Українські науковці зібралися в Черкасах, щоб переконати в необхідності використання ГМО
Сьогодні більше половини жителів світу вирощують або споживають генетично модифіковані організми, а в Україні ж навпаки хочуть заборонити використання генетично модифікованих організмів, що може призвести до кризи на споживчому ринку. Про це йшлося на засіданні „за круглим столом” в Черкасах за участю вчених, академіків НАНу.
Учені переконували, що саме ГМО допоможуть у майбутньому розв’язати проблему дефіциту ресурсів. З кожним роком населення планети збільшується, а ґрунт виснажується, натуральних продуктів не вистачає.
Як зауважив кандидат біологічних наук, член Українського товариства клітинних біологів і біотехнологів Микола Бойко, в Україні щороку великими темпами зменшується сільське і зростає міське населення. Селяни, які фактично годують жителів міст, відмовляються від звичайної діяльності та мігрують до міст. Тому дефіцит продуктів харчування наближується з кожним днем.
Генна інженерія має можливість селекціонувати такі види продуктів рослинництва, що матимуть підвищену поживність, стійкість до шкідників та підвищений вміст вітамінів. Уже зараз, наприклад, в Японії вирощують рис, стійкий до повеней, а в США вивели моркву з підвищеним вмістом кальцію.
– Ще одна риса таких організмів – стійкість до шкідників. Їх вирощування не потребує жодних пестицидів чи хімікатів. Таким чином, біотехнологічні продукти набагато корисніші та безпечніші для людського організму, ніж натуральні, – зазначив Микола Бойко.
До того ж, практично сьогодні в світі немає натуральних продуктів, усі вони є наслідками тих чи інших модифікацій. Наприклад, пшениця, з якої роблять, макарони, – це результат радіаційного мутагенезу, 90 % французьких сирів зроблені зі добавлянням хімозину – сичужного ферменту , отриманого із генетично модифікованих бактерій.
Твердження про те, що ГМО викликають мутації та зміни в ДНК людини спростувала вчитель біології Червонослобідськї школи № 1, заслужений вчитель України Ірина Носаєва.
– ДНК організму, який споживає людина, не може увійти у сам організм людини. Загалом цей ажіотаж навколо генетично модифікованих організмів виник через брак інформації. Люди вірять гіршому, неймовірному. Думаю, це вигідно окремим людям чи організаціям. Слід більше детально надавати інформацію про методи отримання ГМО, про наслідки вирощування та методи переробки біотехнологічних продуктів, – сказала Ірина Носаєва.
Завідувач відділом Інституту харчових біотехнологій та геноміки НАН України, кандидат біологічних наук Борис Сорочинський зауважив, що нині 54 країни світу або вирощують, або споживають генномодифіковані організми, а це становить 54 % населення Землі. Більшість провідних країн світу підтримують розвиток біотехнологій. Китай виділив додатково 3,5 мільярди доларів США на 12-річну програму продовження досліджень та розвитку в цій сфері. П’ять головних країн, що розвиваються – Китай, Індія, Аргентина, Бразилія та ПАР із загальним населенням в 2,6 млрд. – демонструють лідерство у застосуванні біотехнологічних культур і це стимулює їх використання в усьому світі.
В Україні ж діють навпаки – у Верховній Раді лежить закон про заборону використання в державі ГМО.
Если такое все безопасное, то осталось только на продуктах производителям указать штамп ГМО. только никто его не ставит. кушайте что продают. а там глядишь с 46 млн. сползем на несколько миллионов ниже.
скажу вам по секрету что не-ГМО продуктов уже нет. представте что есть два поля. на одном модифицированная культура, на другом нет. опыление. ветер или пчёлки разбирают что куда? модифицированный генный материал уже давно проник в обычные сорта.
а главное откуда вы знаете что купили именно не-гмо? по наклеечке? или у вас лаборатория для нанализа ДНК есть?
насчет крутости гмо - оно работает в паре с уходом за посевом. чёткая дозировка удобрений, определенныая мера полива и солнца. тогда действительно гмо культура даст результат лучше чем обычная.
