kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Міські новини, екологія 

КАНІВСЬКА ГАЕС: БУТИ ЧИ НЕ БУТИ?

В умовах війни ключове питання — енергетична незалежність держави, щодо якого зобов'язані дійти згоди і політики, і промисловці, і громада

Сьогодні наша країна живе і працює в стані війни. Сьогодні  кожен центнер вирощеного врожаю, кожна тонна виплавленої сталі, кожен мегават виробленої електроенергії - на вагу золота, тому що вони, в першу чергу, спрямовуються на зміцнення нашої обороноздатності. У цих надзвичайно складних умовах нехтувати шансом наростити енергетичний потенціал Батьківщини шляхом завершення вже розпочатого будівництва гідроакумулюючої станції (під яку ще за часів СРСР було виконано значний обсяг підготовчих робіт) бу-ло б прикладом безгосподарності й недалекоглядності. Звісно, згоду на будівництво, перш за все, мусить дати місцева канівська громада. Свідома, патріотично налаштована, відповідальна громада.

Існує п'ять ключових моментів, на яких грунтується позиція ініціатора будівництва - Публічного Акціонерного Товариства "Укргідроенерго".

  • Момент перший. Україна прямує до Євросоюзу.
  • Євросоюз не дасть збудувати в Україні об'єкт, що нестиме екологічну загрозу населенню.

Україна - не бананова республіка, якою керують дрімучі й жорстокі диктатори, експлуатуючи її населення лише для власного зиску. Цю істину довели Майдан, Небесна сотня, наші гвардійці, котрі нині стоять на захисті східних рубежів країни. Ми позбулися ярма попередньої влади і нині послідовно рухаємося до Євросоюзу: підписали угоду про асоціацію з ЄС, домоглися спрощення візового режиму, прагнемо і будемо невдовзі прийняті до євроспільноти. Будь-яке будівництво, що наразі планується чи розгортається в нашій державі, узгоджується з європейськими законами та нормами, підганяється під стандарти розвинутих країн, моніториться на предмет екологічної безпеки, зрештою, контролюється фінансовими аудиторськими компаніями. Сьогодні в Європі чи десь-інде в цивілізованому світі ви не знайдете жодної банківської установи, яка візьме на себе відповідальність інвестувати в завідомо ризикований в плані техногенної безпеки об'єкт, який може завдати збитків. До речі, переговори з інвесторами, що їх провело ПАТ "Укргідроенерго", дали позитивні результати. Отож, про жодного кота в мішку не йдеться.

Якщо говорити зрозумілою мовою, суть полягає ось в чому: Європа не допустить, щоб у неї під боком, у країні, яка невдовзі вступить до ЄС, була закладена, як кажуть, "міна вповільненої дії".

Світ став глобальним, будь-яке порушення балансу у будь-якій із країн може призвести до відчутних збоїв у роботі цілої енергосистеми континенту. Європейці сім раз відміряють, перш ніж один раз відріжуть. Цих принципів вони навчають і нас. Український уряд був би самогубцем, якби паралельно із рухом до Європи готував нашим західним партнерам такий собі "сюрприз" у вигляді будівництва "шкідливої" гідроакумулюючої станції.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк є переконаним євроінтегратором, рішуче виступає за європейські цінності. Ось його думка щодо бу-дівництва Канівської ГАЕС (цитата з листа-відповіді на запит народного депутата від Черкащини Леоніда Даценка від 18.04.2014 р.): "У 2013 році державним підприємством "Укрдержбудекспертиза" здій-снена комплексна державна експертиза проекту "Будівництво Канівської ГАЕС" щодо дотримання вимог до міцності, надійності та довговічності, експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної безпеки та енергозбереження. За підсумком експертизи було отримано позитивний екс- пертний звіт".

Важливий факт: ПАТ "Укргідроенерго" не приватна контора чи зареєстрована на підставних осіб офшорна фірма. Публічне Акціонерне Товариство "Укргідроенерго" є цілком публічною державною компанією - 100% її акцій належать державі Україна. Отже, і відповідальність компанії - державна. І перед Європою, і перед власним народом, і перед жителями Канева та сіл району, зокрема.

 

  • Момент другий. Війна і енергетика.
  • Або чому одними лише гаслами ворога не здолати?

Сьогодні в Україні важко знайти людину, яка б не задавала собі запитання: а що особисто я можу зробити для країни, для армії, для перемоги? Настав час істини для кожного. Працівники установ, орга-нізацій, великих і дрібних підприємств, середнього біз-несу - всі намагаються віднайти можливість внести посильну дещицю до спільної справи - зміцнення обороноздатності України. Хтось збирає і передає на передову продукти харчування, хтось купує за власний кошт каски й бронежилети, хтось плавить сталь, хтось лікує поранених, хтось вирощує пшеницю, хтось виробляє електроенергію.

