У Каневі, здається, починає відроджуватись прибережна зона. Принаймні початок цьому покладено не у вигляді обіцянок, а конкретними діями.
Як ВІКА повідомляла раніше (№25, червень 2014), на прес-конференції, яка відбулась в міськвиконкомі 16 червня, міський голова Ігор Ренькас в присутності журналістів дав доручення керівнику КП “Місто” до 7 липня встановити відповідні заборонні знаки на всіх в’їздах на міську набережну. 6 липня це доручення було виконане (на фото).
7 липня в кабінеті міського голови відбулась чергова прес-конференція. Вона скоріше нагадувала дискусію журналістів з міським головою про наступні кроки щодо впорядкування міської набережної.
У процесі цієї розмови міський голова зокрема зазначив, що в Каневі з’явився ще один патріот міста, який за власною ініціативою виготовив сміттєзбиральні пристосування з поліетиленовими пакетами і встановив їх на стовпах на набережній алеї. Цей же ініціатор “поставив там свою людину, яка міняє заповнені сміттям пакети, викошує там траву...”. Прізвище цього ініціатора — Рахуба Микола, керівник малого підприємства від Київського механічного заводу, який займається металообробкою в Каневі. Варто зазначити, що відтепер працівникам ДАІ “розв’язані руки” щодо набережної. Тепер ДАІ регулярно буде навідуватись на набережну і штрафуватиме власників автотранспорту, які заїжджатимуть в цю зону, будуть паркуватись там. За кількома статтями — порушення вимог дорожніх знаків “проїзд заборонено” та порушення правил паркування і “пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів” (Кодекс про адміністративні правопорушення, ст.153).
Віднині на набережну може заїжджати лише службовий транспорт — ДАІ, транспорт комунальних служб, швидка допомога, пожежники.
У ході дискусії міський голова Ігор Ренькас пообіцяв журналістам, що матиме розмову з працівниками ДАІ про надання ними прізвищ порушників, оштрафованих на набережній, для оприлюднення у засобах масової інформації, щоб мешканці міста знали “своїх героїв”.
За розведення багать та розпивання спиртних напоїв на міській набережній на порушників тепер чекає штраф до 1360 гривень.
На алеї, що веде на набережну, у ці дні з’явився перший за всю історію міста фонтан. Вода у фонтані використовується за оборотним принципом — та вода, яка запущена у штучну водойму, постійно в ній циркулює, не витікаючи назовні. Водойма і вода оброблені хімічними препаратами від грибків та бактерій.
В процесі дискусії з мером було також порушено питання щодо пільгового перевезення пасажирів. Так, було зазначено про недотримання автоперевізником графіка пільгових рейсів. Як приклад було наведено факт відсутності пільгового рейсу у суботу, 5 липня, з часом відправлення 15.00 згідно з графіком пільгового автобуса №1 з площі Соборної. “Якщо з технічних причин цей автобус не міг виконати пільговий рейс, чому керівництво підприємства-перевізника не випустило в рейс інший автобус? — поставив питання міському голові журналіст. — Нехай з незначним запізненням, але він мав виконати передбачений графіком рейс. Адже мова йде про пенсіонерів, які, можливо, не маючи ні копійки у кишені, розраховували за своїм посвідченням добратися додому, скажімо, з дачної ділянки саме цим рейсом”.
На що міський голова Ігор Ренькас заявив: “Перевізник у нас проходить через конкурс. Якщо такі випадки ще будуть, ми можемо припинити договірні відносини з перевізником. При проведенні наступного конкурсу на перевезення, який відбудеться в наступному році, всі ці зауваження ми відслідковуємо і буде припинено з перевізником договір на перевезення”.
Варто зазначити, що це вже не перший “фокус” у виконанні автоперевізника. Як ми повідомляли минулого року (ВІКА №24, червень 2013), під виглядом переміщення пільгових рейсів у часі, перевізник самовільно видалив з пільгового графіка аж 14 пільгових рейсів. Лише після оприлюднення у ЗМІ цього факту “зниклі” пільгові рейси були відновлені.
Валерій РЕВА, газета ВІКА №28, липень 2014 |