но это не наш случай, правда? климат стремительно меняется, то засуха тотопит. заточенные под определенные условия гмо-культуры дают плохие результаты. поэтому сейчас в мире другая тенденция - найти оригинальные сорта и модицифировать их не на предмет урожайности, а на предмет живучести.
ну выдумывать отсебятину не нужно. сейчас в украине в основном выращивают модифицированную сою. "перезапылится" с пшеницей она ни как не сможет.
да и не в этом дело. поскольку соей сейчас повсеместно нашпиговуют колбасы вместо мяса, то заводы хорошо знают об этом. но нигде в маркировке про это не увидишь.
мы "країна третього світу".
А ставить штамп они обязаны. если б конечно хоть немного уважали покупателй.
Во всем мире ценятся сейчас продукты без ГМО, а у нас решили перейти. Доводы смешные. "Науковці" проплачены с потрохами лоббистами за продукты с ГМО, причем проплачены еще и не дорого...
Пусть на наклейки на продуктах большими буквами сообщают что продукты с ГМО. посмотрим сколько их удастся продать. Вводят продукцию с ГМО на сельхоз-колхозах, потому, что затрат на производство меньше - прибыль больше.
А задумывался ли кто, почему те же жучки не едят такую продукцию ? например, почему колорадский жук не ест генно-модифицированый картофель ?
А потому, что этот картофель содержит в себе ген, который способствует вырабатыванию специфического белка, неперевариваемого желудком жука. у бедного жука желудок просто разьедается этим белком.
Я хавать такой картофель не хочу. хрен его знает как у меня вся эта гадость с белками и прочей мутотой повлияет потом на организм. %)
basozy, а как ты думаешь, "науковци" учли этот факт при генной модификации? наверно ж на жука и рассчитывали.
а ваще так помандеть всегда рады, но, как всегда - шо горох оп стинку))
"жука желудок просто разъедается этим белком" - это меня просто убивает:)
Люди, для того чтобы спорить о пользе и вреде ГМО нужно как минимум знать азы клеточной анатомии и физиологии. Наш организм строит свои клетки не из белков а из аминокислот которые входят в состав этих белков, и Вы уж поверте нет ни какой разницы в каких структурах эти аминокислоты находились ранее.
А вот чем и вправду "Науковцям" стоило бы заняться, так это проблема трантрансизомеров (трансжиров) которыми напичкана вся кулинария и не только. Эти жиры и есть та хрень которая приводит к нарушениям обмена веществ и мутациям.
ну если интересует конкретика, то (применительно к картофелю) ученые фактически скрестили картошку с бактерией - встроив в картошку ген бактерии программирующий производство этим самым картофелем бетатоксина. Жук ест с картофелем этот токсин, и у него происходит закупировка пищи (страшный запор !!! вплоть до разрыва прямой кишки !!! %)) и он от этого погибает.
На человека этот яд вроде как бы не влияет , а на насекомых еще как!
Но ничего не исследовано толком, не подтверждено и не доказано!
С картофелем мирно уживаются микроорганизмы 300 видов, не причиняя ему ни малейшего ущерба, а бетатоксин убивает всех без разбора. Десятка усовершенствованных генетиками культур достаточно, чтобы большая часть насекомых нашей планеты приказала долго жить. А вслед за ними исчезнут птицы, погибнут мыши суслики, и др. животные. Эксперты предупреждают: трансгенные продукты выделяют в тысячу раз больше токсинов чем обычные.
Мне тоже не нравится кушать генно-модифицированные продукты - с одной стороны звучит как-то неаппетитно, а с другой - не совсем приятно сознавать, что вместе с клубникой жуеш гены всякой гадости.
Но в то же время я сознаю, что и сам человек, и все, что его окружает - это генно-модифицированный продукт, -независимо от того, была ли на то божья воля или путь из обезьян в греки..
basozy, "На человека этот яд вроде как бы не влияет , а на насекомых еще как!" Ну вот, а ты боялся))
А Вассерман очень прав, алакдет!)
А вот еще товарищ несколько иного мировоззрения:
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]