Вже четвертий місяць як наша Вкраїна переживає бурхливі події. Прозвана на Майдані Революція Гідності ввійшла в душі людей як захист їх прав і свобод, відстоюванням європейського вибору, боротьба з корупцією, розкраданням держави олігархічними кланами, висміювання Кабінету Міністрів невмілим керуванням державою під час економічної кризи, боротьбою зі злиттям криміналу з правоохоронними органами та бездіяльністю місцевих органів влади. Небесна сотня втрачених людських душ, понад тисячу постраждалих за правду, задимлений Хрещатик, але і освітлені серця, і щирість прагнень за світле майбутнє України, і мужнє відстоювання кордонів нашої держави, і мудрість народу у відстоюванні її цілісності – все це торкнуло душі кожного з нас. Революційні події не пройшли мимо і нашого міста. Обрано нового секретаря міської ради та тимчасово виконуючого обов’язки голови міста. Все робилося швидко і гласно. Адже за канівчанами як найперше стоїть завдання гідно відзначити 200-річчя Т.Г.Шевченка, а перед міськвиконкомом, його службами, комунальними підприємствами ніхто не знімав головного – життєзабезпечення населення. В умовах суцільного дефіциту коштів потрібно вишукувати нові форми роботи, нові або добре забуті старі підходи. А головне міняти стереотипи мислення людей. Тому тут так важлива громадська думка, її допомога.
Щонайбільша проблема – це катастрофічна нестача коштів. І не тільки на утримання міста, а навіть на захищені статті, зокрема на зарплати працівникам, енергопотреби, медицину, їжу в школах, інтернаті, лікарні. Нашому населенню не звикати, таке й раніше було. Але то були часи відкатів. Зараз же цьому має постати край. Люстрація – це мірило людської гідності через наші податки, доходи, самодостатні зарплати чиновників та керівників бюджетних організацій, розвиток виробництв як і міста в цілому, організація роботи бюджетних установ та організацій, тендери, доведення до завершення судочинних справ по пройдених виборах, підготовка від партій, громадських організацій кандидатів на вибори голови міста. Отже люстрація потрібна, і орган на зразок комітету народного контролю як в радянські часи теж. Адже і тоді були прокуратура, міліція, держкомітет з охорони праці, санстанція. Але був і Народний контроль. На сьогодні в Києві вже створено Люстраційний комітет.
Як бачите, є над чим працювати. І місту потрібні чесні та досвідчені кадри, професіонали, які б допомогли місту знайти кошти в рамках закону, створили б місту можливості самозабезпечення.
Більш детальніше. За останні 2 роки закрилася макаронна фабрика “ВШК”, не працюють хлібний завод, солодовня, завод медтехніки, підприємство “Кран”, насилу животіє “Закордоненерго”, “Ергопак”, “Магніт”. Жоден з засновників цих підприємств не звітував перед міськвиконкомом, депутатами за стан розвитку виробництв та подальшого їх майбутнього. А цього не має бути. Або про середню зарплату, яка по місту згідно статистики (в чому у мене великі сумніви) складає біля 2700грн. при середній по Україні 3200грн. Звичайно, тут вказана зарплата не керівника. І не міськвиконком має говорити керівникам бізнес-структур про їх особисте. Бог їм суддя. Але міськвиконком має спитати про низькі надходження податків, зарплату робітників, про екологію та санітарний стан на виробництві, охорону праці. І має вимагати від контролюючих органів звітів, запроваджених санкцій. На 1грудня 2013 року в місті та районі офіційно нараховувалося понад 1280 незайнятих на виробництві. Це щоб ви знали більше ніж в 4 рази працюючих на фабриці “Мак Кофе”, від якої в минулому році наші міські чільники хвацько відмовилися на користь Золотоноші і не змогли затримати як в Каневі, так і на не розмежованих з районом землях. Слід додати, що місто виробляє продукції біля 39тис.грн.на одного працюючого в рік, тобто майже стільки, скільки споживає. Від цього й наростають борги, економіка міста не розвивається, бюджет міста дефіцитний більш ніж на 40%.
Окремо потрібно розібратися з комунальними підприємствами. Майже рік стоїть без медобладнання новозбудоване приміщення поліклініки райлікарні. На що останнім часом пішли кошти в КП “Місто”, чому брудні вулиці навіть в день пам’яті Кобзаря. Яка організація застосування техніки на водоканалі. Чому в міській ЖЕК відсутні опорні майстерні в кожному мікрорайоні, і працівники за кожною дрібничкою їдуть або визивають аварійку через все місто, як виконуються програми енергозбереження в міській тепломережі, РЕС, міськрайгазі, як тут проходять нарахування населенню. Адже все місто бачить, що в вище наведених організаціях не все гаразд. Та я вам більше скажу. При окремих але дуже суттєвих негараздах окремі керівники цих організацій мають зарплати на рівні Міністрів та їх замів. Де тут логіка керівників області, міста. Я особисто бачу корупційну складову.
Місто готується відзначати 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. На даний час ведуться роботи біля підніжжя Могили, оздоблюється новий Палац культури. Але інформація по освоєнню коштів, джерелом якого є держбюджет, відсутня. Та й саме місто має зашарпаний, неохайний вид, особливо майдан Шевченка. Тут всім нам потрібно буде добряче попрацювати на суботниках. А підприємцям фірм, чиї приміщення виходять на майдан та вул. Т.Г.Шевченка як про мене потрібно гуртом оновити фасади будівель та осучаснити свою рекламу. Є нагальна потреба розширення автостоянки біля центрального офісу відділень Ощад- і Приват банків, введення на вул. Воровського туалету, розширення мережі туристичних комплексів. Контроль та організація цієї роботи має йти від відповідних управлінь міста та області.
Вищенаведені, далеко не всі, проблеми якщо і розглядалися на сесіях міської ради, то поспіхом, без глибокого аналізу в її комітетах. Складається таке враження, що наші депутати, і в першу чергу від Партії Регіонів, не зацікавлені були в результатах своєї праці, не проявляли ініціативу та творчий підхід. Тому й не дивно, що місцеві підприємства майже не залучаються до завдань по соціальному розвитку міста. Нам всім час перебудовувати свої мізки, якщо ми хочемо бачити своє місто дійсно красивим та привабливим для життя.
Місто почало готуватися до виборів міського голови. Тут слово за громадою міста, партійних осередків. Ми повинні вибрати достойних, чесних, самовідданих професіоналів з глибоко продуманою програмою та, головне підкреслюю, механізмом її виконання. І без лишніх слів та фантазій.
У вирі останніх подій почало піною виносити на поверхню різного роду шахраїв. Є такі випадки і в нашому місті, коли ці людці прикриваючись “Правим сектором” намагаються дорватися до влади, а заодно і щось поцупити. Спуску тут не має бути нікому. На сторожі має стояти Закон з відповідними статтями Кримінального кодексу.
Дуже хотілося, щоб моя громадська позиція як корінного канівчанина стала предметом обговорення на різного роду зібраннях, не вперлася в глуху стіну байдужості. І тоді я б з полегкістю і гордістю сказав: СЛАВА УКРАЇНІ! – Канів пішов в нове життя.
В. Кузнєцов |