Останнє є особливо актуальним. Адже Україна продовжує залишатися енергетично залежною державою. Ціна на природний газ, який постачають для української промисловості та населення наші ж кривдники, практично ставить державу на межу банкрутства. Нам слід терміново позбуватися газової кабали. Модернізовані Київська ГЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Дніпродзержинська ГЕС, ДніпроГЕС, інші гідроелектростанції України, в тому числі, й побудована в недалекому майбутньому Канівська ГАЕС, покликані допомогти нам звільнитися від енергетичної залежності в умовах російської військової агресії. Це не приватна ініціатива, це - стратегія держави. І програми, що впроваджує ПАТ "Укргідроенерго" у цьому зв'язку, продиктовані насамперед державними інтересами. Слід зазначити, що в цьому процесі задіяні не лише профільні енергетичні підприємства та організації, а й місцеві громади.

Для декого з канівчан може видатися дивним, але, приміром, у тій же Львівській області одним із перспективних шляхів нарощування власних енергетичних резервів сьогодні називають так звану малу енергетику. Про це йшлося на недавньому круглому столі "Інвестиційне середовище Львівщини на ринку виробництва енергоносіїв в умовах російської військової агресії". Як зазначив Андріан Фітьо - провідний експерт моніторингового проекту, в умовах використання Росією ціни на природній газ як чинника постійного тиску на Україну, надзвичайно актуальним є пошук шляхів вирівнювання видобування енергоносіїв та споживання енергії в Україні.

На думку заслуженого енергетика України, геолога Ярослава Шпака, попри насторожливе ставлення громадських організацій щодо малих ГЕС карпатських річок, вони не зашкодять екології регіону. "На наш погляд, малі ГЕС карпатських річок будуть не шкодити Карпатам, а прикрашати їх. Бі-ля кожної ГЕС з'являється не-велика водойма - це умови для відпочинку. ГЕС фільтрує річкову воду, щоб та була чистою. Тобто є цілий ряд факторів позитивного впливу ГЕС, - зазначив Ярослав Шпак. - Тільки в одній Львівській області щорічно на таких електростанціях можна виробляти приблизно 500 млн. кВт год.".

До речі, проведення круглого столу ініціювали не енергетики, а самі громадські активісти, жителі Львівщини. Одними лише гаслами ворога не здолати. Слід оперативно нарощувати міць країни, базовою складовою якої є енергетика.

Виступаючи на нараді, що пройшла 23 травня ц.р. на базі Канівської ГЕС, Генеральний директор ПАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота підкреслив, що Канівська ГАЕС збільшить системний резерв об'єднаної енергосистеми України на 1000 МВт швидкостартуючої маневрової потужності в її центрі, а використання повною мірою від-новлюваних джерел енергії буде  безумовним кроком забезпечення енергонезалежності нашої країни.

 

  • Момент третій. Обпікшись на молоці...
  • Будь-яке нове починання спершу зустрічає несприйняття з боку населення...

Усім відома фраза: "Стратити не можна помилувати". Від того, де в ній буде поставлено розділовий знак, залежатиме життя людини. Краще, звичайно, крапку поставити таким чином: "Стратити не можна. Помилувати". І людина залишиться живою. А як бути із станцією? "Будувати ГАЕС не можна. Відмінити!". Чи навпаки: "Будувати ГАЕС! Не можна відмінити". За звичкою люди наїжачуються наразі проти будь-якого нововведення. Нічого дивного: 80 років радянського "одобрямсу", коли всі плани партії одноголосно втілювалися в життя, стали для населення справжньою кісткою в горлі. З приходом незалежності, коли з'явилася можливість вільно висловлювати власну думку, і влада почала з нею рахуватися, люди за інерцією продовжували владі не довіряти. Цей процес триває донині. Нічого дивного тут немає.

Взяти той же Канів. Місто та села району свого часу ощасливили і "курячими", і "грибними" запахами, та так, що жителям і досі в носі крутить. Власники підприємств знай собі рахують прибутки, а людям тимчасом доводиться "аромати" через власні легені фільтрувати. Звісно, усе це робилося за згоди та безпосередньої участі влади. Тож недовіра до будь-яких починань і нововведень цілком виправдана. Обпікшись, як кажуть, на молоці, канівці готові вже й на воду дмухати.

Проте жодна будова на Ка-нівщині не розпочиналася й не проходила за такого прискіпливого моніторингу з боку громадськості, як будівництво Ка-нівської ГАЕС. Від самого початку і донині всі дії, пов'язані з проектуванням Канівської гід-роакумулюючої станції, відбувалися відкрито, з чітким дотриманням чинного законодавства. Так, у газеті "Дніпрова Зірка" (№49-50 від 23.06.2006 р.) була оприлюднена Заява про екологічні наслідки будівництва Канівської ГАЕС. У листопаді 2008 року в селах Пшеничники й Бобриця Канівського району Публічне акціонерне товариство "Укргідроенерго" провело відкриті громадські слухання з питання продовження будівництва Канівської гідроакумулюючої станції та отримало позитивну оцінку що-до будівництва й експлуатації гідроакумулюючої станції з боку місцевих громад, про що було складено відповідні протоколи.

