Про канівські проблеми та про новий сезон багатосерійного кримінального трилера під назвою “запаскуджена набережна у Каневі і хто крайній”
Війна війною, а міські проблеми вирішувати потрібно
У понеділок, 24 березня, у Канівській мерії після тривалої перерви відбулась прес-конференція, яку проводив виконуючий обов’язки міського голови Олександр Скорина.
Олександр Іванович розпочав роботу прес-конференції зі вступної промови. Зокрема він сказав: “Виборці хотіли не рідше одного разу на місяць спілкуватися з міською владою. Така зустріч запланована на 15 годину в міському будинку культури у суботу, 29 березня. Я запрошую всіх канівців на цю зустріч...” Далі виконуючий обов’язки міського голови повідомив про стан речей у місті, про катастрофічну нестачу коштів у міському бюджеті для вирішення багатьох нагальних проблем. “Влада, яка фактично не має коштів, за цей місяць змогла лише виплатити зарплату бюджетникам. Будь-які інші витрати— закриті. Тому збільшувати владні повноваження і здійснювати їх за цих умовах надзвичайно важко, — говорить Олександр Скорина. — І лише розраховуючи на розуміння мешканців міста, ми можемо виходити з цієї скрути. Якщо ми провели 9 і 10 березня святкування з дня народження Тараса Шевченка і вшанування його пам’яті — то це завдяки мобілізації зусиль усього міста і в першу чергу бюджетних організацій, які вийшли прибирати місто, долучалися й свідомі громадяни, допомагали коштами. Є у нас підприємства, є техніка, яка стоїть. Чи не найбільша проблема сьогодні — заправка тієї техніки, яку ми маємо доставити у військові частини. Нам було сказано, що це завдання місцевої влади. А оскільки бюджетних коштів немає, ми маємо залучати для цього благодійні кошти, вносити зміни до місцевого бюджету — щоб знайти кошти аби виконати поставлені перед нами завдання. У деяких районах створені благодійні фонди із забезпечення власних військкоматів. Ми поки що в Каневі збираємо допомогу армії і військовим частинам, але нам треба подумати, як допомогти військкомату виконати поставлене перед ним завдання з доукомплектування військових частин. Адже, коли військкомат призве людей і підготує техніку, ми маємо забезпечити доставку цієї техніки до місць дислокації... Будемо збирати керівників для обговорення такого нелегкого питання...”
“Нам треба було два вантажні автомобілі доставити у військову частину в Чернігівську область, — продовжує Олександр Іванович, — а вчора одна з тих вантажівок повернулась, бо вона технічно несправна. І люди, які приїхали звідти, говорять: “Нам соромно було за наше місто...”. Я буду збирати керівників підприємств і буду питати, як так могло статися. Що, ви не розумієте, куди даєте техніку і якою вона має бути?.. Тобто, проблеми у нас на кожному кроці...”
Після цього журналісти поставили виконуючому обов’язки міського голови кілька питань. Одне з них — “з довгою бородою”, стосовно набережної Дніпра у міській зоні.
Нагадаємо читачам, що це питання було чи не найактуальнішим на прес-конференціях у мерії минулого року. Одна з чергових прес-конференцій, присвячених набережній, відбулась 8 серпня минулого року. Тоді заступник міського голови Анатолій Леонтьєв ознайомив журналістів з рішенням міськвиконкому №222 від 6 серпня 2013 року “Про заходи щодо утримання прибережної зони міста Канева”. Згідно з цим рішенням, КП “Місто” зобов’язане було розробити та встановити до 26 серпня 2013 року на в’їздах в прибережну зону інформаційні щити для відвідувачів прибережної зони та відпочиваючих. Цим же рішенням забороняється в’їзд на територію набережної транспортним засобам за виключенням спецтранспорту та транспорту комунальних служб, для чого на в’їздах мають бути встановлені відповідні знаки...
Потім, 20 листопада, на черговій прес-конференції — нові обіцянки влади про те, що “до 15 листопада білборди будуть встановлені”... А на прес-конференції 11 листопада журналісти почули від в.о. міського голови А.Калніболоцького стосовно цієї проблеми: “Навесні займемось цим питанням...”.
Отже, вирішення проблеми міською владою тоді залишилось лише на папері.
Прийшла весна. І ось уже 24 березня журналісти поцікавились перспективою розв’язання проблеми, адже з дня на день “розпочнеться шашлично-пивний сезон на набережній Дніпра — в єдиній зоні, де ще канівці можуть підступитися до тих місць, які колись називалися пляжами”.
На що виконуючий обов’язки міського голови Олександр Скорина заявив: “Особисто мені ще не вдалося привернути увагу в тому напрямку, про який ви піднімаєте питання зараз. Але, мабуть, зараз його треба вирішувати. Поки що моя увага в цьому напрямку не зосереджувалась... Я сподіваюсь, що зможу більш конкретно поділитись якоюсь інформацією з цього питання з вами через тиждень, у наступний понеділок...”
Журналісти запропонували виконуючому обов’язки міського голови вжити заходів аби утриматися від відкриття в період нинішнього літнього сезону на набережній пивних палаток і торгівельних точок, які б реалізовували спиртні напої та пиво. При цьому було запропоновано: в крайньому разі відкрити одну таку торгівельну точку на пабережній, в якій би продавалося лише морозиво і мінеральна вода.
Дискусія з цього питання тривала досить довго. Говорили й про роль правоохоронних органів у вирішенні “набережної проблеми”, і про штрафні санкції щодо порушників чистоти на набережній, і щодо любителів “оковитої під шашличок на набережній”. Врешті-решт, журналістами було запропоновано міській владі зібрати “круглий стіл” з цього питання з залученням до участі в ньому начальника міліції, депутатів, керівників комунальних підприємств міста, підприємців та журналістів. На що Олександр Скорина погодився і пообіцяв провести такий “круглий стіл” уже найближчим часом.
Також міській владі журналісти запропонували встановити якісь конкретні терміни поетапного вирішення цієї проблеми, наприклад, до 15 квітня має бути зроблено те і те, а 30 квітня завершити вирішення цієї проблеми аби набережна стала набережною і зоною відпочинку канівців, а не пивним притоном. На що виконуючий обов’язки міського голови Олександр Скорина сказав : “Приймається!...”
Валерій РЕВА, газета ВІКА №13, березень 2014 |