З 24 березня, з настанням дня весіннього рівнодення, коли день починає перемагати ніч, стає «Великим» - Природа пробуджується від зимового сну і з ірію повертаються птахи уособлюючи весну і любов.
..в собі птиці несуть яйця, які символізують зародження нового життя.
Тисячі років вже як, наші предки на свято Великодня розмальовували писанки… й ми розмальовуємо...
И беркутятам слава!
Цитата: Ми, члени Колегії МВС України, звертаємося в першу чергу до колишніх працівників «Беркуту». Ви завжди були елітою сил правопорядку. Ви не шкодували своїх сил та життя заради захисту людей. МВС
Великдень по РУНВірі прийнято (пропонується) святкувати за три повних тижні після рівностояння дня й ночі (рівнодення), або у четверту неділю після рівностояння, як і було року 10991-го, коли укладалася Вчителем Левом Силенком Священна Книга Обрядів.
Саме цей час на середньоукраїнській широті і є часом воскресіння Природи, Воскресіння Вічного. Саме цієї неділі, за спостереженнями останнього десятка років, панує дуже гарна весняна погода.
Язичники-багатобожники зовсім нещодавно вирішили святкувати Великдень просто, а саме строго на весняне рівностояння (рівнодення), або за тиждень після нього! Бо вони обмежилися в трактуванні дати свята етимологією самого слова Великдень, тобто розуміють це слово не в сенсі значимости цього свята, а всього лише в сенсі довжини дня.
Однак зі слова Великдень, якщо логічно подумати, зовсім не випливає однозначно, що це «день, який стає більшим ночі», адже тоді називалось би це свято, наприклад, Більшдень, чи не так?
А слово Великдень (за їхньою логікою) більше би підійшло до свята Купала, коли день дійсно найбільший.
Тут би можна й не згадувати про псевдоязичників, адже у них своя правда, але вони мають певний вплив на багатьох рунвістів і заводять їх на манівці. Однак, будьмо чесними, 20/21 та й навіть 24-25 березня немає ніякого ВІДРОДЖЕННЯ ПРИРОДИ і зазвичай панує сира та холодна погода! Який же тут Великдень?
Великдень, наші пращури асоціювали з Ярилом (орачем, орієм), богом весняних робіт і родючості - весняна іпостась Дажбога. І спускався він на землю в той весняний день, коли можна було засівати землю зерном. І то був ВЕЛИКДЕНЬ. Тобто Великий День хлібороба. Святий День.
До того ж сенс Великодня – ВОСКРЕСІННЯ ПРИРОДИ, а вона воскресає у нас остаточно саме у середині Квітня!
Що стосується ХРИСТИЯН т.з. «православних», то вже ні для кого не секрет, що вони хамелеони-пристосуванці. І для того щоб залучитися довірою україно-руського населення, вони вимушені були маскувати свої "празднікі" під наші рідні свята, змінюючи лише обгортку (назву) іноді і дати (коли це не сильно кидалося в очі), а сама суть свят та обрядів – лишалася колишньою! Ось саме з цієї причини іноді і співпадає чуже Воскресіння Христове (ПАСХА) з рідним Воскресінням Світла Дажбожого (ВЕЛИКОДНЕМ)!
P.S. Знай, Відчувай, Бережи Спадок! Всіх із справжнім Великоднем! Хоч нас і не так багато, як християн та псевдоязичників (дві хвороби нації), але ми єдині та дружні! Так тримати і далі шановні! СЛАВА ДАЖБОГУ! СЛАВА УКРАЇНІ! ВСІХ ВІТАЄМО З ВЕЛИКОДНЕМ!
РІДНИЙ СВІТОГЛЯД та ЗВИЧАЇ + ВІЛЬНА ДУХОВНІСТЬ = ПОЛІТИКА
Коли у людини (народа) є рідна віра і рідна обрядність, – у них вільна духовність!
Вільна духовність і є головним та основним фундаментом у боротьбі за волю!
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]