Міжвідомчий координаційний штаб з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції
За оперативною інформацією загальна кількість громадян України, які переселені з району проведення АТО до інших регіонів складає 37 тис. 988 осіб, у тому числі 13 тис. 994 дитини, 4 тис. 871 інваліди та особи похилого віку. Реальна кількість переміщених осіб може бути більшою у зв’язку з тим, що значна частина громадян здійснила переміщення самостійно (до родичів, знайомих тощо) без проходження реєстрації.
Міжвідомчий координаційний штаб та відповідні регіональні штаби з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції цілодобово приймають звернення від людей, які вирішили залишити райони проведення АТО.
Тільки за останню добу на гарячі телефонні лінії оперативного штабу надійшло 43 телефонних звернення від жителів Донецької та Луганської областей, а до регіональних штабів у Луганській та Донецькій областяхбезпосередньо звернулися та отримали допомогу 474 громадянина.
Більш складна ситуація щодо розміщення громадян, організації їх життєзабезпечення складається в місті Київ (прийнято 5 тис. 387 осіб), у Харківській (7 тис. 134 особи), Запорізькій (3 тис. 531 особа), Одеській (3 тис. 717 осіб), Дніпропетровській (3 тис. 279 осіб) та Київській (2 тис. 976 осіб) областях. Найменша кількість розселених в Волинській (242 особи), Тернопільській (246 осіб) областях. З метою комплексного вирішення питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з району антитерористичної операції в інші регіони України у державному центрі управління в надзвичайних ситуаціях організовано роботу оперативної групи Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій і районів проведення антитерористичної операції (всього 15 центральних органів виконавчої влади). Організовано систему збору та узагальнення інформації про громадян, переміщених з районів АТО та розселених в інших регіонах України, яка надходить до оперативної групи від центральних органів виконавчої влади та регіональних штабів. Для звернень громадянам які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції, з метою роз'яснень прав та обов'язків, шляхів розв'язання їх соціально-побутових проблем визначено єдиний телефонний номер «101».
Регіональними штабами разом з місцевими органами виконавчої влади уточнюється перелік об’єктів державної, комунальної та приватної власності, у яких можливе додаткове розміщення громадян (всього 4 тис. 80 об’єктів, в яких можливе розміщення 52 тис. осіб), здійснюється інвентаризація приміщень, їх паспортизація, перевіряється відповідність технічним вимогам (оперативна інформація в розрізі регіонів додається).
Укрзалізницею проведено розрахунки рухомого складу та варіанти його застосування з урахуванням безперебійного вивозу виїжджаючого населення у регіони України.
На сьогодні з Донецької та Луганської областей, згідно розкладу руху щоденно курсує 19 пасажирських поїздів, у тому числі у західному та південному напрямку – 14 поїздів, у східному – 5 поїздів.
У резерві знаходиться 36 пасажирських вагонів (м. Донецьк – 18 вагонів, м. Маріуполь – 12 вагонів; м. Луганськ – 6 вагонів).
Крім того, сформовано резервний склад пасажирських поїздів, які знаходяться у м. Донецьку (17 вагонів) та м. Луганську (18 вагонів), для призначення, у разі необхідності, додаткових поїздів.
Додатково сформовано резервні поїзди на Південній (33 вагони) та Придніпровські (32 вагони) залізницях.
Для зустрічі внутрішньо переміщених осіб на кордонах районів АТО ДСНС України розгорнуто 3 транзитних пункти з розрахунку до 400 осіб кожний, а саме:
Донецька область – в районі міста Красноармійськ;
Луганська область – в районі міста Сватове;
Харківська область – в районі міста Барвінкове.
Пункти розпочали свою роботу. Для їх розгортання залучено підрозділи ДСНС України у Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Полтавській та Черкаській областях. Пункти розпочали свою роботу під керівництвом заступників директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації.
У м. Барвінкове Харківської області пункт дозволяє здійснювати реєстрацію, надання (за необхідністю) медичної та психологічної допомоги та тимчасово розмістити 300 осіб (змонтовано 15 наметів та підготовлено 5 польових кухонь). На базі 4-х загальноосвітніх шкіл міста створено резервні пункти тимчасового перебування громадян (станом на 07.07.2014 готові розмістити 150 осіб), а у разі необхідності додатково ще 150 осіб.
У м. Красноармійську Донецької області на території стадіону загальноосвітньої школи № 4 розгорнуто транзитний пункт зустрічі внутрішнього переміщення громадян (далі – транзитний пункт).
На території транзитного пункту розгорнуто житлову зону для розміщення внутрішньо переміщених осіб з розрахунку на одночасне перебування 330 осіб.
У м. Сватове Луганської області забезпечено функціонування транзитного пункту зустрічі переміщених осіб: організовано водозабезпечення господарської та санітарної зон, освітлення території та наметів, вирішено питання щодо забезпечення транзитного пункту продуктами харчування та твердим паливом. Всього у житловій зоні розгорнуто 10 наметів для розміщення 200 осіб, у разі необхідності в готовності додаткового розгортання перебуває 10 наметів на 200 осіб.
Всього протягом доби на транзитний пункт зустрічі звернулося 35 осіб, забезпечено харчуванням 7 громадян (з них 2 дітей) з м. Луганськ та м. Лисичанськ, яких розміщено у приватному житловому секторі м. Сватове, поселено до житлового сектору та забезпечено харчуванням 4 громадян, які переміщуються з м. Луганськ до місця тимчасового розміщення у м. Київ.
Організовано відправку 24 осіб (з них 12 дітей) додатковим потягом Сватово – Харків – Київ – Львів (на Київському залізничному вокзалі організовано роботу кімнати матері і дитини, пункту харчування, забезпечено роботу медичної та психологічної служб, надано допомогу громадянам під час посадки на потяг).
Піротехнічними підрозділами ДСНС України протягом 6-8 липня 2014 року у м. Словянську виявлено та вилучено: мінометні міни 82 мм – 2 од., 120 мм – 58 од.; артилерійські снаряди 30 мм – 17 од., 122 мм – 8 од.; набої 5,45 та 7,62 – 1300 шт.; гранати до РПГ-7 – 4 од.; стрілкова зброя – 1 од.; переносний ракетний комплекс – 2 од.; підствольні гранати ВОГ-17 – 6 од.; протитанкові міни ТМ-62М – 2 одиниці, підшивачі до протитанкових мін ТМ-62М – 5 од., «коктейлі Молотова» - 60л.
Всього обстежено: територію Слов’янської ТЕС площею 4,5 га. та територію під ЛЕП площею 3 га. у районі сел. Миколаївка Слов’янського району. Під час обстеження виявлено: міни НОНА – 6 од., 82 мм – 2 од.; артилерійські снаряди 122 мм – 8 од.; касетні елементи – 7 одинць, гранати РПГ-18 – 1 од., набої 7,62 – 39 од.
Виявлені вибухо-небезпечні предмети вивезено та передано до складу АТО.
Організовано взаємодію з бригадами обленерго щодо обстеження території вздовж ліній електропередач та забезпечено електроживлення за допомогою переносних електростанцій: міського відділу внутрішніх справ, центральної міської лікарні, центральної районної лікарні, казначейства, Словянської міської ради та Пенсійного фонду.
Начальник Канівського РВ
Управління ДСНС України
у Черкаській області
Андрій Хижняк |