Неодноразово протягом останніх років відбувалися зустрічі керівництва ПАТ "Укргідроенерго" з представниками громад, органів місцевої влади, засобів масової інформації та громадських організацій. 11 вересня 2013 р. енергетики тримали іспит перед депутатами на сесії Канівської райради, а через два тижні, 26 вересня, винесли питання будівництва ГАЕС на сесію Канівської міськ-ради. "Навішування ярликів, безпідставна критика, провокаційні запитання - все це в минулому, - заявив нашому кореспонденту представник ПАТ "Укргідроенерго". - На обох депутатських форумах ми побачили бажання народних обранців об'єктивно розібратися в ситуації, прийняти правильне рішення й донести його до своїх виборців".

До речі, з метою донесення до громадськості своїх планів ПАТ "Укргідроенерго" 23 травня 2014 року у місті Канів провело вже згадуване спіль-не засідання Громадської ради Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Президії та Науково-техніч-ної ради Всеукраїнського громадського об'єднання "Укргідроенерго", відділення енергетики Всеукраїнського громадського наукового об'єднання "Українська академія наук" і Ради ветеранів енергетиків України. У роботі засідання взяли участь представники Верховної Ради України, Міненерго та вугільної промисловості України, Громадської ради Міненерго та вугільної промисловості України, Всеукраїнського громадського об'єднання "Укргідроенерго", Всеукраїнського громадського наукового об'єднання "Українська академія наук", Ради ветеранів енергетиків України, ПАТ "Укргідроенерго", представники місцевих орга-нів влади, органів місцевого самоврядування, представники провідних підприємств галузі відновлюваних джерел енергії та відомі науковці.

Під час засідання обговорювалася низка важливих питань. Серед них: проект будівництва Канівської ГАЕС та перспективи його реалізації у 2014 році; концепція, поточні проблеми та перспективи розвитку малої гідроенергетики; вітрова та сонячна енергетика: сьогодення та майбутнє. Авжеж, учасники засідання ухвалили рішення, в якому, зокрема, йдеться про підтримку відновлення будівництва Канівської ГАЕС у 2014 р. для виконання планів Енергетичної стратегії України на період до 2030 р.

На жаль, в одній із публікацій, розміщених в інтернеті, було допущено помилку - вказано, що відбулися громадські слухання на тему будівниц-тва Канівської ГАЕС, а не звичайна нарада, як було насправді. Офіційно заявляємо: це було планове засідання Громадської ради Міненерго та суміжних організацій, видавати це засідання за проведення  громадських слухань ніхто не збирався. Про громадські слухання повідомляється заздалегідь у ЗМІ, до них ретельно готуються, запрошують громадськість, слухання протоколюються, потім присутні голосують і приймають те чи інше рішення більшістю голосів.

Важко працювати в умовах, коли кожен твій крок від-стежують, в кожній твоїй дії шукають приховані мотиви, коли до тебе виявляють підвищену увагу і навіть підозріливість. Але ПАТ "Укргідро-енерго" немає що приховувати. Воно саме йде до людей, ді-литься планами й упевнено дивиться в перспективу. Зрештою, ми вже це проходили. Так було, наприклад, з Канівською ГЕС. Її теж багато хто в Каневі не хотів. Люди думали так: нехай Дніпро тече як і раніше - в бур'янах і верболозах, нехай тут не буде ні сучасних підприємств, ні багатоповерхових житлових будинків, ні шкіл, ні дитсадків, ні хорошої роботи. Нехай містечко й надалі буде схожим на велике село. Зате греблю не прорве, зате риба не пропаде, зате люди сидітимуть у своїх хатах і буде їм щастя...

Але Канівську ГЕС збудували. І коли турбіни запрацювали - багато канівців виявили бажання трудитися якраз саме тут, на новозбудованій електростанції. Чому? Тому що на станції були чудові умови праці, найвища в місті заробітна плата, соціальний захист робітників. І жити канівці хотіли "як у місті", тому стали перебиратися із своїх хатин у ба-гатоповерхові будинки з усіма зручностями, які зводилися завдяки будівництву ГЕС.

Минуло майже 40 років, а Канівська ГЕС і нині є одним із кращих підприємств міста, стабільно наповнює місцевий бюджет, забезпечує роботою сотні канівчан, надає людям допомогу і в радості, і в горі. Завдяки Канівській ГЕС у місто прийшли такі потужні підприєм-ства як будівельне управління "Дніпробуд", електромеханічний завод "Магніт", виробничо-комплектувальна база "Закордоненергобуд", комбінат консервованої продукції "Верес", відновив роботу Канівський маслосирзавод. Зрештою, завдяки ГЕС місто стало міс-том: виросли багатоповерхівки, з'явилися магазини, школи, дитсадки, будинок культури, кінотеатр, були заасфальтовані та забетоновані дороги.

