Останнім часом у Каневі зростає рівень шахрайства, – про це повідомляє перший заступник начальника Канівського міськвідділу міліції Сергій Ждан.
– Ми вже неодноразово попереджували населення про телефонне шахрайство. Коли до людей вночі телефонують і говорять, що ваша дитина нині перебуває в міліції й для того, щоб ми її звільнили надішліть певну суму на карту або перешліть на номер мобільного телефону. Люди не розібравшись у ситуації, мерщій виконують забаганки злочинців. При цьому вони забувають зателефонувати до відділку міліції і переконатися чи насправді їхню дитину було затримано. Бували випадки, коли за вечір по всьому місту скуповували картки для поповнення рахунку, оскільки грабіжники в такий спосіб вирішили нажитися на людях – пояснює Сергій Ждан. Ще один із варіантів телефонного шахрайства, коли злочинці розповідають, наприклад, чоловікові, що мають фото його дружини із коханцем. Якщо в нього виникне бажання отримати ці світлини, спочатку він має перерахувати кошти на карту шахраєві.
«Технічні можливості шахраїв зростають з року в рік. Нині все частіше ми маємо справу з інтернет шахрайствами, а тут знайти винних, м’яко кажучи, не просто»,– розповідає Сергій Ждан. На сьогодні на різних інтернет-ресурсах існує низка оголошень із рубрики «Продам»: машину, коляску, велосипед і т. д., що є знахідкою для злочинців. Так вони вишуковують майбутніх покупців, прохають перерахувати завдаток на картку, а потім їхати по товар. У результаті люди їдуть по автомобіль аж у Чернігів і шукають вулицю, якої насправді й не існує.
Або ж інший варіант. Коли шахраї навпаки побачивши оголошення із рубрики «продам», телефонують до власників товару і переконують, що купують їхню продукцію. Але кошти вони хочуть перерахувати на картку, а для цього необхідно вставити вашу картку в банкомат, продиктувати певні коди. В результаті чого із рахунку зникають кошти.
Незважаючи на те, що рівень розкриття злочинності в нашому місті чи не найвищий в області, проте телефонні та інтернет шахрайства досить складно розкривати, оскільки банки не надають інформацію стосовно своїх клієнтів. Тому працівники міліції, закликають громадян бути обачнішими та не потурати провокаціям злочинців.
Окрім цього, збільшилась кількість ромів, оскільки до Києва з Луганська та Донецька переїхало два табори циган, «Але ж ми маємо розуміти, що Київ це вже не так і далеко, а ромам потрібно десь кочувати. Тож краще не ризикувати і не запрошувати до ваших осель незнайомців.
Ось нещодавно був випадок, коли дві циганки потрапили до квартири пенсіонера, який скаржився на зір. І доки одна з них відволікала розмовою чоловіка, інша винесла з квартири 13 тисяч доларів. Для того, щоб потім не довелося працівникам міліції шукати ваші кошти та майно просимо ще раз всіх громадян бути уважнішими та розсудливими».
Газета «Канівчанка» |