Село Грищенці Канівського району. Деяким чиновникам прийшла в голову ''геніальна'' думка реорганізувати тут школу із 11-річної на 9-річну. А в ній навчається 55 діток, працює 17 вчителів. Немає двох класів, однак є перспектива, бо є дві групи дошкільнят при шкільному дитсадку. Голова Канівської районної ради Дмитро Шелест на зустрічі із шкільним колективом доповів, що ідея про реорганізацію грунтується на абсолютно завищених фінансових показниках. ''Ніхто не розбирається на місці, не спілкується з людьми, а я поговорив із директором, і з'ясував, що картина не така вже й страшна. По суті, питання лише в 40 тисячах гривень, а відділ освіти говорить про брак мільйонів, пропонуючи економити і погрожуючи не дати дозволу на відкриття цієї школи'', - розповів Шелест. На зустріч приїхав і депутат Верховної Ради Леонід Даценко. ''Я є одним із співавторів постанови про накладення мораторію на закриття і реорганізацію шкіл, за який проголосувала Верховна Рада. Тому якщо громада проти - то ніхто нічого не зробить. Тим більше, коли районна рада на вашій стороні. Вам необхідно зібрати сільську громаду і прийняти таке рішення на сходці, оформивши все протокольно'', - сказав Даценко. ''Ви не погоджуйтесь і на запропоновану вам відділом освіти зміну назви, бо це може дати підстави зменшити вам фінансування і потім закрити'', - порадила помічник Даценка Віра Носенко. А депутат районної ради Микола Фесенко повідомив, що депутати райради запропонували підготувати звернення до Кабінету Міністрів, Верховної Ради із пропозицією переглянути спосіб розрахунку фінансування освіти не лише на одного учня, а і на один заклад. Дивно тільки, що процес реорганізації ініціює районний відділ освіти, той орган влади, який покликаний захищати освітян. Утім, про канівських чиновників від освіти у районі можна почути багато пікантних подробиць. Від пиятик на роботі, про що писала навіть центральна преса, і до ''любові'' до завищених у десятки разів платіжок, які вони намагаються ''пропхнути'' через раду.
Минобразования Украины готовит реформу всей сферы образования.
Об этом накануне сообщил министр Сергей Квит.
«Мы планируем ввести прямые выборы ректоров всем преподавательским коллективом вуза. Это поможет в борьбе с коррупцией», — сказал Квит. Кроме того, по словам министра, в следующем году планируется отмена сборников заданий для итоговых аттестаций среди учеников 9-х и 11-х классов.
«Для младшеклассников вообще не будет аттестации, и итоговая оценка им будет ставиться на основе текущих», — сообщил по этому поводу замминистра Павел Полянский.
В свою очередь, Сергей Квит добавил, что будет пересмотрено количество школ в Украине. «Есть школы, в которых учатся по два десятка человек, а это крайне нерационально», — считает министр.
З батьків "добровільно-примусово" деруть гроші на ремонти, мультимедійну апаратуру, тощо
А в той же час кожна дитина, яка має бажання вступити до вищого навчального закладу, ВИМУШЕНА користуватись послугами кваліфікованого репетитора (за чималі гроші)!!!
safron,
В розвинутих країнах зараз навпаки зменшують наповнення класів до 9-12 учнів для покращення рівня освіти. Що деруть, то це факт, та це провина держави, яка не забезпечує необхідним.
KROS (Фесенко), скажи, будь ласка, до кого можуть бути претензії, якщо при владі зараз такі особи як: Даценко, Старікова, Коваль, Шелест? Та й ти не остання особа в районній владі. Не гнівіть Бога та не смішіть людей, бо восени ще прийдеться йти до них на "поклон".
Лицемірству Носенко, не кажучи про її "порядність", годі й казати! Бувши заступником голови райдержадміністрації, вона особисто закривала школи, училище. А зараз корчить з себе правдолюбку та великого "діяча місцевого розливу". Як це все огидно! Скільки можна дурити простий сільський люд!!?
safron, нажаль, але ми зараз перебуваємо в стані, описаному Ч.Дарвіном, а саме "еволюція". Це проявляється в тому, що суспільні стосунки розвиваються і переходять на інший рівень. Нікому вже не вигідно вчити ВСІХ, тягнути їх за вуха. Хто хоче навчатись, той має платити, або бути обдарованою дитиною. Хто не хоче чи не може навчатись - отримуйте загальну мінімальну освіту (читати-писати) і на роботу, робочими, різноробочими.
safron,24.06,20:41.А в той же час кожна дитина, яка має бажання вступити до вищого навчального закладу, ВИМУШЕНА користуватись послугами кваліфікованого репетитора (за чималі гроші)!!!