 

  • Момент четвертий. 300 мільйонів гривень.
  • Можливо, декому з полі-тиків вони зайві. А Каневу будуть якраз

- Будівництво Канівської ГАЕС передбачає виділення коштів на соціальну інфраструктуру Канева й Канівського району. На сьогодні в проекті закладені кошти на соціальні потреби в розмірі 302 млн. грн. За 6,5 років, протягом яких триватиме будівництво, Ка-нівщина щороку отримуватиме близько 45 млн. грн. Це кошти, які будуть спрямовані на соці-альний розвиток краю. Крім того, у зв'язку із спорудженням Канівської ГАЕС буде створено більше 2000 робочих місць. Варто нагадати, що нині діюча Канівська ГЕС приносить сьогодні до місцевих бюджетів приблизно 35 млн. грн. податків, Канівська ГАЕС даватиме ще стільки ж, - повідомляє генеральний директор ПАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

Нині звідусіль тільки й лунають гучні заклики: "Україні потрібні інвестиції!". Дещо тихі-ше при цьому говорять: "Для приходу інвестицій потрібно створювати належний інвестиційний клімат". Простою мовою це означає: хочеш, щоб у твій район чи місто хтось вклав гроші - будь ласкавий,  забезпеч інвестору належне ставлення з боку населення, гарантуй, що на будівництво не приїдуть місцеві бандити й не почнуть вимагати відкату, потурбуйся про те, аби окремим "активістам" не спало на думку ні з того, ні з цього влаштувати пікетування чи блокування будівництва та під'їзних шляхів. Інвестор хоче надійно вкладати кошти й спокійно працювати. Гроші, як відомо, люблять тишу. Тож місцевій громаді і місцевій владі слід докласти зусиль, аби такий клімат у Каневі та районі було створено. Ціна питання того варта.

Сьогодні на сході країни йде війна, в деяких інших регіонах панує безвладдя. Люди не знають що робити, підприємства закриваються, виробництва згортаються, працівників відправляють в неоплачувані відпустки, а то й просто звіль-няють. А Каневу пропонують розпочати велике й перспективне будівництво. Такого шансу більше не буде. Втрачати його? На це питання мають відповісти самі канівці. Можливо, декому з політиків (як місцевим, так і столичним) сума в 300 млн. грн. видається дріб'язковою. А Каневу вона була б якраз доречною. Головне, щоб громада чітко контролювала надходження та ви-трачання інвестиційних коштів з тим, аби чиновники не "розпиляли" їх для власних потреб.

 

  • Момент п'ятий. Ще раз про екологію.
  • Для ПАТ "Укргідроенерго" питання екологічної безпеки Канівської ГАЕС - першочергове

Уже набили оскому твер-дження окремих діячів про те, що з початком роботи Канівської ГАЕС на місцевість довкола чекають всілякі екологічні негаразди. Аби не бути голо-слівними, наводимо ще одну цитату з офіційного листа-відповіді Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на запит народного депутата від Черкащини Леоніда Даценка від 18.04.2014 р.: "Щодо відомостей про висновки екологічних експертиз проекту будівництва Канівської ГАЕС. За інформацією Міненерговугілля, висновки експертиз ДП "Укрдержбудекспертиза" та Мінприроди проекту будівництва Канівської ГАЕС оприлюднені на сайті ПАТ "Укргідроенерго". Крім того, на цьому сайті є також розділ оцінки впливу на навколишнє середовище проекту будівництва Канівської ГАЕС.

Щодо радіоактивного забруднення водних мас Канівського водосховища (нижня водойма для Канівської ГАЕС) слід зазначити, що фахівцями Інституту гідробіології був детально розглянутий найгірший варіант зміни радіоекологічної ситуації внаслідок роботи Ка-нівської ГАЕС. Навіть за такого сценарію збільшення концен-трації радіонуклідів у воді, в зоні активного розмиву (1,6-1,7 відсотка площі дна Канівського водосховища у безпосередній близькості від ГАЕС) буде значно нижче допустимих рівнів для питної води і становитиме не більш як 3% допустимих рівнів. Через рік після пуску ГАЕС режим каламутності буде стабілізовано і концентрація радіонуклідів у воді практично не відрізнятиметься від сучасної. Така позиція підтверджується результатами досліджень мулу водосховища в зоні дії Київської ГАЕС, виконаних у 2011-2012 роках".

Ми живемо і працюємо в умовах ведення військових дій. Тому не менш важливим аніж питання екологічної безпеки є питання забезпечення на-дійної охорони гідротехнічних споруд. Не воєнізованою охороною із старими карабінами, а професійними військовими з найновішим озброєнням, включаючи підрозділи протиповітряної оборони. ПАТ "Укргідро-енерго" робить усе можливе, аби спільно з Міноборони, іншими силовими структурами вже найближчим часом якісно посилити охорону електро-станцій та інших об'єктів.

