АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ'Ю >>>>>
Кілька місяців минуло від створення громадського об'єднання "Майдан" у Каневі. "Дніпрова Зірка" вирішила зустрітися з його координатором Олександром Корнєєвим, аби дізнатися, яку мету ставила перед собою організація, що було зроблено нею і які плани на майбутнє. Крім координатора О. Корнєєва, на інтерв'ю завітали члени Президії ради ГО "Майдан" Микола Фесенко, Віра Носенко та Юрій Гамалій
- Олександре Васильовичу, чого найбільше бажали ви і ваші однодумці, стоячи на Майдані?
О. Корнєєв:
- Єдине було бажання - зміна влади В. Януковича.
- Чому ви прийшли в по-літику і яке завдання поставили перед собою як координатор ГО "Майдан"?
О. Корнєєв:
- Я прийшов у політику як депутат міської ради давно, тому що не був байдужим до долі простих громадян. Я чотири роки служив у якості вільнонайманого працівника радянської армії у Німеччині і бачив зовсім інше життя: діючі закони, достаток у оселях звичайних людей, упевненість у завтрішньому дні, вільне переміщення по країнах Євросоюзу. Я прагну до того, аби ми збудували в Україні дійсно демократичну державу, де кожен почуватиме себе гідним громадянином.
- Розкажіть про Канівський осередок ГО "Майдан". Коли і ким він був створений і хто входить до цього об'єднання?
О. Корнєєв:
- Спочатку об'єднання "Майдан" було створене безпосередньо на Київському майдані. У Каневі ініціювали об'єднання небайдужі канівці. Це - представники політичних сил "Свобода", "Батьківщина", "Партія зелених" і позапартійні люди. Громадська організація "Канів-ське громадське об'єднання "Майдан" (скорочено ГО "Майдан") була створена 18 січня ц.р. на Канівському віче. До ініціативної групи, крім мене, ввійшли: Ю.Гамалій, М. Фесенко, О. Колодій, В. Коржов, В. Носенко, О. Глушко. 30 січня ц.р. організація була зареєстрована. Першочерговою метою організації ГО "Майдан" була підтримка Київського Майдану. Забезпечення його харчами, речами першої необхідності. Нині ГО "Майдан" у Каневі налічує 252 особи. Його очолює Рада і Президія. На шість місяців я був обраний уповноваженим координатором.
М. Фесенко:
- Хочу додати, що Канівське віче 18 січня ц.р. відбувалося під наглядом СБУ і міліції. Туди прийшли тільки ті люди, хто дійсно не боявся втратити роботу і навіть життя, адже це було у розпал політичних репресій.
В.Носенко:
- Зерна Майдану посіялися ще в 2012 році, коли на окружній виборчій дільниці обікрали людей, відібрали їх право голосу. Люди вийшли захистити свій вибір і цей запал у них не згас. Коли ж на початку року було створене ГО "Майдан", ми почали допомагати Київському Майдану всім можливим. І мені дуже неприємно було прочитати в одній одіозній місцевій газеті, ніби-то ми ці кошти десь просиділи в барі, адже насправді за них ми купували каски і бронежилети для тих, хто не боявся віддати своє життя за Україну. Ті, хто пишуть таке, не бачили війни і крові.
- Як ви оцінюєте ситуацію в м.Канів до Революції Гідності і чи змінився стан справ зараз?
Ю.Гамалій:
- Ми піднялися на Революції Гідності проти того свавілля, яке чинила влада. Ми не просто хотіли скинути В.Януковича, а й прагнули побудувати в Україні таку систему влади, щоб не важливо було, хто керуватиме - П. Порошенко, Ю. Тимошенко чи С.Тігіпко, - головне, щоб люди могли почуватися вільними і самодостатніми за будь-якої влади. Незабаром вибори міського голови, але це суттєво не змінить ситуацію, якщо не змінимося ми самі. Наші депутати в Каневі лише з третього разу під тиском громади прийняли рішення про перейменування частини вул. Леніна на вул. Героїв Небесної сотні. Це свідчення того, що вони не змінилися. Треба вбити дракона в самому собі. Всі хочуть діяти під копірку. Так простіше. Люди не хочуть думати. Їм сказали - вони зробили. В першу чергу, треба змінити самих людей. Всі мають навчитися відстоювати свою правоту. Завдання ГО "Майдан" - пробудити гідність в кожній людині.
- Яких результатів досягло ГО "Майдан"? Чим займа-єтеся зараз? Що вдалося, а що ні?
