Українські науковці зібралися в Черкасах, щоб переконати в необхідності використання ГМО
Сьогодні більше половини жителів світу вирощують або споживають генетично модифіковані організми, а в Україні ж навпаки хочуть заборонити використання генетично модифікованих організмів, що може призвести до кризи на споживчому ринку. Про це йшлося на засіданні „за круглим столом” в Черкасах за участю вчених, академіків НАНу.
Учені переконували, що саме ГМО допоможуть у майбутньому розв’язати проблему дефіциту ресурсів. З кожним роком населення планети збільшується, а ґрунт виснажується, натуральних продуктів не вистачає.
Як зауважив кандидат біологічних наук, член Українського товариства клітинних біологів і біотехнологів Микола Бойко, в Україні щороку великими темпами зменшується сільське і зростає міське населення. Селяни, які фактично годують жителів міст, відмовляються від звичайної діяльності та мігрують до міст. Тому дефіцит продуктів харчування наближується з кожним днем.
Генна інженерія має можливість селекціонувати такі види продуктів рослинництва, що матимуть підвищену поживність, стійкість до шкідників та підвищений вміст вітамінів. Уже зараз, наприклад, в Японії вирощують рис, стійкий до повеней, а в США вивели моркву з підвищеним вмістом кальцію.
– Ще одна риса таких організмів – стійкість до шкідників. Їх вирощування не потребує жодних пестицидів чи хімікатів. Таким чином, біотехнологічні продукти набагато корисніші та безпечніші для людського організму, ніж натуральні, – зазначив Микола Бойко.
До того ж, практично сьогодні в світі немає натуральних продуктів, усі вони є наслідками тих чи інших модифікацій. Наприклад, пшениця, з якої роблять, макарони, – це результат радіаційного мутагенезу, 90 % французьких сирів зроблені зі добавлянням хімозину – сичужного ферменту , отриманого із генетично модифікованих бактерій.
Твердження про те, що ГМО викликають мутації та зміни в ДНК людини спростувала вчитель біології Червонослобідськї школи № 1, заслужений вчитель України Ірина Носаєва.
– ДНК організму, який споживає людина, не може увійти у сам організм людини. Загалом цей ажіотаж навколо генетично модифікованих організмів виник через брак інформації. Люди вірять гіршому, неймовірному. Думаю, це вигідно окремим людям чи організаціям. Слід більше детально надавати інформацію про методи отримання ГМО, про наслідки вирощування та методи переробки біотехнологічних продуктів, – сказала Ірина Носаєва.
Завідувач відділом Інституту харчових біотехнологій та геноміки НАН України, кандидат біологічних наук Борис Сорочинський зауважив, що нині 54 країни світу або вирощують, або споживають генномодифіковані організми, а це становить 54 % населення Землі. Більшість провідних країн світу підтримують розвиток біотехнологій. Китай виділив додатково 3,5 мільярди доларів США на 12-річну програму продовження досліджень та розвитку в цій сфері. П’ять головних країн, що розвиваються – Китай, Індія, Аргентина, Бразилія та ПАР із загальним населенням в 2,6 млрд. – демонструють лідерство у застосуванні біотехнологічних культур і це стимулює їх використання в усьому світі.
В Україні ж діють навпаки – у Верховній Раді лежить закон про заборону використання в державі ГМО.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]