Донька закінчила школу, тепер можу сміливо викласти свою думку про якість освіти. До репетиторів ходили рік з чотирьох предметів, якщо підрахувати суму, то можливо було б краще заощадити ці кошти та вступити до омріяного ВУЗу за гроші,тобто на контракт... Система репетиторства,на разі,буде працювати ще довго...доти, поки вчителі не будуть отримувати належну заробітну плату...:(
Александр;)Даруйте,нікому не вигідно вчити всіх... А чи не обов"язок вчителя ВЧИТИ ВСИХ!? Хто хоче навчатись, той має платити...А за які такі "голубі очі" вчителі отримують зарплатню? І з якого дива, дитина, яка хоче навчатись,повинна ще й платити?????????
Александр;)
25 червня 2014, пережитки СССР... Я зараз трохи нервую,бо доця здає останній іспит, та мушу сказати: а куди ж тих... діти? Якщо це ще й сільська школа?
Ось виписка із критеріїв оцінювання учнів:
ІV. Високий рівень компетентності.
“10” – Учень виявляє творчі здібності, самостійно визначає окремі цілі власної навчальної діяльності, пояснює окремі нові факти, явища, ідеї, під керівництвом вчителя знаходить джерела інформації та самостійно використовує їх для реалізацій поставлених перед ним навчальних цілей, судження його логічні і достатньо обґрунтовані, може з не зовсім повним обґрунтуванням пояснити розв’язування завдань підвищеного рівня.
“11” – Учень може вільно висловити власні міркування і переконливо аргументувати їх, визначає порядок особистої навчальної діяльності, самостійно оцінює її результати, знаходить джерела інформації і використовує їх відповідно до мети і завдань власної пізнавальної діяльності. Використовує набуті знання і вміння в нестандартних ситуаціях, вміє з достатнім обґрунтуванням доводити теореми, пояснювати розв’язання завдань підвищеного рівня.
“12” – Учень виявляє особливі творчі здібності, самостійно розвиває власні обдарування і нахили на основі глибоких і міцних знань, вміє самостійно здобувати знання здобувати знання та доводити теореми, властивості, може самостійно пояснити розв’язування будь-якого завдання підвищеного рівня, виконати його з повним обґрунтуванням.
Як видно із тексту, сама система освіти створила умови, коли учень самостійно має опрацювувати матеріал, для того , щоб отримать 10-12 балів. Зі слів вчителів знаю, що на тестові завдання ЗНО виносяться питання, які взагалі не внесені в шкільну програму, з цього й випливає, що учень має самостійно, або з репетитором доучуватись щоб отримувать 10-12 балів. Тобто всі питання джо чиновників міністерства освіти, вони розробляють програми для школи і норми оцінювання. В мене в самого син на наступний рік закінчує школу і це питання мене турбує.
Dok,донька здавала ЗНО з історії, був шок:питання взяті з предмету "Художня культура",інші не з програми...добре, що у гімназії ми це вивчали... Я Вам співчуваю, але у вас ще є рік: готуйтесь!!!!!!!!!!!!
Діва,
Так про те й мова, що в цій державі все поставлено з ніг на голову, вчитель простий виконавець, а наші можновладці хочуть щоб населення було малограмотне. Тупим бидлом керувать простіше.
На скіки я зрозумів то говорять тут про сільську школу, то в селі не бачив шоб хтось з учителів займався репетиторством. І діти сільські поступають у вузи на бюджет. Ящо батькина своєму місці, то на уроці дитина може вивчить все що дає школа.
Діва, "А чи не обов"язок вчителя ВЧИТИ ВСИХ!? Хто хоче навчатись, той має платити...А за які такі "голубі очі" вчителі отримують зарплатню? І з якого дива, дитина, яка хоче навчатись,повинна ще й платити?????????"
safron,
Коли ваша дитина поступить в університет, то школа вам буде райом! Там запитаїте за шо викладачі зарплату получають, як по "болонські системі" студент повинен 60% матеріалу самостійно вивчить і так далі.
З впевненыстю можу сказати, що у сільських навчальних закладах Каывського району працюють розумні і відповідальні педагоги, які надають досить якісну освіту. Щороку 75% випускників вступають до вищих та неповних вищих навчальних закладів. Відносно репетиторства-ми теж брали, але лише для підстраховки. А закривати школи-це ініціатива влади, а не відділу освіти. Владі розумні діти не потрібні, у них свої є, вивчені за кордоном. Щодо оплати вчителів-знайдіть тарифні ставки педагогів у інтернеті і заплачте разом з ними. У цьому році лише у Канівському районі намірились познімати всі добавки з учителів-за стаж, за класне керівництво і т.д. От тоді візьмемося за голову всі...
Справа зовсім не в освіті і в учнях, а в тому, що працівники освіти серьйозний електорат в їх чисельній кількості.І якщо зараз палко відстоювати ЇХ інтереси, можна заручитися серйозною підтримкою на чергових виборах, як педагогічних колективів так і батьків унів.Оце мабуть дійсна правда.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]