Створення «Канівської міськрайонної муніципальної народної дружини» викликало у канівчан низку запитань, а також різнобарвних коментарів. Дехто вважав, що це про-владна структура, інші переконували в протилежному. Хто був ініціатором в утворенні народної дружини, а також про її головне покликання з'ясовуємо на черговому засіданні територіальної громади.
«Канівська територіальна громада утворилася ще півтора року тому. На той час ми зрозуміли, що жити в нашій країні стало досить складно і члени громади разом намагалися знайти шляхи вирішення кризових ситуацій, і в той же час нам хотілося поширювати культуру козацтва, - розповідає Валерій Хоменко, уповноважений територіальної громади. – Ми співпрацювали із владою, із різними партіями, організаціями, рухами, але завжди нас використовували як козацтво у власних цілях, а допомоги ніякої не надавали.
Хоча, поширивши інформацію про канівське козацтво, сподівалися, що перш за все влада посприяє розвитку організації, оскільки існують державні, обласні та міські програми на підтримку козацтва у містах, але дарма. Після того, як ми зрозуміли, що залучитися підтримкою влади нам не вдасться, почали діяти самостійно, визначилися із земельною ділянкою для територіальної громади і поступово продовжували функціонувати та розвиватися».
Під час планового засідання громади обговорювалися протести в Києві та інших містах України. Члени громади запевняють, руйнувати те, що створено твоїми руками та працею твоїх батьків не припустимо. «Ми утворили Канівську міськрайонну муніципальну народну дружину з метою захисту мирних громадян нашого міста їхніх прав та свобод, комунального майна, що є власністю народу, а також історичних пам’яток, – розповідає Валерій Хоменко. – Ще раз наголошую, нас ніхто не провокував та не підштовхував до створення народної дружини. Це були виключно рішення громади.
Члени нашої організації – люди різного віросповідання, підтримують різні політичні партії: і бютівці, й регіонали і від свободи. Нас об’єднує те, що ми українці і повинні розуміти, що це наша земля, яку необхідно оберігати і захищати. Тому ми поза політикою, оскільки для того, щоб вирішити певне питання потрібно відкинути емоції та крайнощі.
Те, що не варто послуговуватися амбіціям, переконаний і Ілля Труфанов оператор телеканалу ICTV, який запевняє, що нині в інформаційному просторі існує багато повідомлень на тему блокування та штурму адмінбудівель, але малопродуктивно звучать меседжі стосовно руйнування майна, яке належить громаді міста.
Як розповідає прикордонник Володимир Іванов, якщо у Каневі будуть протести чи певний штурм міськради, ми не перешкоджатимемо жителям потрапити на засідання чи до приміщення Будинку рад. Нас не цікавлять провладні партії, нам не цікава опозиція, перш за все, члени народної дружини будуть оберігати будинок міськради, який належить громаді, щоб не повторювати прикрих ситуацій, де під час блокування влади було нанесено збитків на чималу суму.
Якщо в жителів міста виникають запитання, щодо діяльності територіальної громади або вони потребують певну допомогу, чи мають власні пропозиції, щодо вирішення суспільних проблем міста ви можете звертатися до козацького штабу за додатковою інформацією.
Корреспондент газети «Канівчанка». |