Кременчугским водохранилищем, то проблемы не было, заявили в управлении госрыбохраны. На дноуглубительные работы нужно около 1 млн.грн. и разрешения от прилегающих к водохранилищу сел. Деньги уже есть, но нет согласования двух сельских советов - Лесковского и Червонослободского. В прошлом году в урочищах «Байкал» и «Очеретяное» погибло свыше 30 тонн рыбы.
Когда я был маленьким, нам в школе рассказывали о заморе рыбы.
И также также рассказывали как обеспечить рыбу кислородом - просто воткнуть пучок камыша в лунку.
На все 250 га надо косу, ледобур, снегоход и 2 человеко-дня.
И, самое главное, желание.
Жаль, что дяди из Госрыбохраны в школе не учились...
В урочищах Байкал та Очеретяне поблизу сіл Худяки та Леськи Черкаського району гине риба. Крига завтовшки 15 см не пропускає повітря. За попередніми підрахунками, загинуло понад 4 т малька.
— Сніг придавив кригу, а крига придавила рибу. Може бути те, що й 10 років тому, коли тут лягло 400 тонн риби, якщо нічого не будемо робити, — розповідає державний інспектор рибохорони Юрій Трофименко.
Щодня на кригу з лопатами та палицями виходять працівники рибохорони та рибалки. Гуртом пробивають лунки. Рятують рибу і спеціальними помпами. Перекачуючи воду з однієї лунки в іншу, таким чином насичують водойму киснем. Торік за такий пристрій обласна влада віддала понад 12 тис. грн. Проте щоб зарадити ситуації, потрібно принаймні 10 таких помп.
— Я дзвонив і в Кабмін на гарячу лінію, і до обласної влади ми зверталися, але ніде ніякої реакції. Риба всім потрібна тільки тоді, коли йде її вилов, тоді всі нам допомагають, — скаржиться рибінспектор.
Торік у Черкасидержрибоохороні розробили проект, який міг би допомогти рибі вижити взимку. Нерестилище мали з’єднати з Дніпром, щоб мальок під час морозів переходив у річку. Проте сільські ради прилеглих сіл на такі дії своєї згоди не дали.
Один льодобур, як на фото, робить лунку дiаметром 20см в 15-ти сантиметровому льоду приблизно за 15 секунд.
З переходами-перекурами це буде 60 лунок за годину без особливих зусиль.
Якщо порiвняти вартiсть бура 2500 гривен з вартiстю загиблоi риби...
А что вы так беспокоетесь? Пусть браконеры парятся а также рыбколхозы которым за это деньги перечисляют. Просто так ничего не бывает, детки. Всё идёт как надо. Кому надо? а хз кому. А кому не надо?)
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]