І останнє. В одній статті відповісти на всі питання немає змоги. Тому ПАТ "Укргідроенерго" обіцяє відповісти на всі можливі запити, надати через засоби масової інформації жителям міста Канів і Канівського району всі дані, всю необхідну інформацію, щоб під час ухвалення рішення люди керувалися не чутками й домислами, а зробили свій вибір усвідомлено, з відчуттям упевненості, що гідроакумулююча станція не зашкодить Каневу, а навпаки - у цей складний час допоможе йому вижити, дасть робочі місця, дасть інвестиції, сприятиме розвитку міста, зростанню добробуту людей. Канів і канівці на це заслужили.

За матеріалами ПАТ "Укргідроенерго"

 

 

Коментар Канівського міського голови Ігоря РЕНЬКАСА: 

- Я людина прагматична. Як міського голову, мене насамперед цікавить, що отримає в результаті будівництва ГАЕС місто Канів. 300 мільйонів - це добре. Але очевидно цю суму доведеться розділити між містом і районом. Кошти надаватимуть не всі відразу, а кількома траншами протягом 6 років. Це занадто довго. Тим часом уже сьогодні для Канева гострою проблемою є будівництво другої черги об'їзної дороги. Я проти того, щоб містом їздили великовагові автомобілі з будматеріалами. Таке вже було під час будівництва об'єктів "Нашої Ряби". Дорогу розбили вщент, а ремонтувати її довелося за міські кошти. Якщо "Укргідроенерго" розраховує на підтримку своїх планів щодо будівництва Канівської ГАЕС з боку населення та влади Канева, слід ввести в свій кошторис конкретний об'єкт - будівництво другої черги об'їзної дороги в Каневі (від шлюзу вздовж захисної греблі до бази ГАЕС в районі маяка). Ввести і збудувати цей об'єкт.

Крім того, фахівці "Укргідроенерго" мають донести до населення міста і району всю належну інформацію щодо екологічної безпеки гідроакумулюючої електро-станції та надати докази (розрахунки, аналізи, результати експертиз), що засвідчують ці факти. Жодне із запитань не повинно залишитися без відповіді. Це дозволить знизити рівень недовіри громади до будівництва. Важливим є посилення охорони гідротехнічних об'єктів. Тільки це питання слід вирішувати не колись, а сьогодні: на території України йдуть військові дії, від провокацій та актів агресії не убезпечений жоден регіон. Треба бути готовими до всього.

Мене переконувати щодо доцільності будівництва ГАЕС не потрібно. Так, я погоджуюся: Каневу потрібні інвестиції, робочі місця, житло, дороги тощо. Але разом з тим Каневу потрібні гарантії безпеки, чиста екологія, спокій. Істина лежить посередині. Сьогодні необхідно приймати зважені, взаємовигідні рішення - і для підприємства, і для громади. Якщо ПАТ "Укргідроенерго" буде переслідувати корпоративні інтереси, дбати лише про власну вигоду - з будівництвом нічого не вийде. Якщо ж енергетики готові вкласти кошти в конкретні об'єкти інфраструктури Канева - громада міста піде назустріч. 

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. Тема, порушена в матеріалі, є надзвичайно актуальною. Запрошуємо читачів газети висловити свою думку з приводу будівництва Канівської ГАЕС, навести свої аргументи "за" чи "проти", задати питання, які вас хвилюють. Обговорення на шпальтах "Дніпрової Зірки" сприятиме прийняттю зваженого і правильного рішення по цій проблемі, яка набуває нового змісту в умовах ведення нашою країною воєнних дій проти агресії з боку Росії.

WayBe

12 червня 2014, 21:42

Теги статті:
ГАЕС  будівництво  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 26

Сторінка коментарів: 1
volcitca

12 червня 2014, 22:45

IP: 37.139.178.xxx
Рейтинг: 0
На жаль все вже вирішили і без нас...
Вже працюють фірми по затвердженому проекту.
Будівництво почалось,хоча і не всі це зрозуміли.
Вже через рік ми не побачимо нашого такого рідного "Голубого озера".
Тільки стане воно разочка в 4 більше і не таке блакитне.. як колись((
nnn1
12 червня 2014, 22:50

IP: 93.74.80.xxx
Рейтинг: 0
В чергоий раз громадськість Канева хочуть обдурити. Канівська ГАЕС буде споживати більше єлектроєнергії ніж виробляти. І тому для того щоб не втрачати єлектроєнергію її не можна будувати.
Viktor47

12 червня 2014, 23:27

IP: 80.136.223.xxx
Рейтинг: 0
nnn1, Канівська ГАЕС буде споживати більше єлектроєнергії ніж виробляти.Хорошо , допустим ты прав,тогда обьясни людям,где ты взял эту информацию? Ведь это серьезное заявление. Работали над этим проектом институты и ни хрена не поняли, что напроектировали, , а ты , оказывается, в курсе и промолчал!
nnn1
12 червня 2014, 23:38