М. Фесенко:
- Одним із найбільш актуальних питань Канівського району є, наприклад, ситуація із пасажирськими перевезеннями. За моїми даними, за цей рік були зірвані вже 82 автобусні рейси з незрозумілих причин. На наступне засідання Ради Майдану ми запросимо перевізника ПП "Канівавто-транс", який відповість на запитання людей. Інша ситуація з пільговими перевезеннями, там дійсно призупинені державні субвенції, однак ми вже ведемо перемовини із сільсь-кими радами. Вони частково готові компенсувати ці кошти з власних бюджетів за умови, що в них більше не будуть забирати кошти, що їх забирали за попередньої влади. (Див. матеріал "Дніпрової Зірки" "Сільська скарбниця - всьому району годівниця" від 7 лютого 2014 року - ред.).
В. Носенко:
- Мені дуже приємно, що наша громадська приймальня народного депутата Л. Даценка співпрацює з ГО "Майдан". Люди приходять до нас із своїми бідами, і найболючіші питання канівців ми виносимо на широкий загал. Наприклад, ми організували зустріч людей із завідуючою Канівською центральною районною аптекою Жанною Ніколенко, головним лікарем Канівської ЦРЛ Вірою Шапошник, де люди могли зада-ти свої запитання.
О. Корнєєв:
- За два місяці діяльності ГО "Майдан" ми розробили чотири проекти рішень до сесій міськради: "Про заборону магазинам та розважальним закладам, які розташовані поблизу житлових будинків, працювати пізніше 24 години", "Про відновлення діяльності громадського формування по охороні громадського порядку (ДНД)", "Про встановлення місцевого збору за проїзд великотонажних автомобілів загальною вагою більше 20 тонн по вулицях м. Канів", "Про утворення комунального підпри-ємства з пасажирських перевезень в м. Канів". Так, члени ДНД в умовах надзвичайної ситуації в країні, маючи дозвіл на но-сіння травматичної зброї, взагалі не брали участі у заходах по захисту міста і облаштуванні блок-посту біля Канівської ГЕС для перехоплення "тітушок". Ми прагнемо змусити їх знову працювати. Стосовно дороги, яка веде містом. Коштів на її ремонт у міській скарбниці немає. Аби рішення було законним, наразі ми вивчаємо досвід інших міст із цього питання. Також чимало проблем у Каневі з перевезеннями пасажирів. За відсутності конкурентів монополіст ПП "Канівавтотранс" диктує власні умови. Було чимало скептиків щодо створення комунального підприємства з перевезень пасажирів, мовляв, де взяти автобуси. Щойно я порушив це питання, як з'явився О.Сухобрус з готов-ністю надати свої автобуси. Питання зрушено з мертвої точки.
М. Фесенко:
- Певні зрушення спостерігаються і після зустрічі з представниками медицини. Коли лікарі відчули до себе увагу громадськості, вони вже не будуть брати хабарі, боячись втратити роботу. Тепер вони відчувають, що ми тримаємо це питання на контролі і будемо навідуватися знову. Також ми звернулися до міжрайонної прокуратури з проханням розслідувати законність передачі в приватну власність квартири колишньому голові Канівської РДА. Наразі ведеться роз-слідування. Також ми попросили перевірити законність передачі людям земельних ділянок по вул. Маяковського на спірній території Литвинецької сільради і м.Канів. Це питання також вивчається.
- Як ви оцінюєте діяль-ність теперішньої місцевої влади?
О. Корнєєв:
- Влада тимчасова, тому очікувати кардинальних змін не варто. В.о. Канівського міського голови О. Скорина - людина честі, якби ми пропонували якесь незаконне рішення, то не залежно від партійної ознаки, він би не допустив його прийняття. Щодо депутатського корпусу. Деякі депутати злякалися подій в державі і взагалі перестали відвідувати сесії, деякі приходять, а важливі рішення не приймають. Ми запропонували включити представників ГО "Майдан" у виконком міськради і постійні комісії, однак поки що нам відмовили. Але ми не зупиняємося, бо хочемо вести контроль за діяльністю влади.
- Чи підтримує вас родина у вашій громадській діяльності?
О. Корнєєв:
- Так, підтримують і діти, і дружина Людмила, яка допомагала нам передавати на Майдан продукти і навіть таємно бронежилети. Коли я був на Майдані, я завжди відчував її підтримку, вона турбувалася про мене, часто дзвонила, переживала.
- Розкажіть про плани ГО "Майдан" на майбутнє.
О. Корнєєв:
- Наше головне завдання - громадський контроль за діями влади і відстоювання інтересів громадян. Хто б не прийшов на посаду міського голови, ми постійно будемо моніторити його діяльність. Відтепер ми не дозволимо нікому іти усупереч інтересам громади. Ми також будемо контролювати процес перезавантаження влади.
М. Фесенко:
- Ніяких квот і партійного принципу при цьому не буде. Якщо людина матиме бажання і відповідні знання, вона отримає бажану посаду. Оцінювати діяльність людей громада буде виключно за їх роботою на посаді, а не за приналежністю до якихось партій.
Ілона БУЦ
Дніпрова Зірка |