IP: 93.74.80.xxx
Рейтинг: 0
Виктор вообще-то законы физики никто не отменял. Для чего нужна эта ГАЕС я уже неоднократно здесь писал и рассказывал. Повторяться не буду.
Viktor47

13 червня 2014, 00:02

IP: 80.136.223.xxx
Рейтинг: 0
nnn1, Я не читал твоих , возможно ты прав, но при чем тут закон физики. Если разговор идет с экологической точки зрения , тут спора нет, да и рыбка прекрасная в озере ловиться.Электричество, это моя профессия и я не мог пройти мимо этой темы.Обьяснять мне о работе ГАЭС в часы "пик" и т.д мне не нужно , это и так понятно.Неужели насосы употребляют столько эл.энергии, что турбины ,за время их работы,выработают меньше эл.энергии,чем потребили , я так сужу по твоему коменту.
nnn1
13 червня 2014, 00:13

IP: 93.74.80.xxx
Рейтинг: 0
Виктор напомню тебе одну истину. КПД всегда меньше 1 и поэтому насосы потребляют больше энергии чем генераторы ГАЕС её выработают.
nnn1
13 червня 2014, 00:16

IP: 93.74.80.xxx
Рейтинг: 0
В среднем кпд ГАЕС равняется 66% остальное это потери, и поэтому ГАЕС является потребителем электроэнергии.
TOXA

13 червня 2014, 00:28

IP: 176.67.8.xxx
Рейтинг: 1
Да, конечно КПД ниже 100%

1) Расходуем дешевую ночную энергию
2) Вырабатываем дорогую пиковую
3) Профит!
nnn1
13 червня 2014, 00:44

IP: 93.74.80.xxx
Рейтинг: 0
Всё верно, только вот вопрос а перекроет ли по стоимости дорогая но на треть меньше по обьёму пиковая электроэнергия дешёвую но больше по обьёму ночную энергию?
Velokaniv
13 червня 2014, 09:09

IP: 10.123.11.xxx
Рейтинг: 0
В строительстве ГАЭС главный вопрос не прибыль от произведенной эл.энергии, а, как говорилось ранее, выравнивание графика нагрузки.
По поводу большего потребления электроэнергии - да это так, но ГАЭС закачивает воду в период когда в энергосистеме избыток электроэнергии, ночью. Энергосистема от этого не страдает.
nnn1
13 червня 2014, 10:54

IP: 93.74.80.xxx
Рейтинг: 0
Velokaniv
13 червня 2014, 09:09 Тогда вопрос, а каким же образом енергосистема Украины обходится сейчас без Каневской ГАЕС? Неужели для выравнивания нагрузок мы пользуемся импортируемой электроэнергией?
Для меня единственным обьяснением всей этой возни может быть лишь то что вскоре после строительства каневской ГАЕС начнётся строительство чигиринской АЕС, и присоединение украинской енергосистемы к европейской. Таким образом Украина сможет экспортировать электроэнергию.
Velokaniv
13 червня 2014, 12:44

IP: 176.67.16.xxx
Рейтинг: 0
nnn1, Вот так и обходится, идеально ровного графика не будет и после ввода Каневской ГАЄС. Идеального ничего не бывает) По поводу Чигиринской АЭС ничего сказать не могу, а Европе наша электроэнергия и даром не нужна, уж большо требования большие к качеству
Vlad999
14 червня 2014, 09:03

IP: 95.135.12.xxx
Рейтинг: 1
Шановні земляки! уважно вивчив Науково еколого-експертну оцінку будівництва Канівська ГАЕС і прийшов до сумних висновків. Каніву більше не бути привабливим туристично-відпочинковим центром Черкащини. Оціність самі опираючись на цю експертну оцінку, яку навіть не було затверджено директором ТОВ "Геотехнології" С.В.Бухарєвим.
Додаю витяги:
3.4. Оцінка характеристики навколишнього природного середовища
і оцінки впливів на нього
Запроектована діяльність з виробництва електричної енергії відносена до екологічно небезпечних видів діяльності.
Рівень впливу на навколишнє середовище, який за величиною потенційної загрози потребує оцінки на відповідність вимогам нормативно - правових актів в галузі охорони довкілля, проектований об'єкт спричиняє на всі компоненти навколишнього середовища.
Додаткового обґрунтування потребує розрахунок зони шумового впливу. В ТЕО зазначено, що внаслідок роботи силових трансформаторів еквівалентний рівень шуму одного джерела за ГОСТ 12.2.024-87 складає 114 дБА (всього агрегатів 4). Відстань до зони житлової забудови склаждає 3 км. Констатується, що рівень шумового впливу не буде перевищувати нормативні рівні. Не враховано посилення звукового тиску від роботи 4 агрегатів, також не надані параметри шумового впливу інших механізмів (насоси, турбіни). Не описані умови поширення звукових хвиль (наявність та характер перешкод), не виконані відповідні розрахунки. (Якщо прийняти рівень еквівалентного шуму 114 дБА в точці споруди ГАЕС, розрахований за прийнятими методиками рівень шуму, що поширюється над водною поверхнею, на відстані 5 км у м. Канів досягатиме 30 дБА).

Оцінка впливу проектованої діяльності на водне середовище

Потребує більш глибокого обґрунтування вплив проектованої діяльності на радіоекологічну ситуації водного середовища Канівського водосховища та нижче греблі Канівської ГЕС, яка може бути змінена внаслідок ресидиментації донних відкладів. За оцінками Інституту гідробіології, буде перерозподілено 2 млн. м3 або 5,3 млн. т піщаних та глинистих відкладів максимальна радіоактивність яких досягає 529 Бк/кг по радіоцезію і 24,6 Бк/кг по стронцію-90. 20% зкаламучених частинок буде винесене у нижній б’єф ГЕС, решта буде акумульована на придамбовій ділянці.
Крім того, робота ГАЕС матиме вплив на гідродинамічний режим всього Канівського водосховища, що потенційно може призвести до посилення розмиву донних відкладів у інших його частинах.
Оскільки мова йде про кілька мільйонів кілобекерель радіоактивності та враховуючи чутливість громадської думки до проблем радіаційної безпеки, експертна комісія вважає за доцільне рекомендувати проведення додаткових радіоекологічних досліджень донних відкладів ділянки розмиву, інших вразливих ділянок водосховища.

4. ВИСНОВКИ
1. Матеріали ОВНС Уточнення техніко-економічного обґрунтування Канівської ГАЕС за своїм складом та повнотою не достатні для обґрунтованих висновків щодо оцінки впливу на навколишнє середовище відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів в галузі охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки.
2. В проектній документації необхідно надати обґрунтовані дані щодо відсутності акустичного впливу внаслідок роботи споруд ГАЕС на житлову та заповідну зону м. Канів.
3. Необхідною умовою подальшого проектування до початку будівельних робіт є виконання комплексу натурних спостережень та науково-дослідних робіт, запланованих у ТЕО в частині: моніторингу водного середовища, екзогенних процесів, флори і фауни, а також щодо радіоекологічної ситуації.
4. Враховуючи чутливе ставлення ряду громадських організацій екологічного спрямування до відновлення будівництва гідроакумулюючих електростанцій в Україні, рекомендувати проведення громадських слухань щодо проектованої діяльності. В проектній документації необхідно відобразити ставлення зацікавленої громадськості до проекту добудови Канівської ГАЕС.
5. Матеріали ОВНС Уточнення техніко-економічного обґрунтування Канівської ГАЕС в частині розділів: "Оцінка впливу на навколишнє середовище", "Заява про екологічні наслідки діяльності" на стадії ТЕО рекомендуються для доопрацювання.Джерело: https://www.google.ru/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CDcQFjAE&url=http%3A%2F%2Fkanev.info%2Fattachments%2Fnaukovo-eksp-visnovok-doc.1700%2F&ei=ZtubU_iMLaOv7AbV0IHYAQ&usg=AFQjCNEIWwI9ECYQXAnT7cukTkhWTz86sA&bvm=bv.68911936,d.ZGU&cad=rjt


Мадж

14 червня 2014, 11:03

IP: 176.67.9.xxx
Рейтинг: 0
Velokaniv, Украина экспортирует электроэнергию в Европу а для качества построена Днестровская ГЭС и сейчас достраивается ГАЭС
Мадж

14 червня 2014, 11:08

IP: 176.67.9.xxx
Рейтинг: 0
Если строительство не избежать то хотелось бы поиметь с него выгоду. Включить в проект подстанцию для обеспечения города Канева и района электроэнергией непосредственно с Каневской ГЭС и присвоению Каневу статуса - город энергетиков
Djon.Dilindjer

14 червня 2014, 12:42

IP: 176.67.29.xxx
Рейтинг: 0
Мадж, Поддерживаем и добавляем что еще внести пункт что строительство обязательно проводиться при полном участии Каневский строительных компаний и рабочих Канева.Плюс соц пакет,строительство жилых домов,дорог и зоны отдыха.
Аристарх

16 червня 2014, 19:31

IP: 176.67.29.xxx
Рейтинг: 0
О, почув аж дві мудрі думки! Все можливе зараз треба використовувати для блага нашої громади.
mahar
19 червня 2014, 11:46

IP: 195.78.43.xxx
Рейтинг: 0
це будівництво буде вигідним для Канева! Тому що по перше кошти виділятимуться як на будівництво так і на розвиток містя щомісячно. Робочі місця по друге. Будівництво та за безпечення житлом. В чому біда цього будівництва
nnn1
19 червня 2014, 14:00

IP: 93.74.80.xxx
Рейтинг: 0
mahar
19 червня 2014, 11:46Интересно а какая польза для Канева сейчас от Каневской ГЭС?
С губы сойдите. Пока ГАЕС не будет собственностью громады Канева никакой пользы от её строительства и работы для Канева не будет. Только вред.
Александр;)

19 червня 2014, 14:05

IP: 37.139.178.xxx
Рейтинг: 0
nnn1, для початку якби ГЕС була хоча б державна. Хто ж зараз власник ГЕС? ПАТ «Укргідроенерго». ПАТ - публічне акціонерне товариство, правильно, не державне?
krilo
19 червня 2014, 14:18

IP: 94.179.101.xxx
Рейтинг: 1
Власник держава
http://smida.gov.ua/db/emitent/20588716
nnn1
19 червня 2014, 14:49

IP: 93.74.80.xxx
Рейтинг: 0
krilo
19 червня 2014, 14:18По посиланню цього не видно. Так Хто ж таки власник? І яка часта власності Канівської ГЕС належить Каневу чи пересічним канівчанам?
krilo
19 червня 2014, 14:53

IP: 94.179.101.xxx
Рейтинг: 1
Смотри Інформація 10 та більше %
Александр;)

19 червня 2014, 16:20

IP: 176.67.8.xxx
Рейтинг: 0
krilo, так, дійсно. То що ж, тоді все добре...
Всі податки теж у Вишгород йдуть - там ПАТ зареєстроване?
mahar
20 червня 2014, 11:23

IP: 195.78.43.xxx
Рейтинг: 0
nnn1,
на будівництво виділятимуться кошти не держані. Закордонні інвестори виділятимуть кошти на будівництво і паралельно щомісячно на благоустрій міста.
nnn1
20 червня 2014, 12:19

IP: 93.74.80.xxx
Рейтинг: 0
mahar
20 червня 2014, 11:23 Вы имея такой огромный финансовый ресурс как ГЕС не можете решить микроскопическую проблему с собаками. Думаете что строительство ГАЕС решит хоть обну вашу минимальную проблему? До тех пор полка вы не потребуете 90% собственности от Каневской ГЕС, вас никто даже в качестве микробов рассматривать не будет. Требуйте своего и не нойте как Александр. С вами будут считаться только в том случае если вы сами себя уважать начнёте. Сотый раз говорю ваше счастье ваше благосостояние в ваших руках. Хотите быть счастливы? Будьте ими. В споре с государством которое скажет вам что вы не в состоянии обеспечить работоспособность Каневской ГЕС, я могу предоставить вам свои услуги и будьте уверенны я сумею обеспечить вместе с инженерным и техническим составом работоспособность ГЕС. Об ГАЕС не говорю. Это вообще не проблема.

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Росія запускає тисячі ІПСО для дискредитації топпосадовців та ЗСУ, – керівник кібербезпеки СБУ Вітюк

СБУ обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках, - Василь Малюк

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

JCfUZQsq

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Весна надії
Мені б тоже цікаво було б послухати пяк вона голосувала?
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

slavikf
Те, що сталося після квітня 2019 року нічому вас не навчило
Щодо участі парламентської делегації у щорічній Мюнхенській конференції з безпеки [1]

semko
Та Горьовій буде про що звітувати, аби ще всі депутати так працювали.
Коли звітується депутат Черкаської районної ради Горьова Наталія? [2]

semko
А що молодших та і взагалі нових людей немає? Нам в Місту потрібно енергійного, грамотного, ініціативного місьного голову до 50 років, який хотів і мав сили та бажання трудитися для людей. Хорошу.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

klimenko_2015
ПЕВНО ЩО НАМ ПОТРИБНИЙ АКТИВНИЙ ЗНАЮЧИЙ НАШИ ГРОМАДСЬКИ ПРОБЛЕМИ ХАЗЯЙНОВИТИЙ МУДРИЙ ТА ПРОКАТАНИЙ ЖИТТЯМ ДЯДЬКО З МИСЦЕВИХ, В НИВЯКОМУ РАЗИ НЕ З ЧИНОВНИКИВ КАНИВСЬК.. [весь]
Канів через 100-98 років [3]

Космонавт
Тільки Саня Рябошлик зможе навести порядок в Каневі
Канів через 100-98 років [3]

WayBe
Буду дуже усім Вам вдячний! Зараз це критична потреба, як для мого підрозділу, так і для мене особисто. Дякую, куме! Дякую друзі!
Збори для Володі Буренка [1]

voskresennai
Мій телефон 0938834311
Продам будинок [2]

voskresennai
Доброго вечора. Ви не залишили номер телефону. Цікавить будинок.
Продам будинок [2]

Vlad999
Нехай з Богом спочиває! Вічная пам*ять Герою!
На війні загинув 27-річний розвідник із Канева Руслан Анісімов [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"